Ogłoszenia Duszpasterskie

XI Niedziela Zwykła  (16.06.2024)

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17:30.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza Parafian na Adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 3. W piątek tj. 21 czerwca o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za miniony rok szkolny, na którą zapraszamy uczniów i cały zespół tworzący SP nr 18.
 4. W niedzielę będziemy obchodzili Dzień Ojca. Z tej okazji wszystkim Ojcom chcemy przekazać słowa uznania, szacunku i wdzięczności. Zachęcamy również do okazania wdzięczności swoim Ojcom: żyjącym poprzez jakiś gest życzliwości, a zmarłym przez modlitwę. Z tej okazji o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św.
 5. Od 6 do 13 lipca w naszej parafii odbędzie się Jerycho Różańcowe (to szturm do nieba – nieprzerwane rotacyjne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem przez 7 dni, 24 godziny na dobę). Częścią codziennego czuwania będzie Msza Święta, Różaniec i wiele innych modlitw. Będziemy zanosić do Pana Boga nasze modlitwy dziękczynne, wynagradzające i wstawiennicze, za pośrednictwem Niepokalanego Serca Maryi Panny. Otwórzmy nasze serca i włączmy się w to wspólne dzieło.
 6. W Katolickim Zespole Edukacyjnym im. św. Rodziny w Olsztynie rozpoczął się nabór na rok szkolny 2024/2025. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła i w Internecie.
 7. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość” i „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

X Niedziela Zwykła  (9.06.2024)

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17:30.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 3. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na ostatnie przedwakacyjne spotkanie w czwartek o godz. 19:00 w salce parafialnej.
 4. W Katolickim Zespole Edukacyjnym im. św. Rodziny w Olsztynie rozpoczął się nabór na rok szkolny 2024/2025. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła i w Internecie.
 5. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafialne, składamy serdeczne Bóg zapłać!
 6. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość” i „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

 

IX Niedziela Zwykła  (2.06.2024)

 

 1. Przeżywamy XVII Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za służbę człowiekowi”. Po Mszy św. w kruchcie kościoła będą zbierane ofiary na rzecz budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.
 2. Jeszcze raz z serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i dobrego przeżycia naszej parafialnej Uroczystości Bożego Ciała. Serdecznie dziękujemy i składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Niech Jezus Chrystus Wam błogosławi w każdej chwili życia.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17:30.
 4. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 5. W czwartek na zakończenie dawnej Oktawy Bożego Ciała odbędzie się poświęcenie wianków, błogosławieństwo dzieci i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie procesji. Po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 z racji I czwartku miesiąca.
 6. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie za swoich duszpasterzy. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Spotkanie kół różańcowych po Mszy św. wieczornej. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W Katolickim Zespole Edukacyjnym im. św. Rodziny w Olsztynie rozpoczął się nabór na rok szkolny 2024/2025. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła i w Internecie.
 8. Męskie Jerycho Różańcowe zaprasza Parafian do wspólnej całodobowej modlitwy za Ojczyznę w najbliższy piątek o godz. 19.00. Więcej informacji w kruchcie kościoła.
 9. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 19:00 w salce parafialnej.
 10. Najbliższa druga niedziela miesiąca czerwca w naszej parafii to niedziela inwestycyjna. „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i konto parafii.
 11. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość” i „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 12. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

Uroczystość Najświętszej Trójcy (26.05.2024)

 

 

 1. Dzisiaj wypada także Dzień Matki. Wszystkim drogim Mamom życzymy obfitości łask Bożych w życiu i chcemy o nich pamiętać w naszej modlitwie. Z tej okazji zostanie odprawiona Msza św. o godz. 18.00.
 2. Jutro tj. 27 maja odmawiamy w naszej parafii Nieustający Różaniec. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Apel Gietrzwałdzki.
 3. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane codziennie o godz. 17.30. Natomiast przy figurze Matki Bożej koło małego kościoła o godz. 19.00.
 4. Od 1 czerwca rozpoczniemy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
 5. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce parafialnej.
 6. W czwartek będziemy przeżywali Boże Ciało. Centralna Msza św. będzie odprawiona o godz. 10:00. Po jej zakończeniu wyruszy procesja eucharystyczna ul. Żytnią (z dużego do małego kościoła). Prosimy o przygotowanie ołtarzy, bieli procesyjnej i trasy procesyjnej. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie zamknięta. Msze św. w tym dniu godz. 8.00; 10.00 i 18.00.
 7. Zapraszamy dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki w Boże Ciało na próbę, dziś po Mszy św. o godz. 12.00. Gdyby ktoś z Parafian chciał przekazać kwiatki do sypania prosimy o przynoszenie do zakrystii do środy włącznie.
 8. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca o godz. 7:00 nabożeństwo I sobotnie połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 9. W sobotę tj. 1 czerwca o godz. 10:00 i 12:00 oraz w niedzielę tj. 2 czerwca o godz. 10:00 zostanie udzielona I Komunia Święta dzieciom z naszej Parafii. Pamiętajmy o nich w modlitwie. Z tej racji prosimy aby osoby nie związane z uroczystością w niedzielę wybrały inne godziny Mszy św. W środę po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spowiedź dzieci komunijnych i ich rodziców.
 10. W najbliższą niedzielę Msza św. o godz. 12.00 zostanie odprawiona w int. Duszpasterzy Parafii z racji rocznic kapłańskich oraz w int. dzieci z klas IV w ramach Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.
 11. W dniach 30 – 31 maja 2024 r. w parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka – Sanktuarium św. Rodziny w Olsztynie odbędzie się peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Serdecznie zapraszamy Parafian do udziału we wspólnej modlitwie. Program peregrynacji został wyłożony w kruchcie kościoła.
 12. Oddział Leśnik Klubu Honorowych Dawców Krwi Legion wraz z Nadleśnictwem Kudypy zapraszają Parafian do akcji poboru krwi, który odbędzie się 28 maja 2024r. w godzinach od 8.30 do 12.30 na parkingu przy Leśnym Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła. Serdecznie zapraszamy do wsparcia.
 13. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość” i „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 14. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (19.05.2024)

 

 1. Dzisiaj, po Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na kwiaty do dekoracji ołtarzy w Boże Ciało. Bóg zapłać.
 2. Jutro drugi dzień świąteczny – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zachowajmy jego świąteczny charakter. Z tej okazji zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 10.00. Postarajmy się o nasze uczestniczenie we Mszy świętej.
 3. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane codziennie o godz. 17.30. Natomiast przy figurze Matki Bożej koło małego kościoła o godz. 19.00.
 4. Wspólnota Magnificat zaprasza Parafian na Adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 5. W środę zapraszamy na męski różaniec do kościoła na godz. 20:30.
 6. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 19:00 w salce parafialnej.
 7. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Gościa Niedzielnego” i „Gościa Extra”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 8. W bocznej nawie znajduje się wystawa pt. „Rodzina na tle zachodu słońca” z okazji XXVI Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny, którą wykonali wychowankowie z Ośrodka Wsparcia dla dzieci i młodzieży przy ul. Rzepakowej 12. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac, które ukazują dużą pomysłowość, wyobraźnię oraz talent plastyczny dzieci.
 9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (12.05.2024)

 1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane codziennie o godz. 17.30.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 3. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 19:00 w salce parafialnej.
 4. W najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na kwiaty do dekoracji ołtarzy w Boże Ciało.
 5. Serdecznie zapraszamy na Wigilię Zesłania Ducha Świętego w sobotę tj. 18 maja o godzinie 19.00. W planie Liturgia Słowa z rozważaniem, adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o dary Ducha Świętego i możliwość indywidualnej modlitwy z nałożeniem rąk. To dobry czas, by we wspólnocie i podczas czuwania doświadczyć Mocy, jaką Jezus posyła Nam z nieba. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 6. Pragniemy zrealizować w naszej parafii dzieło duchowej adopcji kandydata do sakramentu bierzmowania. Każdy chętny podejmie codzienny dziesiątek różańca i konkretną modlitwę za 1 z przygotowujących się. Potrzebujemy 60 osób. Chętnych zapraszamy do zakrystii celem wpisania się na listę podejmujących duchową adopcję. Rozpocznie się ona w niedzielę Zesłania Ducha Świętego tj. 19 maja po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.00.
 7. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafialne, składamy serdeczne Bóg zapłać!
 8. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Gościa Niedzielnego” i „Gościa Extra”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, owocnego przeżywania czasu Wielkanocnego. Niech Pan Bóg błogosławi i prowadzi w nowym tygodniu.

Komunikat z zewnątrz:

Stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie prawnej ochrony ludzkiego życia

Deklaracja Dignitas infinita o godności człowieka to dokument Dykasterii Nauki Wiary zaaprobowany przez Ojca Świętego Franciszka, poruszający kluczowe zagadnienia ludzkiego życia. W związku z narastającą w przestrzeni publicznej i działaniach rządu presją dotyczącą zmiany prawnej ochrony życia ludzkiego w kierunku legalizacji zabijania dzieci w łonie matek, pragniemy przypomnieć jednoznaczne i niezmienne stanowisko Kościoła w tej kwestii.

„Kościół nie przestaje przypominać, że «godność każdej istoty ludzkiej ma charakter istotowy i obowiązuje od chwili poczęcia do naturalnej śmierci. Uznanie tej godności jest niezbywalnym warunkiem wstępnym ochrony egzystencji osobistej i społecznej, a także niezbędnym warunkiem tego, by braterstwo i przyjaźń społeczna mogły się urzeczywistniać między wszystkimi narodami na ziemi». Opierając się na tej nienaruszalnej wartości ludzkiego życia, magisterium Kościoła zawsze wypowiadało się przeciwko aborcji. Św. Jan Paweł II pisze o tym: «Wśród wszystkich przestępstw przeciw życiu, jakie człowiek może popełnić, przerwanie ciąży ma cechy, które czynią z niego występek szczególnie poważny i godny potępienia. […] Dzisiaj jednak świadomość jego zła zaciera się stopniowo w sumieniach wielu ludzi. Akceptacja przerywania ciąży przez mentalność, obyczaj i nawet przez prawo jest wymownym znakiem niezwykle groźnego kryzysu zmysłu moralnego, który stopniowo traci zdolność rozróżnienia między dobrem i złem, nawet wówczas, gdy chodzi o podstawowe prawo do życia. Wobec tak groźnej sytuacji szczególnie potrzebna jest dziś odwaga, która pozwala spojrzeć prawdzie w oczy i nazywać rzeczy po imieniu, nie ulegając wygodnym kompromisom czy też pokusie oszukiwania siebie. […]

Właśnie w przypadku przerywania ciąży można się dziś często spotkać z dwuznacznymi określeniami, jak na przykład ‘zabieg’, które zmierzają do ukrycia jego prawdziwej natury i złagodzenia jego ciężaru w świadomości opinii publicznej. Być może, samo to zjawisko językowe jest już objawem niepokoju nurtującego sumienia. Jednak żadne słowo nie jest w stanie zmienić rzeczywistości: przerwanie ciąży jest – niezależnie od tego, w jaki sposób zostaje dokonane – świadomym i bezpośrednim zabójstwem istoty ludzkiej w początkowym stadium jej życia, obejmującym okres między poczęciem a narodzeniem». Nienarodzone dzieci są zatem «najbardziej bezbronne i niewinne ze wszystkich, a dzisiaj odziera się je z ludzkiej godności, aby robić z nimi to, co się chce, pozbawiając je życia i ustanawiając prawa, by nikt nie mógł temu przeszkodzić».  Należy zatem stwierdzić z całą mocą i jasnością, nawet w naszych czasach, że «obrona rodzącego się życia jest ściśle związana z obroną jakiegokolwiek prawa człowieka»” (Deklaracja Dignitas infinita, 47).

W kontekście troski o życie i rozwój dzieci, Rada Stała KEP zachęca wszystkich wiernych do włączenia się w inicjatywę Ojca Świętego Franciszka, który ustanowił pierwsze Światowe Dni Dzieci. Będą one obchodzone 25 i 26 maja 2024 roku. W naszych modlitwach pamiętajmy także o tych dzieciach, którym nigdy nie było dane ujrzeć blasku słońca.

