Ogłoszenia

 

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela Zwykła

12.09.2021

 1. Bardzo prosimy o przestrzeganie w zasad bezpieczeństwa i zakładanie w kościele maseczek oraz zachowania odpowiedniej odległości, szczególnie podczas udzielania Komunii Św.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • 13 września (poniedziałek) Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • 14 września (wtorek) Święto Podwyższenie Krzyża Świętego
  • 15 września (środa) Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
  • 16 września (czwartek) Świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa
  • 17 września (piątek) Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa
  • 18 września (sobota) Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
 1. Wspólnota Magnificat zaprasza spotkanie modlitewne we wtorek na  o godz. 19:00 w salce parafialnej
 2. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkania w środy o godz. 19:00 w salce parafialnej
 3. Zbiórka Ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w salce parafialnej
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 5. Od następnej niedzieli zapraszamy do kawiarenki parafialnej w godz. 10.45– 14.00
 6. 19 września (niedziela) po Mszy św. o 18 nabożeństwo do św. Józefa
 7. W naszym parafialnym studio nagrań w poniedziałki o godz. 15.30 są prowadzone zajęcia z instrumentów perkusyjnych. Zapraszamy dzieci do 6 do 12 roku życia. Zajęcia będzie prowadził Zbigniew Chrzanowski – perkusista zespołów Babsztyl i Cezarego Makiewicza.
 8. Caritas prowadzi również zbiórkę darów rzeczowych dla migrantów przebywających w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie. Osoby pragnące wesprzeć akcje Caritasu mogą przynosić dary rzeczowe do zakrystii. Zbiórka dotyczy: artykułów plastycznych i zabawek dla dzieci (poza zabawkami pluszowymi), kawy,  herbaty, słodyczy oraz bielizny i ciepłej odzieży damskiej, męskiej i dziecięcej. Prosimy, by przynoszone do nas artykuły spożywcze miały długi termin przydatności do  spożycia, a bielizna i odzież dla dorosłych były nowe. Rzeczy dla dzieci mogą być zarówno nowe,  jak i używane, o ile są czyste i w dobrym stanie. Tylko takie rzeczy będziemy mogli przekazać do  Ośrodka, gdyż obowiązują nas obostrzenia sanitarne.
 9. Spotkanie Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania:
  • klasy 7- 17 września o godz. 18:00 w salce na plebani
  • klasy 8—18 września o godz. 10:00 w salce na plebani
  • Harmonogram spotkań do Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania podany jest na stronie parafii.
  • Uczniowie klas 7 do 17 września muszą dostarczyć Deklaracje Kandydata. Uczniowie nie uczący się w SP 18 proszeni są o odbiór deklaracji w kancelarii lub pobranie jej ze strony parafii ( Deklaracja_klasy 7_2021_2022)
  • Rekolekcje dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania oraz chętnej młodzieży w terminie 24-26 września w Gietrzwałdzie
 1. Do nabycia: Biuletyn Parafialny, Gość Niedzielny.
 2. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafii , składamy serdeczne Bóg zapłać!
 3. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy pogody ducha, pokoju i wszelkich  Łask w codziennym życiu
 4. Bóg zapłać za wspólną modlitwę.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIII Niedziela zwykła

05.09.2021

 

 1. Bardzo prosimy o przestrzeganie w zasad bezpieczeństwa i zakładanie w kościele maseczek oraz zachowania odpowiedniej odległości, szczególnie podczas udzielania Komunii Św.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
 • 8 września (środa) – Święto Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.
 1. Wspólnota Magnificat zaprasza spotkanie modlitewne we wtorek na  o godz. 19:00 w salce na plebanii
 2. Wspólnota Młodzieżowa powraca do swoich regularnych spotkań w środy o godz. 19:00 w salce na plebanii. Zapraszamy chętną młodzież do spotkań oraz do zaangażowania się we wspólnotę młodzieżową.
 3. Zbiórka Ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w salce na plebanii. Zapraszamy chętnych chłopców na zbiorki, którzy pragną służyć Bogu przy ołtarzu.
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 5. Spotkanie rodziców kandydatów do Sakramentu Bierzmowania ( uczniów klas 7 i 8) się 7 września ( wtorek) o godz. 19:00
 6. Beatyfikacja Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz s. Elżbiety Róży Czackiej odbędzie się w przyszłą niedzielę w Warszawie o godz. 12.00.
 7. Ofiarą do puszki można dziś wesprzeć Afgańczyków. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Caritas prowadzi również zbiórkę darów rzeczowych dla migrantów przebywających w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie. Osoby pragnące wesprzeć akcje Caritasu mogą przynosić dary rzeczowe do zakrystii. Zbiórka dotyczy: artykułów plastycznych i zabawek dla dzieci (poza zabawkami pluszowymi), kawy,  herbaty, słodyczy oraz bielizny i ciepłej odzieży damskiej, męskiej i dziecięcej. Prosimy, by przynoszone do nas artykuły spożywcze miały długi termin przydatności do  spożycia, a bielizna i odzież dla dorosłych były nowe. Rzeczy dla dzieci mogą być zarówno nowe,  jak i używane, o ile są czyste i w dobrym stanie. Tylko takie rzeczy będziemy mogli przekazać do  Ośrodka, gdyż obowiązują nas obostrzenia sanitarne.
 8. W naszym parafialnym studio nagrań w poniedziałki o godz. 16.00 będą prowadzone zajęcia z instrumentów perkusyjnych. Zapraszamy dzieci do 6 do 12 roku życia. Zajęcia będzie prowadził Zbigniew Chrzanowski – perkusista zespołów Babsztyl i Cezarego Makiewicza.
 9. Do nabycia: Biuletyn Parafialny, Gość Niedzielny, Mały Gość a także Gość Extra poświęcony Ks. Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu w cenie 10 zł.
 10. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafii , składamy serdeczne Bóg zapłać!
 11. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy pogody ducha, pokoju i wszelkich  Łask w codziennym życiu.

