Aktualnie w kościele

Triduum Paschalne 2023

Wielki Czwartek
to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o godz. 8:00. Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Po Jej zakończeniu adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy będzie trwała do godz. 21.00. Kancelaria parafialna nie będzie czynna.

Wielki Piątek
w tym dniu Kościół nie celebruje Mszy Świętej. Adoracja przy Ciemnicy od godz. 08.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Droga Krzyżowa o godz. 17.00. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Po zakończeniu Liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godz. 21.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Wielka Sobota
Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 08:00 do 18:00. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny co godzinę od 10.00 do 16:00. W Gronitach o godz. 12:00, w Kudypach o 12.30. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20:00. Na liturgię prosimy przyjść ze świecami „paschaliki”. Po zakończeniu nie będzie już Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Niedziela Zmartwychwstania.
Rezurekcja o godz. 6.00. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 8.00 a pozostałe wg. porządku niedzielnego. Prosimy o przygotowanie procesji rezurekcyjnej.

Poniedziałek wielkanocny.
Msza Św. o godz. 08:00, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00.

Droga Krzyżowa na Dajtkach 2023

Drodzy Parafianie i Goście.

Parafialna Droga Krzyżowa odbędzie się dnia 1 kwietnia 2023 roku o 21.00 spod dużego Kościoła prowadzona przez Wspólnotę Męskiego Różańca…. zapraszamy do udziału w wydarzeniu parafialnym.

Rekolekcje wielkopostne A.D. 2023

Program w dni powszednie  Msze św. o godz. 8.00, 9.00 (szkolna), 10.00 i 18.00.

Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.

Zgodnie ze zwyczajem w ostatnim dniu rekolekcji będzie zbierana taca jako wyraz wdzięczności dla rekolekcjonisty.

Nabożeństwa pasyjne

W niedzielę Gorzkie Żale – godz. 7.30 i godz. 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu;

W piątek Droga Krzyżowa – dzieci godz.16.30; dorośli o godz. 17.15.

Boże Narodzenie A.D. 2022

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przygotowali świątynię na święta Bożego Narodzenia. Bóg zapłać!

Adwent – radosny czas oczekiwania na Święta Narodzenia Pańskiego

Roraty – od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. W poniedziałki po Mszy św. porannej w sposób szczególny zapraszamy dzieci na gorącą czekoladę czy herbatę do kawiarni. Pamiętajmy, aby na Roraty przychodzić z lampionami.

Rekolekcje adwentowe – od 19 do 20 grudnia tj. poniedziałek i wtorek. Sakrament pokuty i pojednania pół godziny przed każdą Mszą św. Niech ten czas przygotuje nas do głębszego przeżywania Świąt.

Zaproszenie na AKATYST KU CZCI NMP – 04.12.2022r.

Serdecznie zapraszamy na Akatyst ku czci Bogurodzicy Dziewicy, który odbędzie się w II niedzielę Adwentu, czyli 4 grudnia 2022r., po Mszy św. wieczornej (godz. 18.00) w naszej świątyni parafialnej.

Akatyst ku czci Bogurodzicy to rodzaj hymnu liturgicznego, charakterystycznego dla Kościoła Wschodu. Śpiewany zawsze na stojąco chwali Jezusa Chrystusa, Maryję albo świętych.

Listopad A.D. 2022 – modlitwa za zmarłych

Msze święte zbiorowe za zmarłych polecanych przez Wiernych podawane na bieżąco w intencjach.
Różaniec połączony z wypominkami codziennie o godz. 17.30

Zaproszenie na IV Bal Wszystkich Świętych 🙂

Nabożeństwa październikowe A.D.2022

Zapraszamy na modlitwę różańcową:

dzieci – od poniedziałku do piątku – godz. 16.30; dorosłych przez cały tydzień na godz. 17.15.

Orędzie Matki Bożej Gietrzwałdzkiej:

„życzę sobie, abyście codziennie odmawiali Różaniec”