Podpisali Członkowie Rady Stałej

Konferencji Episkopatu Polski

Jasna Góra, 2 maja 2024

 

Za zgodność:

Bp Artur G. Miziński

Sekretarz Generalny

Konferencji Episkopatu Polski

 

VI Niedziela Wielkanocna (5.05.2024)

 

 1. Nabożeństwa majowe są odprawiane codziennie o godz. 17.30.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 3. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 19:00 w salce parafialnej.
 4. W najbliższy piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
 5. Najbliższa druga niedziela miesiąca to niedziela inwestycyjna. „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i konto parafii.
 6. Serdecznie zapraszamy na Wigilię Zesłania Ducha Świętego w sobotę tj. 18 maja o godzinie 19.00. W planie Liturgia Słowa z rozważaniem, adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o dary Ducha Świętego i możliwość indywidualnej modlitwy z nałożeniem rąk. To dobry czas, by we wspólnocie i podczas czuwania doświadczyć Mocy, jaką Jezus posyła Nam z nieba. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 7. Pragniemy zrealizować w naszej parafii dzieło duchowej adopcji kandydata do sakramentu bierzmowania. Każdy chętny podejmie codzienny dziesiątek różańca i konkretną modlitwę za 1 z przygotowujących się. Potrzebujemy 60 osób. Chętnych zapraszamy do zakrystii celem wpisania się na listę podejmujących duchową adopcję. Rozpocznie się ona w niedzielę Zesłania Ducha Świętego tj. 19 maja po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.00.
 8. Pragniemy złożyć życzenia Braciom i Siostrom Obrządku Wschodniego z okazji Świąt Paschalnych. Życzymy świąt przepełnionych miłością, troską bliskich nam ludzi i nadzieją na dobre chwile.
 9. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” i „Gościa Extra”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, owocnego przeżywania czasu Wielkanocnego. Niech Pan Bóg błogosławi i prowadzi w nowym tygodniu.

 

V Niedziela Wielkanocna (28.04.2024)

 

 1. W poniedziałek, 29 kwietnia będziemy przeżywać Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Szacuje się, że w latach okupacji niemieckiej tj. 1939-1945 zginęło blisko 3 tysięcy polskich duchownych. W samym Dachau zginęło prawie 900 kapłanów. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
 2. Wspólnota Magnificat Parafian zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w sali na plebanii.
 3. Od środy tj. 1 maja rozpoczną się nabożeństwa majowe, które będą odprawiane codziennie o godz. 17.30.
 4. W piątek tj. 3 maja będziemy obchodzić Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. W tym dniu Msze św. będą odprawione o godz. 8:00; 10:00 i 18:00. W piątek nie obowiązuje nas abstynencja od pokarmów mięsnych.
 5. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 19:00 w salce parafialnej (odwołane)
 6. W tym tygodniu przypada: I czwartek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00. I piątek miesiąca – Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:30. Spotkanie kół różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 19:00. I sobota miesiąca –  po porannej Mszy św. nabożeństwo I sobotnie.
 7. Męskie Jerycho Różańcowe zaprasza Parafian do wspólnej całodobowej modlitwy za Ojczyznę w najbliższy piątek o godz. 19.00. Więcej informacji w kruchcie kościoła.
 8. Serdecznie zapraszamy na Wigilię Zesłania Ducha Świętego w sobotę tj. 18 maja o godzinie 19.00. W planie Liturgia Słowa z rozważaniem, adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o dary Ducha Świętego i możliwość indywidualnej modlitwy z nałożeniem rąk. To dobry czas, by we wspólnocie i podczas czuwania doświadczyć Mocy, jaką Jezus posyła Nam z nieba. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 9. Pragniemy zrealizować w naszej parafii dzieło duchowej adopcji kandydata do sakramentu bierzmowania. Każdy chętny podejmie codzienny dziesiątek różańca i konkretną modlitwę za 1 z przygotowujących się. Potrzebujemy 60 osób. Chętnych zapraszamy do zakrystii celem wpisania się na listę podejmujących duchową adopcję. Rozpocznie się ona w niedzielę Zesłania Ducha Świętego tj. 19 maja po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.00.
 10. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” i „Gościa Extra”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, owocnego przeżywania czasu Wielkanocnego. Niech Pan Bóg błogosławi i prowadzi w nowym tygodniu.

 

 IV Niedziela Wielkanocna (21.04.2024)

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania Kapłańskie i Zakonne. Pragniemy modlić się nie tylko o liczne, ale zwłaszcza o święte powołania.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza Parafian na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w sali na plebanii.
 3. W najbliższą środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45. Natomiast wszystkich mężczyzn zapraszamy na męski różaniec o godz. 20:30.
 4. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 19:00 w salce parafialnej.
 5. 27 kwietnia tj. w sobotę odmawiamy w naszej parafii Nieustający Różaniec. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Apel Gietrzwałdzki.
 6. W Gietrzwałdzie w najbliższą sobotę odbędzie się II Czuwanie modlitewne podczas, którego będzie rozważana druga boleść Matki Bożej: „Ucieczka do Egiptu” w int. „o nawrócenie i Miłosierdzie dla jawnych grzeszników i wrogów Kościoła”. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 7. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” oraz „Gościa Extra”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, owocnego przeżywania czasu Wielkanocnego. Niech Pan Bóg błogosławi i prowadzi w nowym tygodniu.

 

III Niedziela Wielkanocna (14.04.2024)

 

 1. Piąty raz przeżywamy Święto Chrztu Polski, które zostało ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 roku na dzień 14 kwietnia. Dzisiaj przypada też Niedziela Biblijna, która rozpoczyna XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem „Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza Parafian na Adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek po Mszy św. wieczornej w bocznej kaplicy.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.
 4. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 19:00 w salce parafialnej.
 5. Parafia p.w. św. Jana Bosko z Olsztyna organizuje pielgrzymkę do Torunia, Lichenia i Kalisza w dniach 19 – 20 kwietnia 2024r. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 6. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, owocnego przeżywania czasu Wielkanocnego. Niech Pan Bóg błogosławi i prowadzi w nowym tygodniu.

 

II Niedziela Wielkanocna

czyli Miłosierdzia Bożego (7.04.2024)

 

 

 

 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na Mszę świętą połączoną z Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Za publiczne odmówienie Koronki można dziś zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzień dzisiejszy to także święto patronalne członków parafialnej Caritas, o których chcemy pamiętać w naszej modlitwie. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, które zostaną przeznaczone na działalność Caritas.
 2. Jutro przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która została przełożona z 25 marca.
 3. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w sali na plebanii.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:45.
 5. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 19:00 w salce parafialnej.
 6. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Tegorocznym hasłem są słowa: „ Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Taca z tego dnia zostanie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 7. Parafia p.w. św. Jana Bosko z Olsztyna organizuje pielgrzymkę do Torunia, Lichenia i Kalisza w dniach 19 – 20 kwietnia 2024r. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 8. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (31.03.2024)

 

 1. Jutro – w drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. odprawione będą jak w każdą niedzielę. Ofiara na tacę przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w sali na plebanii.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:45.
 4. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 19:00 w salce parafialnej.
 5. W tym tygodniu przypada: I czwartek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00. I piątek miesiąca – Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:30. Spotkanie kół różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 19:00. I sobota miesiąca –  po porannej Mszy św. nabożeństwo I sobotnie połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 6. W najbliższą niedzielę wypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Dodatkowa Msza św. o godz. 15.00. Taca zebrana w tym dniu zostanie przekazana na potrzeby charytatywne Caritas. W ramach przygotowań do uroczystości odmawiana jest Nowenna połączona z Koronka do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 15.00.
 1. Pragniemy z głębi serca podziękować: Osobom, które pomogły przy dekoracji kościoła na Wielkanoc oraz Parafianom za ofiary pieniężne na rzecz kwiatów i dekoracji. Za wszystkich wyżej wymienionych zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna dnia 26 kwietnia o godz. 18.00.
 2. Męskie Jerycho Różańcowe zaprasza wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy za Ojczyznę w najbliższy piątek o godz. 19.00. Więcej informacji w kruchcie kościoła.
 3. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, świąteczny numer „Gościa Niedzielnego”; „Mały Gość”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 5. Parafianom oraz gościom życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego przeżycia czasu Świąt Paschalnych.

 

Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej (24.04.2024)

 

 

 

 1. Pragniemy przypomnieć i zaprosić na parafialną Drogę Krzyżową ulicami naszego osiedla dziś o godz.19.00. Wyruszamy z spod „dużego” kościoła. Prosimy o wzięcie z sobą świec.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w sali na plebanii.
 3. W najbliższą środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16.45. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Apel Gietrzwałdzki. Natomiast wszystkich mężczyzn zapraszamy na męski różaniec o godz. 20:30.
 4. Do środy włącznie można przynosić do zakrystii lub kancelarii długoterminową żywność oraz środki czystości w ramach akcji „Siatka Miłosierdzia”. Przyniesione dary trafią przed świętami do potrzebujących rodzin z naszej parafii.
 5. W kruchcie kościoła można nabyć wielkanocne „paschaliki”, które w Wigilię Paschalną odpalimy je od paschału oraz wielkanocną świeczkę „baranek” na stół wielkanocny. Składana ofiara przeznaczona jest na fundusz młodych.
 6. W tym tygodniu rozpoczynamy święte Triduum Paschalne: 
  Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o godz. 8:00. Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Po Jej zakończeniu adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy będzie trwała do godz. 21.00. Kancelaria parafialna nie będzie czynna. 
  Wielki Piątek w tym dniu Kościół nie celebruje Mszy Świętej. Adoracja przy Ciemnicy od godz. 08.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Droga Krzyżowa o godz. 17.00. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Po zakończeniu Liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godz. 21.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie. 
  Wielka Sobota. Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 08:00 do 17:00. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny co godzinę od 10.00 do 16:00. W Gronitach o godz. 12:00, w Kudypach o 12.30. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20:00. Na liturgię prosimy przyjść ze świecami „paschaliki”. Po zakończeniu nie będzie już Adoracji Najświętszego Sakramentu. 
  Niedziela Zmartwychwstania. Rezurekcja o godz. 6.00. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 8.00 a pozostałe wg. porządku niedzielnego. Prosimy o przygotowanie procesji rezurekcyjnej. 
  Poniedziałek wielkanocny. Msza Św. o godz. 08:00, 10:00, 12:00 i 18:00.
 7. Koronka do Bożego Miłosierdzia i Nowenna przed uroczystością Miłosierdzia Bożego codziennie od Wielkiego Piątku do Niedzieli Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00
 8. Kawiarenka parafialna w najbliższe niedziele będzie zamknięta.
 9. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Gość Niedzielny”; „Mały Gość”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 10. Parafianom oraz gościom życzymy błogosławionej niedzieli oraz dobrego przeżycia czasu Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego.