 

 

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

XXII Niedziela Zwykła

29.08.2021

 

 1. Bardzo prosimy o przestrzeganie w zasad bezpieczeństwa i zakładanie w kościele maseczek oraz zachowania odpowiedniej odległości, szczególnie podczas udzielania Komunii Św.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • 3 września (piątek)– Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek od 18:30 do 21:00, a w sobotę od 8:30 do 10:00 . Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 7:30 i 17:30. W piątek o godz. 19:00 spotkanie kół różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych w głównej nawie.
 2. Chorych odwiedzamy w piątek (3 września)  od godz. 9.00.
 3. 1 września (środa) rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny –  o godz. 8.00 zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli na Msze Św. Do swoich regularnych spotkań powracają grupy parafialne, działające w naszej parafii:
  • Wspólnota Magnificat we wtorki o godz. 19:00 w salce na plebani
  • Wspólnota Młodzieżowa w środy o godz. 19:00 w salce parafialnej
  • Ministranci w soboty o godz. 10.00 w salce na plebanii
 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 2. Uroczystości Odpustowe w Gietrzwałdzie w tym roku przypadają na 4-5 września. Piesza Pielgrzymka z naszej parafii wyruszy w przyszłą niedzielę (5 września) o godz. 6.00  z dużego kościoła.
 3. Spotkanie rodziców kandydatów do Sakramentu Bierzmowania ( uczniów klas 7 i 8) się 7 września ( wtorek) o godz. 19:00
 4. Młodzież z naszej parafii w dn. 12-23 sierpnia przebywała na wakacyjnym wyjeździe w Wiśle. Wyjazd był współfinansowany przez księdza Proboszcza, Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz Fundację Lotto z programu ” Sportowe Wakacje z fundacją Lotto”
 5. Do nabycia: Biuletyn Parafialny, Gość Niedzielny.
 6. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafii , składamy serdeczne Bóg zapłać!
 7. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy pogody ducha, pokoju i wszelkich  Łask w codziennym życiu.

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXI Niedziela Zwykła

22.08.2021

 

 1. Bardzo prosimy o przestrzeganie w zasad bezpieczeństwa i zakładanie w kościele maseczek oraz zachowania odpowiedniej odległości, szczególnie podczas udzielania Komunii Św.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • 24 sierpnia (wtorek) – Święto Św. Bartłomieja Apostoła
  • 26 sierpnia (czwartek) – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
  • 27 sierpnia (piątek) – Św. Moniki
  • 28 sierpnia (sobota) – Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
 1. 27 sierpnia (piątek) zapraszamy po wieczornej Mszy Św. na Apel Gietrzwałdzki z Adoracją Najświętszego Sakramentu.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebani.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 4. Wakacje to okazja do odpoczynku – od pracy, od nauki – ale nie od rodziny i nie od Pana Boga. Pamiętajmy w tym czasie o niedzielnej Eucharystii i modlitwie.
 5. Uroczystości Odpustowe w Gietrzwałdzie w tym roku przypadają na 4-5 września. Piesza Pielgrzymka z naszej parafii wyruszy w niedzielę 5 września o godz. 6.00 ( z dużego kościoła).
 6. Spotkanie rodziców kandydatów do Sakramentu Bierzmowania ( uczniów klas 7 i 8) odbędzie się 7 września ( wtorek) o godz. 19:00
 7. Do nabycia: Biuletyn Parafialny, Gość Niedzielny.
 8. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafii , składamy serdeczne Bóg zapłać!
 9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy pogody ducha, pokoju i wszelkich Łask w codziennym życiu.

Ogłoszenia Duszpasterskie

Uroczystość Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

15.08.2021

 1. Bardzo prosimy o przestrzeganie w zasad bezpieczeństwa i zakładanie w kościele maseczek oraz zachowania odpowiedniej odległości, szczególnie podczas udzielania Komunii Św.

      2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • 17 sierpnia (wtorek) – Św. Jacka, prezbitera
  • 20 sierpnia (piątek)- Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  • 21 sierpnia (sobota)- Św. Piusa X, papieża
 1. 19 sierpnia (czwartek) zapraszamy po wieczornej Mszy Św. na Nabożeństwo do św. Józefa
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebani.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 4. Wakacje to okazja do odpoczynku – od pracy, od nauki – ale nie od rodziny i nie od Pana Boga. Pamiętajmy w tym czasie o niedzielnej Eucharystii i modlitwie.
 5. Do nabycia: Biuletyn Parafialny, Gość Niedzielny.
 6. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafii , składamy serdeczne Bóg zapłać!
 7. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy pogody ducha, pokoju i wszelkich Łask w codziennym życiu.