 

 

V Niedziela Wielkiego Postu (17.03.2024)

 

 1. Dziś w niedzielę: Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Witamy pośród nas księdza proboszcza Wojciecha z Łankiejm. Rekolekcje potrwają do wtorku, 19 marca włącznie. Program rekolekcji w dni powszednie przewiduje Msze św. o godz. 8.00, 9.00 (szkolna), 10.00 i 18.00. Spowiedź przed każdą Mszą św. Zgodnie ze zwyczajem w ostatnim dniu rekolekcji będzie zbierana taca jako wyraz wdzięczności dla rekolekcjonisty. Po Mszy św. w kruchcie kościoła będą zbierane ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Jest możliwość nabyć palmy, paschaliki i wielkanocną świeczkę „baranek” na stół wielkanocny. Dziękujemy za dar serca.
 2. Jak zapowiadaliśmy od 16 do 24 marca po każdej Mszy św. będą odmawiane modlitwy w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania ludzkiego życia. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej na zakończenie Nowenny do św. Józefa będzie możliwość w formie aktu uroczystego oddania się w opiekę świętego Józefa.
 3. Wspólnota Magnificat zaprasza na wielkopostną Adorację Krzyża we wtorek po Mszy św. wieczornej w kościele. Okażmy Chrystusowi wdzięczność za Jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie poprzez naszą obecność i czuwanie przy krzyżu.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.
 5. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 19:00 w salce parafialnej.
 6. W Wielkim Poście zapraszamy:
  W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali – godz. 7.30 i godz. 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu z kazaniem pasyjnym. W piątek na nabożeństwa Drogi Krzyżowej – dzieci godz.16.30; dorośli o godz. 17.15.
 7. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową.
  Podczas wszystkich Mszy św. zostaną pobłogosławione palmy oraz odczytana zostanie Męka Pańska.
  Uroczyste poświęcenie palm odbędzie się na początku Mszy św. o godz. 12.00. Przed tą Mszą św. gromadzimy się z palmami przed wejściem do kościoła na placu kościelnym. Po poświęceniu palm procesyjnie wejdziemy do świątyni. Po Mszy św. rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci i dorosłych na wykonanie palmy wielkanocnej w 2 kategoriach: najwyższa oraz własnoręczna i najpiękniejsza palma.
  O godz. 19.00 Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla, na którą prosimy o przyniesienie świec.
 8. W okresie Wielkiego Postu można przynosić do zakrystii lub kancelarii długoterminową żywność oraz środki czystości w ramach akcji „Siatka Miłosierdzia”. Przyniesione dary trafią przed świętami do potrzebujących rodzin z naszej parafii.
 9. Uczniów klasy siódmej z spoza SP nr 18 pragnących przystąpić w naszej parafii do sakramentu bierzmowania prosimy o zgłaszanie się do ks. Andrzeja, kancelarii lub w zakrystii.
 10. Serdecznie zapraszamy do kawiarenki parafialnej w godz. 10.30 – 13.00 na domowe ciasto, kawę lub herbatę.
 11. 22 marca 2024 r. tj. w piątek pod przewodnictwem abpa Józefa Górzyńskiego, metropolity warmińskiego odbędzie się na Starym Mieście nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które rozpocznie się o godz. 19.00 w bazylice konkatedralnej św. Jakuba, a zakończy ok. godz. 20.00 w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Rozważania w tym roku przygotował ks. Andrzej Preuss.
 12. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” i Historia Kościoła nr 2/2024 (numer poświęcony m.in. celibatowi księży 12 zł). Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy owocnego przeżycia okresu Wielkiego Postu i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

 

IV Niedziela Wielkiego Postu (10.03.2024)

 

 1. Dzisiaj rozpoczniemy nowennę do św. Józefa po wieczornej Mszy świętej.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie jubileuszowe 10-lecia powstania, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Po niej spotkanie w salce parafialnej na plebanii. Serdecznie zapraszamy Parafian i Gości na uroczystości.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.
 4. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 19:00 w salce parafialnej.
 5. W Wielkim Poście zapraszamy: W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali – godz. 7.30 i godz. 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu z kazaniem pasyjnym. W piątek na nabożeństwa Drogi Krzyżowej – dzieci godz.16.30; dorośli o godz. 17.15.
 6. Już za tydzień w niedzielę tj. 17 marca rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Potrwają one do wtorku włącznie. Msze św. z kazaniem rekolekcyjnym w dni powszednie będą sprawowane o 8.00, 9.00 (szkolna), 10.00 i 18.00. Spowiedź będzie się rozpoczynała pół godziny przed każdą Mszą św. Zgodnie ze zwyczajem w ostatnim dniu rekolekcji będzie zbierana taca jako wyraz wdzięczności dla rekolekcjonisty. Natomiast po Mszy św. w kruchcie kościoła będą zbierane ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Dziękujemy za dar serca.
 7. W okresie Wielkiego Postu można przynosić do zakrystii lub kancelarii długoterminową żywność oraz środki czystości w ramach akcji „Siatka Miłosierdzia”. Przyniesione dary trafią przed świętami do potrzebujących rodzin z naszej parafii.
 8. Uczniów klasy siódmej z spoza SP nr 18 pragnących przystąpić w tym roku szkolnym w naszej parafii do sakramentu bierzmowania prosimy o zgłaszanie się do ks. Andrzeja, kancelarii lub w zakrystii.
 9. Od przyszłej niedzieli serdecznie zapraszamy do kawiarenki parafialnej w godz. 10.30 – 13.00 na domowe ciasto, kawę lub herbatę, a w kruchcie kościoła będzie można nabyć paschaliki i baranki wielkanocne na Święta Wielkanocne.
 10. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafialne, składamy serdeczne Bóg zapłać!
 11. Pragniemy ogłosić konkurs dla dzieci i dorosłych na wykonanie palmy wielkanocnej w 2 kategoriach: najwyższa oraz własnoręczna i najpiękniejsza palma. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 12.00.
 12. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zwrócił się do nas z prośbą o modlitwę. W Apelu czytamy m.in.: „W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, proszę wszystkich o modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach. Zapraszam do włączenia się w modlitwę nowennową w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego”. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca br. po Mszy św. wieczornej w naszym kościele.
 13. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” i Historia Kościoła nr 2/2024 (numer poświęcony m.in. celibatowi księży 12 zł). Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy owocnego przeżycia okresu Wielkiego Postu i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

Uwaga:

Dnia 18 marca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za Wandę Szubielską z racji 70 rocz. urodzin z dnia 28.03.2024r. godz. 8.00 (przełożona z racji Wielkiego Czwartku)

 

 

Zapraszamy

do udziału 

 

 

 

III Niedziela Wielkiego Postu (3.03.2024)

 

 1. Wspólnota Magnificat zaprasza Parafian, którzy pragną się podzielić Słowem Bożym i modlitwą na spotkanie we wtorek o godz. 19:00 w sali na plebanii.
 2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.
 3. W Wielkim Poście zapraszamy: W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali – godz. 7.30 i godz. 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu z kazaniem pasyjnym. W piątek na nabożeństwa Drogi Krzyżowej – dzieci godz.16.30; dorośli o godz. 17.15.
 4. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza młodzież do udziału w spotkaniu w czwartek o godz. 19.00 w salce na plebanii.
 5. Od 10 marca rozpoczniemy nowennę do św. Józefa po wieczornej Mszy świętej.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00.
 7. W okresie Wielkiego Postu można przynosić do zakrystii lub kancelarii długoterminową żywność oraz środki czystości w ramach akcji „Siatka Miłosierdzia”. Przyniesione dary trafią przed świętami do potrzebujących rodzin z naszej parafii.
 8. W kruchcie kościoła zostały umieszczone dwie skarbony. Pierwsza przeznaczona na dekorację i kwiaty do kościoła na czas Wielkanocy, druga natomiast na Jałmużnę Wielkopostną. Dziękujemy za każdy gest życzliwości.
 9. W najbliższą niedzielę taca przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafialne, składamy serdeczne Bóg zapłać!
 10. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Gość Niedzielny” „Mały Gość” i Historia Kościoła nr 2/2024 (numer poświęcony m.in. celibatowi księży 12 zł). Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 11. Rozpoczynamy w naszej parafii kolejny cykl przygotowań do sakramentu Bierzmowania. Prosimy o zgłaszanie się uczniów klas 7 spoza SP nr 18 pragnących przyjąć Bierzmowanie do końca marca.
 12. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego przeżycia okresu Wielkiego Postu i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.
 13. W minionym tygodniu odszedł do Pana:        śp. Piotr Pająkowski

 

II Niedziela Wielkiego Postu (25.02.2024)

 

 1. Dziękujemy za ofiary do puszek, które zostaną przekazane na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej odbędzie się Apel Gietrzwałdzki. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Natomiast o godz. 19.00 spotkanie modlitewne ze wspólnotą Magnificat w salce na plebanii.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Natomiast męski różaniec o godz. 20:30.
 4. W Wielkim Poście zapraszamy: W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali – godz. 7.30 i godz. 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu z kazaniem pasyjnym. W piątek na nabożeństwa Drogi Krzyżowej – dzieci godz.16.30; dorośli o godz. 17.15.
 5. W tym tygodniu przypada: I piątek miesiąca – Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:30 do 21:00. Spotkanie kół różańcowych o godz. 19:00. I sobota miesiąca –  po porannej Mszy św. nabożeństwo I sobotnie połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 6. W okresie Wielkiego Postu można przynosić do zakrystii lub kancelarii długoterminową żywność oraz środki czystości w ramach akcji „Siatka Miłosierdzia”. Przyniesione dary trafią przed świętami do potrzebujących rodzin z naszej parafii.
 7. W kruchcie kościoła zostały umieszczone dwie skarbony. Pierwsza przeznaczona na Jałmużnę Wielkopostną, druga natomiast na dekorację i kwiaty do kościoła na czas Wielkanocy. Jeżeli ktoś z Parafian pragnie złożyć indywidualną ofiarę prosimy o zgłaszanie się do ks. Adama lub do kancelarii. Dziękujemy za każdy gest życzliwości.
 8. 27 lutego tj. we wtorek odmawiamy w naszej parafii Nieustający Różaniec. Zapraszamy osoby chętne do podjęcia się inicjatywy modlitewnej.
 9. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

I Niedziela Wielkiego Postu (18.02.2024)

 1. Wspólnota Magnificat zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.
 3. W Wielkim Poście zapraszamy: W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali – godz. 7.30 i godz. 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu z kazaniem pasyjnym. W piątek na nabożeństwa Drogi Krzyżowej – dzieci godz.16.30; dorośli o godz. 17.15.
 4. W okresie Wielkiego Postu można przynosić do zakrystii lub kancelarii długoterminową żywność oraz środki czystości w ramach akcji „Siatka Miłosierdzia”. Przyniesione dary trafią przed świętami do potrzebujących rodzin z naszej parafii.
 5. W kruchcie kościoła zostały umieszczone dwie skarbony. Pierwsza przeznaczona na dekorację i kwiaty do kościoła na czas Wielkanocy, druga natomiast na Jałmużnę Wielkopostną. Jeżeli ktoś z Parafian pragnie złożyć indywidualną ofiarę prosimy o zgłaszanie się do ks. Adama lub do kancelarii. Dziękujemy za każdy gest życzliwości.
 6. W najbliższą sobotę w ramach wizyty duszpasterskiej odwiedzimy od godz. 9.30 pozostałych Parafian z Gronit.
 7. Dzień solidarności z misjonarzami przypada jak co roku w II niedzielę Wielkiego Postu, czyli 25 lutego. W tym dniu odbędzie się ogólnopolska zbiórka pieniężna do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.
 8. W Katolickim Zespole Edukacyjnym im. Świętej Rodziny rozpoczął się nabór na nowy rok szkolny. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 9. Rozpoczynamy w naszej parafii kolejny cykl przygotowań do sakramentu Bierzmowania. Prosimy o zgłaszanie się uczniów klas 7 spoza SP nr 18 pragnących przyjąć Bierzmowanie. Informacje dla uczniów SP nr 18 będzie w najbliższym czasie przekazywał ksiądz Andrzej. W niedzielę tj. 25 lutego zapraszamy wszystkich zainteresowanych kandydatów i ich rodziców na Mszę św. na godzinę 18:00 podczas której złożą pisemną deklarację rozpoczęcia przygotowań do Bierzmowania (P.s. będą one wcześniej rozdawane przez księdza Andrzeja).
 10. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” oraz Gość Extra dot. Wielkiego Postu. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego przeżycia okresu Wielkiego Postu i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

Drodzy Parafianie i Goście

Prosimy o wsparcie inicjatywy tj. petycji o wliczanie oceny z religii/etyki do średniej ocen oraz utrzymanie dotychczasowego wymiaru godzin z tych przedmiotów.

Szanowna Pani

Barbara Nowacka

Minister Edukacji Narodowej.

W imieniu środowiska nauczycieli religii i innych środowisk wychowawczych, w tym rodziców oraz uczniów zwracamy się z prośbą o niewprowadzanie zmian w prawie prowadzących do niewliczania ocen z przedmiotów religia/etyka do średniej ocen końcoworocznych, uzyskiwanych przez uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz utrzymania dotychczasowego wymiaru godzin z tych przedmiotów. 

W obliczu zapowiedzi ministerialnych, a także prac podjętych nad nowelizacją rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 22 lutego 2019 r. w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych rozpoczęcia procedury opiniowania projektu nowelizacji wspomnianego rozporządzenia, w którym przewiduje się zmiany dotyczące oceny z przedmiotu szkolnego, jakim jest religia pragniemy wyrazić swoją opinię oraz wnieść uwagi co do tej kwestii:

 1. Uważamy, że ocena z religii/etyki powinna pozostać na świadectwie, jako odzwierciedlenie wysiłku ucznia włożonego w zdobywaniu wiedzy i umiejętności z danego przedmiotu.
 2. Ocena z religii/etyki powinna być wliczana do średniej ocen.
 3. Ocena pełni rolę motywacyjną i informacyjną, dlatego mamy obowiązek bronić prawa uczniów do jej posiadania oraz wliczania do średniej ocen.
 4. Ocena z religii/ etyki, zgodnie z podstawą programową, nie jest za formację.
 5. Forsowanie stanowiska usunięcia oceny z religii/etyki jest wyrazem nierównego traktowania uczniów uczęszczających na przedmiot o charakterze wyznaniowym. 
 6. Uważamy, że model religia lub etyka powinien zostać w Polsce wprowadzony, jako standard edukacyjny oraz wyraz troski Narodu o wychowanie człowieka wartościowego a tym samym wykluczyć opcję NIC.

Ponadto pragniemy zaznaczyć, że obecność lekcji religii w przestrzeni szkolnej ma swoją wartość dodaną poprzez wspieranie szkoły w jej funkcji dydaktycznej, wychowawczej, profilaktycznej, socjalizacyjnej. Redukowanie lekcji religii, umniejszanie jej wartości, marginalizowanie oraz tworzenie zafałszowanego obrazu w przestrzeni medialnej jest postawą niegodną państwa demokratycznego, którego ideą i obowiązkiem jest troska o integralny rozwój młodego pokolenia Polaków.

Konkludując wyrażamy pragnienie, aby został utrzymany status quo w tej kwestii.

z wyrazami szacunku

Elżbieta Cibor

Bernadetta Petrykowska

Poniżej link i więcej informacji dot. petycji:

https://www.petycjeonline.com/petycja_o_wliczanie_oceny_z_religiietyki_do_redniej_ocen_oraz_utrzymanie_dwoch_godzin_z_tych_przedmiotow?fbclid=IwAR2NZDty2F8ZgJZ6_g2YEW9FfE8od9OAQlhgOBZc4akVAZAH9kWF6lYb4Mg&mibextid=xfxF2i#sign

 

VI Niedziela zwykła (11.02.2024)

 1. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 2. W nadchodzącym tygodniu Środą Popielcową (tj. 14 lutego) rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Tego dnia Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz.: 8.00, 10.00, 18.00. Podczas każdej Mszy św. nastąpi posypanie głów popiołem. W Środę Popielcową wszystkich powyżej 18. roku, a przed ukończeniem 60. roku obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz ograniczenie ilości spożywanych posiłków. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Po każdej Mszy Świętej organizujemy zbiórkę ofiar do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
 3. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa: W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali – godz. 7.30 i godz. 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. W piątek na nabożeństwa Drogi Krzyżowej – dzieci godz.16.30; dorośli o godz. 17.15.
 4. W Wielkim Poście mieszkańcy Olsztyna i okolic będą mogli uczestniczyć w nabożeństwach stacyjnych w czterdziestu kościołach. Nasza parafia będzie kościołem stacyjnym w najbliższy czwartek (15 lutego). Adoracja Najświętszego Sakramentu od 8.30 do 18.00. W tym czasie okazja do spowiedzi. O godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa; o godz. 17.00 – Gorzkie żale. Po Mszy nie będzie już Adoracji Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy Parafian do zapisywania się na liście wyłożonej przy drzwiach głównych w trakcie trwania adoracji.
 5. W kruchcie kościoła zostały umieszczone dwie skarbony. Pierwsza przeznaczona na dekorację kościoła na czas Wielkanocy, druga natomiast na Jałmużnę Wielkopostną. Dziękujemy za każdy gest życzliwości.
 6. W najbliższą sobotę tj. 17 lutego planujemy odwiedzić Parafian z Gronit ul.: Gietrzwałdzka, Olsztyńska, Zielona Dolina, Na Wzgórzu, Nad Strumykiem. Natomiast 24 lutego odwiedzimy pozostałych mieszkańców Gronit. Wizyta duszpasterska rozpocznie się od godz. 9.30.
 7. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafii, składamy serdeczne Bóg zapłać! Dzisiejsze ofiary przeznaczamy na ogrzewanie naszego kościoła.
 8. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

V Niedziela zwykła (4.02.2024)

 

 1. Jutro tj. 5 lutego po każdej Mszy Św. zgodnie ze starą tradycją zostanie poświęcony przyniesiony chleb i woda ku czci św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.
 4. W sobotę w naszej parafii zostanie udzielony o godz. 11.00 przez ks. abpa Józefa Górzyńskiego sakrament Bierzmowania. Kandydaci wraz ze świadkami zbierają się w kościele o godz. 10.40. Pamiętajmy o modlitwie za przystępujących do Sakramentu Bierzmowania.
 5. W niedzielę tj. 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego. Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych zostanie odprawiona o 12.00. Prosimy, by umożliwić chorym przybycie do kościoła. Po Mszy św. błogosławieństwo nad chorymi na sposób lourdzki. Taca z tej niedzieli zostanie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 6. Plan kolędy na ten tydzień przedstawia się następująco: Wtorek (6.02.2024r.) od godz. 18.30 ul. Sielska – nowe bloki. Rodziny, które nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie, a chciałyby przeżyć spotkanie prosimy o zgłoszenia, które są przyjmowane w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do 11 lutego.
 7. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

IV Niedziela zwykła (28.01.2024)

 

 1. Od 1 lutego wracamy do tradycyjnego rozkładu Mszy Świętych: od poniedziałku do soboty 8:00 i 18:00, niedziele 8:00; 10:00; 12:00 i 18:00.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.45.
 4. W piątek będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego, potocznie zwane Matki Bożej Gromnicznej. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. Taca zbierana w tym dniu jest przeznaczona na klasztor kontemplacyjny w Spręcowie.
 5. W tym tygodniu przypada: I czwartek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00. I piątek miesiąca – Odwiedziny chorych wg. ustaleń z kapłanami. Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 7:30 i 17:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:30 do 21:00. Spotkanie kół różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 19:00. I sobota miesiąca –  po porannej Mszy św. nabożeństwo I sobotnie połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 6. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

P.s.

Naszych nowych parafian, termin kolędy nie pasował, a także Tych, u których przed pandemią z różnych powodów przez kilka lat nie było kolędy, prosimy o zgłaszanie chęci spotkania z duszpasterzem do 11 lutego przez e-mail: parafiadajtki@gmail.com

 

 III Niedziela zwykła (21.01.2024)

 1. Dziękujemy za ofiary na tacę, które zostaną przeznaczone na WSD „Hosianum” w Olsztynie.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.45. Natomiast na 20:30 zapraszamy na męski różaniec do kościoła.
 4. W sobotę po Mszy św. wieczornej odbędzie się Apel Gietrzwałdzki. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.
 7. Wizyta duszpasterska na ul. Sielskiej – nowe bloki odbędzie się dnia 6 lutego 2024 roku od godz. 18.30

P.s.

Naszych nowych parafian, termin kolędy nie pasował, a także Tych, u których przed pandemią z różnych powodów przez kilka lat nie było kolędy, prosimy o zgłaszanie chęci spotkania z duszpasterzem do 11 lutego przez e-mail: parafiadajtki@gmail.com

 

II niedziela zwykła (14.01.2024)

 1. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.45.
 3. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafialne, składamy serdeczne Bóg zapłać!
 4. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 5. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.
 6. Msze święte w styczniu od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 i 17.00. Natomiast w niedziele o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.
 7. Wizyta duszpasterska wygląda następująco:

Poniedziałek      

od godz. 16.00 ul. Zbożowa (pozostałe numery)

od godz. 17.30 ul. Zbożowa 4 – 26 (parzyste)

Wtorek

od godz. 17.30 ul. Zbożowa 1 – 27 (nieparzyste)

Środa   

od godz. 16.00 ul. Dożynkowa 6 – 56 i 3 – 55

Czwartek    

od godz. 16.00 ul. Dożynkowa 58 – 106 i 63 – 103

Piątek   

od godz. 16.00 ul. Sielska 12 – 30 i 19 – 43 (bez nowych bloków)

Sobota  

od godz. 10.00 ul. Żytnia  

[Uwaga dot. numerow 3 – 83 Duszpasterz rozpocznie kolędę od numeru 83 a zakończy na 3]

Niedziela     

od godz. 14.00 ul. Rzepakowa i Kudypy

P.s.

Naszych nowych parafian, nie pasuje po prostu termin, a także Tych, u których przed pandemią z różnych powodów przez kilka lat nie było kolędy, prosimy o zgłaszanie chęci spotkania z duszpasterzem np. przez e-mail: parafiadajtki@gmail.com

 

Uroczystość Chrztu Pańskiego (7.01.2024)

 1. Msze święte w styczniu od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 i 17.00. Natomiast w niedziele o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.45.
 4. W najbliższą niedzielę taca zostanie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 5. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.
 7. Wizyta duszpasterska wygląda następująco:

 

Poniedziałek      

od godz. 16.00 ul. Kłosowa 1 – 65 i 2 – 60

od godz. 18.00 ul. Kłosowa 62 – 72

Wtorek

od godz. 16.00 ul. Kłosowa 67 – 143 i 147 – 221

od godz. 18.00 ul. Kłosowa 74 – 98

Środa   

od godz. 16.00 ul. Działkowa 5 – 75 i 2 – 70   

od godz. 18.00 ul. Działkowa 79 – 103

Czwartek    

od godz. 16.00 ul. Nasienna i Gronowa

od godz. 18.00 ul. Gronowa 4 – 12 i 3 – 9

Piątek   

od godz. 16.00 ul. Owocowa i Traktorowa

od godz. 18.00 ul. Owocowa 8 – 15

Sobota  

od godz. 10.00 ul. Okrągła i Widok     

Niedziela     

od godz. 14.00 ul. Sojowa, Oliwkowa, Gryczana, Słonecznikowa i Chłopska

P.s. Naszych nowych parafian, nie pasuje po prostu termin, a także Tych, u których przed pandemią z różnych powodów przez kilka lat nie było kolędy, prosimy o zgłaszanie chęci spotkania z duszpasterzem np. przez e-mail: parafiadajtki@gmail.com

Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa (31.12.2023)

 

 1. Msze święte w styczniu od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 i 17.00. Natomiast w niedziele o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.
 2. Jutro tj. 1 stycznia Msze św. w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi będą sprawowane według porządku niedzielnego, nie będzie Mszy św. o 8.00.
 3. Wspólnota Magnificat zaprasza na świąteczne spotkanie połączone z kolędowaniem we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.45.
 5. W tym tygodniu przypada: I czwartek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00. I piątek miesiąca – Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30 do 20:00. Spotkanie kół różańcowych po Mszy św. wieczornej. I sobota miesiąca –  po porannej Mszy św. nabożeństwo I sobotnie połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 6. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane wg. porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo kredy i kadzidła. Taca zbierana w tym dniu będzie przeznaczona na misyjne dzieła Kościoła. W tym dniu zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, który po raz 11 przejdzie ulicami Olsztyna. Orszaki wychodzą z 3 parafii: Konkatedry, NSPJ i św. Józefa. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 9. Wizyta duszpasterska na ten tydzień:

Poniedziałek      

od godz. 14.00 ul. Pługi

Wtorek

od godz. 16.00 ul. Konopna

od godz. 18.00 ul. Chmielna

Środa   

od godz. 16.00 ul. Rolna 1 – 57 i 2 – 60A    

od godz. 18.00 ul. Makowa

Czwartek    

od godz. 16.00 ul. Rolna 59 – 127 i 60 – 126

od godz. 18.00 ul. Włościańska

Piątek   

od godz. 16.00 ul. Rolna 129 – 187 i 189 – 263

od godz. 18.00 ul. Bartnicka

Sobota  

od godz. 14.00 ul. Pszenna i Ogrodnicza     

Niedziela     

od godz. 14.00 ul. Łubinowa, Chabrowa i Bławatna

 

IV niedziela Adwentu *

Wigilia Bożego Narodzenia (24.12.2023)

 

 1. Dziś będziemy przeżywać Wigilię. Wieczorem zasiądziemy do stołu wigilijnego w gronie rodzinnym. Rozpocznijmy wspólną modlitwą i łamaniem opłatkiem. Pasterka o godz. 21:00 i 24.00, podczas której nie będzie spowiedzi.
 2. W Uroczystość Bożego Narodzenia tj. 25 grudnia Msze św. o godz. 10:00, 11:30, 13:00, 18:00.
 3. W Święto św. Szczepana tj. 26 grudnia Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. W tym dniu nie będzie czynna kancelaria parafialna.
 4. W najbliższą środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16.45. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Apel Gietrzwałdzki. Natomiast wszystkich mężczyzn zapraszamy na męski różaniec o godz. 20:30.
 5. W przyszłą niedzielę tj. 31 grudnia kończymy rok 2023. Msza św. dziękczynna na zakończenie starego roku odbędzie się o 18.00. Po Niej nabożeństwo Eucharystyczne na zakończenie roku. Ta niedziela jest zarazem świętem Świętej Rodziny. Odnowienie ślubów małżeńskich nastąpi podczas każdej Mszy św.
 6. W tygodniu poświątecznym rozpoczniemy duszpasterskie odwiedziny naszych parafian. Ta wizyta jest dla nas darem: wzajemnych spotkań, modlitwy i błogosławieństwa Bożego. Tak, jak przed rokiem, również w tym roku ministranci oraz z Wspólnoty Młodych będą zapowiadali kolędy. Naszych nowych parafian, a także tych, u których przed pandemią z różnych powodów przez kilka lat nie było kolędy, prosimy o zgłaszanie chęci spotkania z duszpasterzem np. przez e-mail: parafiadajtki@gmail.com

Program wizyty duszpasterskiej:

Środa: od godz. 16.00 ul. Siewna 1 – 69 i ul. Siewna 2 – 70; od godz. 18.00 ul. Siewna 72 – 96

Czwartek: od godz. 16.00 ul. Siewna 73 – 135 i ul. Kąkolowa; od godz. 17.30 ul. Jęczmienna

Piątek: od godz. 16.00 ul. Strąkowa

Sobota: od godz. 11.00 ul. Żniwna

 1. Pragniemy poinformować, że od 1 stycznia 2024 roku nastąpi zmiana godzin celebracji Mszy św. niedzielnych. Nowy porządek godz. będzie wyglądać następująco: 8:00; 10:00; 12:00 i 18:00.
 2. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragniemy życzyć wszystkim Gościom i Parafianom niezapomnianych chwil w gronie Rodziny spędzonych bez pośpiechu, trosk i zmartwień. Niech Boże Dziecię przyniesie wszystkim: błogosławieństwo, pokój, miłość, zdrowie i szczęście. Szczęść Boże na czas świętowania Narodzin Pańskich.
 3. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy brali udział w kolejnej edycji „Siatki miłosierdzia” oraz brali pomoc w przygotowaniu kościoła na czas Świąt Bożego Narodzenia. Bóg zapłać.
 4. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 5. Wszystkim parafianom i gościom życzymy aby nadchodzący tydzień był czasem błogosławionym, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 III niedziela Adwentu (17.12.2023)

 1. Zapraszamy do udziału w Roratach od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. We wtorek po Mszy św. porannej w sposób szczególny zapraszamy dzieci i dorosłych na gorący napój do kawiarni. Pamiętajmy, aby na Roraty przychodzić z lampionami.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16.45.
 4. Rekolekcje adwentowe odbędą się w piątek i w sobotę. Msze św. o godz. 7:00, 10:00 i 18:00. W piątek będzie dodatkowa Msza św. o godz. 8.00 dla dzieci z SP nr 18. Sakrament pokuty i pojednania pół godziny przed każdą Mszą św. Niech ten czas przygotuje nas do głębszego przeżywania Świąt.
 5. W niedzielę będziemy przeżywać Wigilię. W tym dniu nie ma Mszy Św. o godz. 13.00 i 18:00. Wieczorem zasiądziemy do stołu wigilijnego w gronie rodzinnym. Rozpocznijmy wspólną modlitwą i łamaniem opłatkiem. Pasterka o godz. 21:00 i 24.00, podczas której nie będzie spowiedzi.
 6. W Uroczystość Bożego Narodzenia (tj. 25 grudnia) Msze Św. o godz. 10:00, 11:30, 13:00, 18:00. Tego dnia nie ma Mszy Św. o godz. 8:00.
 7. W zakrystii można nabyć świecę Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, a także pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na cele parafialne.
 8. Do piątku tj. 22 grudnia można składać „Siatki miłosierdzia”, które przed świętami trafią do potrzebujących naszych Parafian i prosimy zgłaszać chorych, których odwiedzimy w sobotę.
 9. Pragniemy poinformować, że od 1 stycznia 2024 roku nastąpi zmiana godzin celebracji Mszy św. niedzielnych. Nowy porządek godz. będzie wyglądać następująco: 8:00; 10:00; 12:00 i 18:00.
 10. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Dostępny również jest magazyn „Historia Kościoła” w cenie 12 zł. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

II niedziela Adwentu (10.12.2023)

 

 1. Przeżywamy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za okazane serce.
 2. Zapraszamy do udziału w Roratach od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Zachęcamy do przynoszenia na roraty lampionów, świec i ich zapalania tuż przed Mszą św. Zadbajmy o zabezpieczenie świec, by nie „nakapać” wosku na podłogę bądź na ławki.
 3. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16.45.
 5. 17 grudnia tj. w sobotę w konkatedrze olsztyńskiej po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy pokutno – błagalna procesja różańcowa w intencji obrony życia do kościoła NMP Fatimskiej.
 6. W zakrystii można nabyć świecę Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, a także pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na cele parafialne.
 7. Zapraszamy do kolejnej edycji pomocy charytatywnej „Siatki miłosierdzia”. W kruchcie kościoła zostały wyłożone torby na zakupy, na których umieszczono informacje o prowadzonej zbiórce wraz z listą najbardziej potrzebnych produktów. Trafią one przed świętami do potrzebujących naszych Parafian.
 8. Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.
 9. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafialne, składamy serdeczne Bóg zapłać!
 10. Nadleśnictwo Kudypy zaprasza na świąteczną akcję krwiodawstwa „oddaj krew z Leśnikiem” dnia 15 grudnia od godz. 8.00. na parkingu przy leśnym arboretum w Kudypach. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 11. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Dostępny również jest magazyn „Historia Kościoła” w cenie 12 zł.
 12. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

I niedziela Adwentu (3.12.2023)

 1. Rozpoczęliśmy Adwent – czas duchowego przygotowania się na Boże Narodzenie i na powtórne przyjście Pana Jezusa na ziemię. Msze święte od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 i 17.00. Natomiast w niedziele bez zmian.
 2. Zapraszamy do udziału w Roratach od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Zachęcamy do przynoszenia na roraty lampionów, świec i ich zapalania tuż przed Mszą św. Zadbajmy o zabezpieczenie świec, by nie „nakapać” wosku na podłogę bądź na ławki.
 3. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16.45.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.
 6. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (tj. piątek) od godziny 12.00 do 13.00 jest tak zwana „Godziną łaski dla świata”. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele od godz. 11.50. Zachęcamy do modlitwy. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo maryjne podczas którego zostanie m.in. odśpiewany Akatyst ku czci Bogurodzicy, poświęcenie ikon. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. 9 grudnia tj. w sobotę od godz. 10.00 w sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej odbędzie rozważanie Siedmiu Boleści Matki Bożej Bolesnej. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej okazji w kruchcie kościoła będą zbierane ofiary do puszek na rzecz wsparcia Kościoła na Ukrainie. Taca z tej niedzieli przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafialne, składamy serdeczne Bóg zapłać!
 9. W zakrystii można nabyć świecę Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, a także pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na cele parafialne.
 10. Zapraszamy do kolejnej edycji pomocy charytatywnej „Siatki miłosierdzia”. W kruchcie kościoła zostały wyłożone torby na zakupy, na których umieszczono informacje o prowadzonej zbiórce wraz z listą najbardziej potrzebnych produktów. Trafią one przed świętami do potrzebujących naszych Parafian.
 11. W kruchcie kościoła zostały umieszczone dwie skarbony. Pierwsza przeznaczona na dekorację kościoła na czas Bożego Narodzenia, druga natomiast na wsparcie dzieła Caritas „Siatka miłosierdzia”. Dziękujemy za każdy gest życzliwości.
 12. Pragniemy poinformować, że od dziś kościół będzie otwierany około 40 minut przed Mszą św. bądź nabożeństwem i zamykany bezpośrednio po Mszy św. porannej i wieczornej. Powodem takiej decyzji była kolejna kradzież w naszym kościele.
 13. Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.
 14. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Dostępny również jest magazyn „Historia Kościoła” w cenie 12 zł. Pierwszy numer poświęcony jest w połowie historyczności postaci Jezusa Chrystusa (dowody, spory pierwszych chrześcijan o człowieczeństwo, pamiątki po Jezusie itp.), ale druga połowa numeru obejmuje m.in. fakty i mity dotyczące inkwizycji, śledztwo ws. zabójstwa ks. Franciszka Blachnickiego czy ciekawostki o obronie Masady i powstaniu w Wandei. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 15. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

Niedziela Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata (26.11.2023)

 1. Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejny Apel Gietrzwałdzki.
 2. Trwamy w modlitewnej pamięci o naszych zmarłych. Do środy odmawiamy różaniec połączony z wypominkami o godz. 17.30. We czwartek natomiast zostanie odprawione nabożeństwo ogólne za wszystkich polecanych w tegorocznych wypominkach. Msze święte zbiorowe za zmarłych polecanych przez Wiernych podawane na bieżąco w intencjach.
 3. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 4. W tym tygodniu przypada: I piątek miesiąca –odwiedzi chorych tylko ks. Andrzej od godz. 9:00. Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 7:30 i 17:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:30 do 21:00. Spotkanie kół różańcowych o godz. 19:00. I sobota miesiąca –  po porannej Mszy św. nabożeństwo I sobotnie połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 5. W przyszłą niedzielę 3 grudnia rozpoczyna się już czas adwentu. W sobotę o godz. 18.00 odbędzie się błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny oraz wieńców adwentowych. W zakrystii będzie można nabyć świecę Caritasu „Wigilijnie dzieło Pomocy Dzieciom”, a także pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na cele parafialne.
 6. Zapraszamy do kolejnej edycji pomocy charytatywnej „Siatki miłosierdzia”. W kruchcie kościoła zostały wyłożone torby na zakupy, na których umieszczono informacje o prowadzonej zbiórce wraz z listą najbardziej potrzebnych produktów. Trafią one przed świętami do potrzebujących naszych Parafian. Gotowe torby można składać w zakrystii, kancelarii lub przy dekoracji adwentowej.
 7. W kruchcie kościoła zostały umieszczone dwie skarbony. Pierwsza przeznaczona na dekorację kościoła na czas Bożego Narodzenia, druga natomiast na wsparcie dzieła Caritas „Siatka miłosierdzia”. Dziękujemy za każdy przejaw życzliwości.
 8. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

XXXIII Niedziela Zwykła (19.11.2023)

 

 1. Przeżywamy ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka Światowy Dzień Ubogich. Po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na wsparcie działalności Caritas Archidiecezji Warmińskiej.
 2. Trwamy w modlitewnej pamięci o naszych zmarłych. Codziennie o godz. 17.30 odmawiamy różaniec połączony z wypominkami. Msze święte zbiorowe za zmarłych polecanych przez Wiernych podawane na bieżąco w intencjach.
 3. Wspólnota Magnificat zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek po Mszy św. wieczornej w kościele.
 4. Zapraszamy mężczyzn na męski różaniec w środę na godz. 20:30 do kościoła.
 5. W imieniu organizatorów zapraszamy na „Andrzejki z medycyną” dnia 25 listopada 2023 o godz. 11.00 w SP nr 18. W programie m.in. prelekcje o zdrowiu, pierwsza pomoc, bezpłatne porady prawne etc. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła i po kliknięciu linku: Plakat-andrzejki-z-medycyna (1)
 6. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

XXXII Niedziela Zwykła (12.11.2023)

 1. Przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i z tej okazji po Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek w kruchcie kościoła.
 2. Trwamy w modlitewnej pamięci o naszych zmarłych. Codziennie o godz. 17.30 odmawiamy różaniec połączony z wypominkami. Msze święte zbiorowe za zmarłych polecanych przez Wiernych podawane na bieżąco w intencjach.
 3. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 4. W przyszłą niedzielę tj. 19 listopada 2023 roku po raz VII będziemy przeżywali ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka Światowy Dzień Ubogich. Po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na wsparcie działalności Caritas Archidiecezji Warmińskiej. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 15.00 dla dzieci komunijnych.
 5. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

 XXXI Niedziela Zwykła (5.11.2023)

 

 1. Trwamy w modlitewnej pamięci o naszych zmarłych. Codziennie o godz. 17.30 odmawiamy różaniec połączony z wypominkami.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 3. W sobotę tj. 11 listopada będziemy obchodzili kolejną rocznicę odzyskania niepodległości. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 w intencji Ojczyzny.
 4. W przyszłą niedzielę, 12 listopada, jak co roku, obchodzony jest w Kościele w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbierane po Mszach św. ofiary będą przeznaczone na wsparcie chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.
 5. Przypominamy, że kartki na wypominki i na Msze święte gregoriańskie można składać do 12 listopada.
 6. W związku z Akcją „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Zostań Patronem Polskich Misjonarzy”, można zużyty sprzęt składać za bramą wjazdową na parkingu plebani po lewej stronie przy murze kościoła do 7 listopada. Przychody z akcji zostaną przekazane na działalność misyjną ks. Jacka Kryszka w Brazylii i ks. Andrzeja Migrałę w Boliwii.
 7. W imieniu organizatorów zapraszamy na „Wieczornicę Niepodległościową”, która zostanie przedstawiona w SP nr 18 10 listopada o godz. 18.00.
 8. Zapraszamy dzieci z rodzicami na V bal wszystkich świętych, który odbędzie się 12 listopada o godz. 14.00 w salce parafialnej. Zachęcamy wszystkie dzieci do przebrania się w strój dowolnego świętego lub anioła.
 9. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

XXX Niedziela Zwykła (29.10.2023)

 1. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce parafialnej.
 2. Zapraszamy na modlitwę różańcową: dzieci – od poniedziałku do piątku – godz. 16.30; dorosłych przez cały tydzień na godz. 17.15.
 3. W środę tj. 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą odprawianie według grafiku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. Po Mszy św. o godz. 11:30 procesja na stary cmentarz.
 4. W czwartek tj. 2 listopada przypada Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 8:00, 10.00 i 18:00. Wypominki za zmarłych, którzy odeszli w minionym roku o godz. 17.30, a bezpośrednio po nich zostanie odprawiona Msza św. w Ich intencji.
 5. W dniach 1 – 8 listopada nawiedzając cmentarz można zyskać odpust zupełny raz dziennie i ofiarować go w intencji zmarłych lub w intencji dusz cierpiących w czyśćcu.
 6. Od środy przez cały miesiąc serdecznie zapraszamy na różaniec wypominkowy o godz. 17.30. Natomiast Msza św. zbiorowa za zmarłych wg. porządku podawanego na bieżąco w biuletynie parafialnym, na tablicy ogłoszeniowej i na stronie parafialnej.
 7. W tym tygodniu przypada: I czwartek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00. I piątek miesiąca – Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 7:30 i 17:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:30 do 21:00. Spotkanie kół różańcowych o godz. 19:00. I sobota miesiąca –  po porannej Mszy św. nabożeństwo I sobotnie połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 9. W związku z Akcją „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Zostań Patronem Polskich Misjonarzy”, można zużyty sprzęt składać za bramą wjazdową na parkingu plebani po lewej stronie przy murze kościoła od jutra do 7 listopada. Przychody z akcji zostaną przekazane na działalność misyjną ks. Jacka Kryszka w Brazylii i ks. Andrzeja Migrałę w Boliwii. Bliższe informacje na ulotkach wyłożonych na pulpitach przy wyjściu z kościoła.
 10. Zapraszamy dzieci z rodzicami na V bal wszystkich świętych. Odbędzie się 12 listopada o godz. 14.00 w salce parafialnej. Zachęcamy wszystkie dzieci do przebrania się w strój dowolnego świętego lub anioła.
 11. Na pulpitach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki na Msze święte gregoriańskie oraz na wypominki. Prosimy wypełnione czytelnym i drukowanym pismem kartki wrzucać do skarbon umieszczonych na filarach kościoła.
 12. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 13. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

XXIX Niedziela Zwykła (22.10.2023)

 1. W naszej Ojczyźnie przeżywamy Światowy Dzień Misyjny. Ofiary złożone dziś do puszek przeznaczone są na Papieskie Dzieła misyjne. Bóg zapłać.
 2. Zapraszamy na modlitwę różańcową: dzieci – od poniedziałku do piątku – godz. 16.30; dorosłych przez cały tydzień na godz. 17.15.
 3. Wspólnota Magnificat zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek po Mszy św. wieczornej w kościele.
 4. Zapraszamy mężczyzn na męski różaniec w środę na godz. 20:30.
 5. W piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie się Apel Gietrzwałdzki. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Na pulpitach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki na Msze święte gregoriańskie oraz na wypominki. Prosimy wypełnione czytelnym i drukowanym pismem kartki wrzucać do skarbon umieszczonych na filarach kościoła.
 7. Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT zaprasza na konferencję „Wiara w biznesie – przeszkoda czy pomoc?”, która odbędzie się w piątek tj. 27 X w Centrum św. Jakuba w Olsztynie. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 8. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny” oraz „Gość Extra” (dot. tematyki Maryi) w cenie 14 zł. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 9. Informujemy, że dziś tj. 22 października odbywa się liczenie wiernych obecnych w świątyni na Mszy św. dla celów statystycznych. Z tego powodu drzwi boczne zostały zamknięte.
 10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

XXVIII Niedziela Zwykła (15.10.2023)

 1. W naszej Ojczyźnie przeżywamy dzisiaj XXIII Dzień Papieski. W kolejną rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową módlmy się, abyśmy umieli pozostać wierni Jego duchowemu dziedzictwu. Ofiary złożone dziś do puszek przeznaczone są na stypendia dla niezamożnej młodzieży. Z tej okazji zapraszamy na różaniec z rozważaniami papieskimi (godz. 17.15) oraz na koncert słowno – muzyczny „Tryptyk rzymski” o godz. 19.00, który wykona p. Aleksandra Krasowska. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 2. Zapraszamy na modlitwę różańcową: dzieci – od poniedziałku do piątku – godz. 16.30; dorosłych przez cały tydzień na godz. 17.15.
 3. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 4. W czwartek tj. 19 października, w rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. To ustanowione w 2018 r. święto państwowe oddaje hołd „bohaterom, niezłomnym obrońcom wiary i niepodległej Polski”.
 5. W przyszłą niedzielę, tj. 22 października będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny. W tym dniu odbędzie się zbiórka ofiar przeznaczona na Papieskie Dzieła misyjne.
 6. Na pulpitach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki na Msze święte gregoriańskie oraz na wypominki. Prosimy wypełnione czytelnym i drukowanym pismem kartki wrzucać do skarbon umieszczonych na filarach kościoła.
 7. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

Uroczystość NMP Różańcowej

(8.10.2023)

 

 1. Przeżywamy uroczystości odpustowe ku czci NMP Różańcowej. Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 13.00 pod przewodnictwem ks. dra Marcina Bałdygi. Dziękujemy za ofiary z tacy, które przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 3. Zapraszamy na modlitwę różańcową: dzieci – od poniedziałku do piątku – godz. 16.30; dorosłych przez cały tydzień na godz. 17.15.
 4. W środę o godz. 19.00 spotkanie kandydatów do sakramentu Bierzmowania w kościele.
 5. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić XXIII Dzień Papieski. W programie m.in. różaniec z rozważaniami papieskimi, koncert słowno – muzyczny „Tryptyk rzymski”, który wykona p. Aleksandra Krasowska. Po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rzecz Funduszu Dzieła III Tysiąclecia (z tych ofiar powstają stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin). Natomiast o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz rodziców.
 6. Na pulpitach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki na Msze święte gregoriańskie oraz na wypominki. Prosimy wypełnione czytelnym i drukowanym pismem kartki wrzucać do skrzynek umieszczonych na filarach kościoła.
 7. Diecezjalny Duszpasterz Służby zdrowia zaprasza na Mszę św., która zostanie odprawiona 18 X 2023 roku o godz. 18.00 z racji dorocznego święta pracowników służby zdrowia i apostolstwa chorych w kościele p.w. NSPJ w Olsztynie.
 8. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny” oraz „Gość Extra” (dot. tematyki Maryi) w cenie 14 zł. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 9. W zakrystii można nabyć kalendarz „Maryjny” na nowy rok 2024.
 10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

 XXVI Niedziela Zwykła

(1.10.2023)

 1. Dzisiaj: o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz rodziców; o godz. 19.00 zapraszamy do kościoła na konferencję pt. „Zło w kulturze”, którą wygłosi Grzegorz Kasjanuk.
 2. Zapraszamy na modlitwę różańcową: dzieci – od poniedziałku do piątku – godz. 16.30; dorosłych prze cały tydzień na godz. 17.15.
 3. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 4. W najbliższą środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.
 5. W tym tygodniu przypada: I czwartek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu przed Mszą św. wieczorną; I piątek miesiąca – Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 7:30 i 17:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:30 do 21:00. Spotkanie kół różańcowych o godz. 19:00; I sobota miesiąca –  po porannej Mszy św. nabożeństwo I sobotnie połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 6. W najbliższą niedzielę: Będziemy obchodzić uroczystości odpustowe ku czci NMP Różańcowej. Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 13.00; Taca zostanie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 7. W tym roku całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu będziemy przeżywali w naszej parafii 5 października (tj. czwartek), którą rozpoczniemy po Mszy Świętej porannej a zakończymy o godz. 18.00. Przy drzwiach głównych jest wyłożona lista osób, które pragną adorować Najświętszy Sakrament.
 8. 15 października będziemy obchodzić Dzień papieski. W programie m.in. różaniec z rozważaniami papieskimi, Msza św. oraz koncert słowno – muzyczny „Tryptyk rzymski”, który wykona p. Aleksandra Krasowska. Więcej informacji na plakacie poniżej tego postu.
 9. W zakrystii można nabyć kalendarz „Maryjny” na nowy rok 2024.
 10. W kancelarii jest dostępny kalendarz z intencjami na rok 2024. W sposób szczególny w pierwszej kolejności zapraszamy do zamawiania Mszy św. Gregoriańskiej za jedną zmarłą osobę (tj. 30 intencji).
 11. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 12. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

 XXV Niedziela Zwykła

(24.09.2023)

 1. Dziękujemy za ofiary na tacę, które zostaną przeznaczone na WSD „Hosianum” w Olsztynie.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 3. W najbliższą środę tj. 27 września: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45; Po Mszy św. wieczornej odbędzie się Apel Gietrzwałdzki; Zapraszamy na męski różaniec o godz. 20:30.
 4. W czwartek o godz. 19.00 ks. Andrzej zaprasza kandydatów do sakramentu Bierzmowania na spotkanie do kościoła.
 5. W przyszłą niedzielę: rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na modlitwę różańcową dzieci – od poniedziałku do piątku – godz. 16.30; dorosłych przez cały tydzień na godz. 17.15; o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz rodziców.
 6. W zakrystii można nabyć kalendarz „Maryjny” na nowy rok kalendarzowy.
 7. W kancelarii jest dostępny kalendarz z intencjami na rok 2024. W sposób szczególny w pierwszej kolejności zapraszamy do zamawiania Mszy św. Gregoriańskiej za jedną zmarłą osobę (tj. 30 intencji).
 8. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

XXIV Niedziela Zwykła

(17.09.2023)

 1. Po Mszy św. odbędzie się w kruchcie kościoła zbiórka pieniężna na rzecz wsparcia leczenia Filipa Jabłońskiego. Filip urodził się z zespołem wad wrodzonych kostnych – wadą rdzenia kręgowego w odcinku lędźwiowym, zakotwiczeniem rdzenia kręgowego, wadami kości miednicy oraz prawej stopy. W imieniu rodziców i Filipa dziękujemy za okazane serce.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza we wtorek na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej w kościele.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 4. W przyszłą niedzielę tj. 24 września obchodzony jest Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Taca zostanie przeznaczona na Seminarium Duchowne „Hosianum” w Olsztynie.
 5. Parafia p.w. św. Jana Bosko z Olsztyna organizuje pielgrzymkę na Podkarpacie w dniach od 5 do 8 października. W programie zwiedzanie m.in. Sandomierza, Przemyśla, Kalwarii Pacławskiej, Łańcuta, Markowej. Koszt ok. 770 zł. Kontakt u ks. Andrzeja Baja (531 024 240) lub u p. Marii Welenc (602 325 539). Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 6. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

XXIII Niedziela Zwykła

(10.09.2023)

 1. Dziękujemy za ofiary z tacy, które przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 4. W najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się w kruchcie kościoła zbiórka pieniężna na rzecz wsparcia leczenia Filipa Jabłońskiego. Filip urodził się z zespołem wad wrodzonych kostnych – wadą rdzenia kręgowego w odcinku lędźwiowym, zakotwiczeniem rdzenia kręgowego, wadami kości miednicy oraz prawej stopy. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 5. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

 XXII Niedziela Zwykła

(3.09.2023)

 1. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny 2023/2024. Wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom, wychowawcom i rodzicom ze SP nr 18 życzymy, by wspólnie podejmowany wysiłek przyniósł obfite owoce. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00.
 5. W przyszłą niedzielę tj. 10 września odbędą się uroczystości odpustowe w Gietrzwałdzie.: Piesza pielgrzymka z naszej parafii wychodzi z spod dużego kościoła o godz. 6.00. Msza św. odpustowa w Gietrzwałdzie o godz. 11.00.
 6. Taca z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 7. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

XXI Niedziela Zwykła

(27.08.2023)

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej odbędzie się kolejna Nowenna Gietrzwałdzka. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 4. W tym tygodniu przypada: I piątek miesiąca – Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 7:30 i 17:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:30 do 21:00. Spotkanie kół różańcowych o godz. 19:00. I sobota miesiąca –  po porannej Mszy św. nabożeństwo I sobotnie połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 5. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy wizytację biskupią. Będziemy gościć ks. bpa dra Janusza Ostrowskiego. Będzie ona miała na celu pogłębienie więzi parafian ze swoim biskupem, ale także bliższe zapoznanie się biskupa z rozwojem pracy duszpasterskiej w naszej parafii.
 6. Uroczystości Odpustowe w Gietrzwałdzie w tym roku przypadają na 9 – 10 września. Piesza pielgrzymka z naszej parafii wyruszy w niedzielę tj. 10 września o godz. 6.00 z spod dużego kościoła.
 7. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.
 

Pragniemy przekazać informację i jednocześnie prosić o wsparcie dla poszkodowanych mieszkańców Słowenii.

 

W naszej parafii zbiórka pieniężna została przełożona z 15 sierpnia na najbliższą niedzielę tj. 20 sierpnia. Po każdej Mszy św. w kruchcie kościoła będzie możliwość wsparcia poszkodowanych przez powódź.
 
Wsparcie można przekazywać również:
• za pośrednictwem strony https://caritas.pl
• wpłacając dowolną kwotę na konto 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 (z dopiskiem SLOWENIA)
• wysyłając SMS o treści SLOWENIA pod numer 72052
• składając do skarbony w kościele z napisem “Jałmużna na cele Caritas”
 
Dziękuję za okazane serce i wsparcie.
 

 XX Niedziela Zwykła

(20.08.2023)

 

 1. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka funduszy w kruchcie kościoła, które zostaną przekazane poszkodowanym mieszkańcom Słowenii przez powódź za pośrednictwem Caritas Polska.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 4. W najbliższą środę zapraszamy na męski różaniec o godz. 20:30.
 5. 27 sierpnia tj. w niedzielę odbędzie się kolejna Nowenna Gietrzwałdzka po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

 XIX Niedziela Zwykła

(13.08.2023)

 

 

 

 1. Dziękujemy za ofiary z tacy, które przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.
 2. We wtorek będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. Uroczystość Ta to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 4. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 5. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

Święto Przemienienia Pańskiego

(6.08.2023)

 

 

 1. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 3. Taca z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 4. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 5. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

XVII Niedziela Zwykła

(30.07.2023)

 

 1. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 3. W tym tygodniu przypada: Pierwszy czwartek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:30 do 21:00. Pierwszy piątek miesiąca – Odwiedziny chorych w domach według ustaleń z kapłanami. Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 7:30 i 17:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:30 do 21:00. Spotkanie kół różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 19:00. Pierwsza sobota miesiąca –  o godz. 8:30 Nabożeństwo I sobotnie połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 4. 1 sierpnia rozpoczynamy miesiąc sierpień. Tradycyjnie modlimy się o trzeźwość w naszych rodzinach i zachęcamy do dobrowolnej rezygnacji w tym czasie z picia alkoholu.
 5. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

 

XVI Niedziela Zwykła (23.07.2023)

 

Z życia parafii: 

 

 1. W dniu dzisiejszym, wspominając św. Krzysztofa patrona kierowców, odbędzie się błogosławieństwo pojazdów po Mszy św., a przy okazji będą zbierane ofiary dla organizacji MIVA Polska, która kupuje środki transportu dla misjonarzy.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 3. W najbliższą środę tj. 26 lipca: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Zapraszamy na męski różaniec o godz. 20:30
 4. W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się Apel Gietrzwałdzki. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

XV Niedziela Zwykła

(16.07.2023)

 

 1. Dziękujemy za ofiary na tacę, które zostaną przekazane na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Olsztynie.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 4. W przyszła niedzielę tj. 23 lipca rozpocznie się Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa (23-30 lipca). W związku z tym po każdej Mszy św. będzie miało miejsce błogosławieństwo pojazdów. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę wdzięczności Bogu za szczęśliwe podróże – 1 grosz za jeden kilometr. Ofiary te będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy (zostaną przekazane dla Stowarzyszenia MIVA Polska).
 5. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

XIV Niedziela Zwykła

(9.07.2023)

 

 1. Dziękujemy za ofiary na tacę, które zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 4. 16 lipca tj. w niedzielę o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza Święta za Ojczyznę. Serdecznie zapraszamy do modlitwy za Ojczyznę.
 5. Taca z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na Warmińskie Seminarium Duchowne „Hosianum”.
 6. Pragniemy podziękować Wszystkim, którzy się włączyli w dzieło „Jerycha Różańcowego”. Bóg zapłać.
 7. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

 

XIII Niedziela Zwykła (3.07.2023)

 

Z życia parafii: 

 

 1. W naszej parafii trwa Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę o godz. 18.00. Częścią codziennego czuwania jest Msza Święta, Różaniec i wiele innych modlitw. Zanosimy do Pana Boga nasze modlitwy dziękczynne, wynagradzające i wstawiennicze, za pośrednictwem Niepokalanego Serca Maryi Panny. Otwórzmy nasze serca i włączmy się w to wspólne dzieło. Dla zapewnienia nieustannej obecności osób modlących się przed Najświętszym Sakramentem, zwracamy się z gorącą prośbą o wpisywanie się na listę, która jest wyłożona w kościele. Przy wyjściu są wyłożone ulotki, które można wziąć, wypisać z tyłu swoje intencje i złożyć w skrzynce w kaplicy bocznej.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45 w kaplicy bocznej.
 4. W rozpoczynającym się tygodniu przypada I piątek miesiąca. Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu zawieszamy odwiedziny chorych w domach. Spotkanie kół różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 19:00.
 5. Taca z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 6. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

XII Niedziela Zwykła  (25.06.2023)

 

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17:30.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 3. W najbliższą środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Zapraszamy na Męski Różaniec o godz. 20.30.
 4. 27 czerwca br. (tj. wtorek) po Mszy św. wieczornej odbędzie się Apel Gietrzwałdzki. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W czwartek będziemy przeżywać uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Taca przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca – po Mszy św. porannej nabożeństwo połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu w bocznej kaplicy.
 7. Członkowie Żywego Różańca i Nieustającego Różańca oraz Męskie katolickie wspólnoty zapraszają na Modlitwę w intencji Polski 1 lipca br. do Gietrzwałdu. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 8. W dniach od 1 do 8 lipca br. w naszej parafii odbędzie się Jerycho Różańcowe (to szturm do nieba – nieprzerwane rotacyjne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem przez 7 dni, 24 godziny na dobę). Częścią codziennego czuwania będzie Msza Święta, Różaniec i wiele innych modlitw. Będziemy zanosić do Pana Boga nasze modlitwy dziękczynne, wynagradzające i wstawiennicze, za pośrednictwem Niepokalanego Serca Maryi Panny. Otwórzmy nasze serca i włączmy się w to wspólne dzieło. Dla zapewnienia nieustannej obecności osób modlących się przed Najświętszym Sakramentem, zwracamy się z gorącą prośbą o wpisywanie się na listę, która jest wyłożona w kościele bądź online. Przy wyjściu są wyłożone ulotki, które można wziąć, wypisać z tyłu swoje intencje i złożyć do skarbony w kaplicy bocznej.
 9. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość” i „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 10. Z racji wakacji i letnich temperatur przypominamy o właściwym stroju w kościele, który uwzględnia szacunek dla miejsca, do którego wchodzimy oraz uwzględnia godność i sakralny wymiar naszej obecności w kościele. Przy okazji prosimy także o wyłączanie komórek na czas modlitwy w świątyni.
 11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

XI Niedziela Zwykła  (18.06.2023)

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17:30.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.
 4. Spotkanie kandydatów do sakramentu Bierzmowania w kościele w środę o godz. 19.00 .
 5. W czwartek tj. 22 czerwca o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za miniony rok szkolny, na którą zapraszamy uczniów i cały zespół tworzący SP nr 18 .
 6. W piątek będziemy obchodzili Dzień Ojca. Z tej okazji wszystkim Ojcom chcemy przekazać słowa uznania, szacunku i wdzięczności. Zachęcamy również do okazania wdzięczności swoim Ojcom: żyjącym poprzez jakiś gest życzliwości, a zmarłym przez modlitwę. Z tej okazji o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św.
 7. W dniach od 1 do 8 lipca br. w naszej parafii odbędzie się Jerycho Różańcowe (to szturm do nieba – nieprzerwane rotacyjne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem przez 7 dni, 24 godziny na dobę). Częścią codziennego czuwania będzie Msza Święta, Różaniec i wiele innych modlitw. Będziemy zanosić do Pana Boga nasze modlitwy dziękczynne, wynagradzające i wstawiennicze, za pośrednictwem Niepokalanego Serca Maryi Panny. Otwórzmy nasze serca i włączmy się w to wspólne dzieło. Dla zapewnienia nieustannej obecności osób modlących się przed Najświętszym Sakramentem, zwracamy się z gorącą prośbą o wpisywanie się na listę, która jest wyłożona w kościele bądź online. Przy wyjściu są wyłożone ulotki, które można wziąć, wypisać z tyłu swoje intencje i złożyć do skarbony przy kaplicy bocznej.
 8. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość” i „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 9. Z racji wakacji i letnich temperatur przypominamy o właściwym stroju w kościele, który uwzględnia szacunek dla miejsca, do którego wchodzimy oraz uwzględnia godność i sakralny wymiar naszej obecności w kościele. Przy okazji prosimy także o wyłączanie komórek na czas modlitwy w świątyni.
 10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

Ogłoszenia zewnętrzne:
Szanowni Państwo, Drogie Siostry i Bracia Zakonni, Czcigodni Ojcowie i Księża,
 
uprzejmie informuję o nowej inicjatywie Wydziału Teologii UWM w Olsztynie pt. Wykłady Gietrzwałdzkie. Są to wykłady, których tematyka będzie związana z objawieniami Maryi w Gietrzwałdzie. W tym roku zostały one zaplanowane w sposób następujący:
– 27 czerwca 2023 r., godz. 19.30 – Przesłanie objawień maryjnych w Gietrzwałdzie (ks. dr hab. Paweł Rabczyński, prof. UWM);
– 27 lipca 2023 r., godz. 19.00 – Objawienie publiczne a objawienia prywatne (ks. dr hab. Marek Żmudziński, prof. UWM);
– 27 sierpnia 2023 r., godz. 19.00 – Tło historyczne objawień gietrzwałdzkich (ks. dr hab. Marek Jodkowski, prof. UWM);
– 27 września 2023 r., godz. 19.00 – Maryja w Biblii (dr hab. Aleksandra Nalewaj);
– 27 października 2023 r., godz. 19.00 – Różaniec jako droga miłości (dr hab. Katarzyna Parzych-Blakiewicz, prof. UWM).
 
Wykłady będą się odbywać w Bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie.
Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami,
ks. Zdzisław Kieliszek, wikariusz biskupi ds. formacji stałej
 
Kustosz Sanktuarium w Gietrzwałdzie zaprasza na 146. rocznicę rozpoczęcia objawień 27 czerwca 2023 roku. Więcej informacji na plakacie poniżej 🙂
 
 
 

 

X Niedziela Zwykła  (11.06.2023)

 

 1. Dziękujemy za ofiary z tacy, które zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17:30.
 3. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.
 5. W czwartek na zakończenie dawnej Oktawy Bożego Ciała odbędzie się poświęcenie wianków, błogosławieństwo dzieci i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie procesji.
 6. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie za swoich duszpasterzy. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W Katolickim Zespole Edukacyjnym im. św. Rodziny w Olsztynie rozpoczął się nabór na rok szkolny 2023/2024. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła i w Internecie. https://www.zsk.olsztyn.pl/szkola/rekrutacja/
 8. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość” i „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 9. Z racji wakacji i letnich temperatur przypominamy o właściwym stroju w kościele, który uwzględnia szacunek dla miejsca, do którego wchodzimy oraz uwzględnia godność i sakralny wymiar naszej obecności w kościele. Przy okazji prosimy także o wyłączanie komórek na czas modlitwy w świątyni.
 10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

Uroczystość Trójcy Świętej (4.06.2023)

 

 1. Przeżywamy XVI Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za czyniących pokój”. Po Mszy św. będą zbierane ofiary w kruchcie kościoła na rzecz budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17:30.
 3. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.
 5. W czwartek będziemy przeżywali Boże Ciało. Centralna Msza św. będzie odprawiona o godz. 11:30. Po jej zakończeniu wyruszy procesja eucharystyczna ul. Żytnią (z dużego do małego kościoła). Prosimy o przygotowanie ołtarzy, bieli procesyjnej i trasy procesyjnej. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.
 6. Zapraszamy dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki w Boże Ciało na próbę we wtorek tj. 6 czerwca po Mszy św. wieczornej. Gdyby ktoś z Parafian chciał przekazać kwiatki do sypania prosimy o przynoszenie do zakrystii.
 7. W piątek tj. 9 czerwca br. ks. abp Józef Górzyński Metropolita Warmiński udziela wszystkim osobom przebywającym na terenie Archidiecezji Warmińskiej dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.
 8. Taca z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 9. W Katolickim Zespole Edukacyjnym im. św. Rodziny w Olsztynie rozpoczął się nabór na rok szkolny 2023/2024. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła i w Internecie https://www.zsk.olsztyn.pl/szkola/rekrutacja/
 10. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość” i „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (28.05.2023)

 

 1. Od 1 czerwca rozpoczniemy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce parafialnej.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.
 4. W tym tygodniu przypada: I czwartek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:00.  I piątek miesiąca – Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 7:30 i 17:30. Spotkanie kół różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. wieczornej. I sobota miesiąca –  o godz. 7:00 Nabożeństwo I sobotnie połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 5. W sobotę tj. 3 czerwca o godz. 10:00 i 12:00 oraz w niedzielę tj. 4 czerwca o godz. 11:00 zostanie udzielona I Komunia Święta dzieciom z naszej Parafii. Pamiętajmy o nich w modlitwie. Z tej racji prosimy aby osoby nie związane z uroczystością w niedzielę wybrały inne godziny Mszy św. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spowiedź dzieci komunijnych i ich rodziców.
 6. W najbliższą niedzielę Msza św. o godz. 13.00 zostanie odprawiona w int. Duszpasterzy Parafii z racji rocznic kapłańskich oraz w int. dzieci z klas IV w ramach Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.
 7. 3 czerwca jest organizowana autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę dla wszystkich chętnych, którzy będą chcieli zawierzyć siebie i swoje rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski. Wyjazd z Olsztyna o godz. 7.00 rano z parkingu przy ulicy Mochnackiego. Zapisy u p. Teresy, tel. 795 525 445. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 8. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej w godzinach od 10.30 do 13.00.
 9. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość” i „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (21.05.2023)

 

 1. Nabożeństwa majowe są odprawiane codziennie o godz. 17.30.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce parafialnej.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Natomiast o godz. 20.30 zapraszamy na Męski Różaniec.
 4. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 19:00 w salce parafialnej.
 5. 26 maja będziemy obchodzili Dzień Matki. Wszystkim matkom przekazujemy słowa szacunku za ich służbę i niezwykle ważną rolę, jaką pełnią w życiu każdego człowieka. Modlitwą otaczamy matki prosząc o wytrwałość dla tych, które służbę nadal pełnią, a życie wieczne dla tych, które odeszły do wieczności. Z tej okazji zostanie odprawiona Msza św. o godz. 8.00.
 6. W piątek o godz. 18.00 ks. Andrzej odprawi Mszę św. dziękczynną za 5 lat kapłaństwa wspólnie z księżmi, z którymi został wyświęcony w roku 2018. Serdecznie zapraszamy na Mszę i pamiętajmy o modlitwie za Nich.
 7. W sobotę nowenna Gietrzwałdzka połączona z nabożeństwem majowym. Natomiast o godz. 19.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne z racji wigilii Zesłania Ducha Świętego. W programie m.in. Liturgia Słowa Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o wylanie darów Ducha Świętego. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 8. W najbliższą niedzielę zapraszamy wszystkich uczniów klas 7, którzy się zgłosili do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 13.00, która będzie rozpoczynać przygotowania do sakramentu. Po Mszy św. będzie odebranie deklaracji przez kandydatów.
 9. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej w godzinach od 10.30 do 13.00.
 10. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość” i „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, owocnego przeżywania czasu Wielkanocnego. Niech Pan Bóg błogosławi i prowadzi w nowym tygodniu.

 

 VI Niedziela Wielkanocna (14.05.2023)

 

Z życia parafii: 

 

 1. Nabożeństwa majowe są odprawiane codziennie o godz. 17.30.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po nabożeństwie majowym.
 4. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 19:00 w salce parafialnej.
 5. Taca z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na Seminarium Duchowne „Hosianum” w Olsztynie. Natomiast o godz. 15.00 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej.
 6. 20 maja jest organizowany wyjazd z Olsztyna do Bartoszyc na uroczystość wprowadzenia do kościoła Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty i poświęcenia obrazu Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie przewodniczył J. E. ks. Abp Józef Górzyński, Metropolita Warmiński. Wyjazd z parkingu przy ul. Mochnackiego o godz. 9.00. Szczegóły i zapisy do p. Stanisławy, tel. 662 290 997.
 7. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafialne, składamy serdeczne Bóg zapłać!
 8. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 9. Kawiarenka parafialna dzisiaj jest nieczynna.
 10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, owocnego przeżywania czasu Wielkanocnego. Niech Pan Bóg błogosławi i prowadzi w nowym tygodniu.

 

V Niedziela Wielkanocna (7.05.2023)

 

Z życia parafii: 

 

 1. Jutro w poniedziałek, 8 maja obchodzimy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zawierzamy mu sprawy Ojczyzny.
 2. Nabożeństwa majowe są odprawiane codziennie o godz. 17.30.
 3. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po nabożeństwie majowym.
 5. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 19:00 w salce parafialnej.
 6. Taca z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 7. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 8. Kawiarenka parafialna dzisiaj jest nieczynna.
 9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, owocnego przeżywania czasu Wielkanocnego. Niech Pan Bóg błogosławi i prowadzi w nowym tygodniu.

 

IV Niedziela Wielkanocna (30.04.2023)

 

Z życia parafii: 

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania Kapłańskie i Zakonne. Pragniemy modlić się nie tylko o liczne, ale zwłaszcza o święte powołania.
 2. Od jutra tj. 1 maja rozpoczną się nabożeństwa majowe, które będą odprawiane codziennie o godz. 17.30.
 3. W środę tj. 3 maja będziemy obchodzić Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. W tym dniu Msze św. będą odprawione jak w niedzielę. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po nabożeństwie majowym.
 4. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 19:00 w salce parafialnej.
 5. W tym tygodniu przypada: I czwartek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00 . I piątek miesiąca – Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:30 do 21:00. Spotkanie kół różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 19:00. I sobota miesiąca –  po porannej Mszy św. nabożeństwo I sobotnie połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 6. W najbliższą niedzielę o godz. 15.00 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej.
 7. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 8. Kawiarenka parafialna dzisiaj jest nieczynna.
 9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, owocnego przeżywania czasu Wielkanocnego. Niech Pan Bóg błogosławi i prowadzi w nowym tygodniu.

 

Spoza parafii:

Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego „Hosianum” zaprasza wszystkich wiernych do udziału w kolejnym Dniu Wdzięczności, który odbędzie się 06 maja i rozpocznie się Mszą św. o godzinie. 10.00 w kościele seminaryjnym. Będzie to czas wspólnej modlitwy oraz świętowania, w czasie którego klerycy i wychowawcy seminaryjni pragną podziękować wszystkim Dobroczyńcom i Przyjaciołom naszego seminarium za w szelką pomoc, życzliwość i wsparcie. W programie jak zwykle rozgrywki piłkarskie, grill, gra terenowa oraz inne atrakcje. Bliższe informacje na stronie seminaryjnej https://hosianum.pl/ oraz na facebooku seminaryjnym.

 

 III Niedziela Wielkanocna (23.04.2023)

 

 

Z życia parafii: 

 

 1. Uroczystość św. Wojciecha, która dziś wypada z racji przepisów liturgicznych przełożona jest na jutro.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Natomiast o godz. 20.30 zapraszamy na Męski Różaniec.
 4. W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się Apel Gietrzwałdzki. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej w godzinach od 10.30 do 14.00 na domowe ciasto, kawę lub herbatę.
 6. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, owocnego przeżywania czasu Wielkanocnego. Niech Pan Bóg błogosławi i prowadzi w nowym tygodniu.

 

II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego (16.04.2023)

 

 

Z życia parafii: 

 

 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Za publiczne odmówienie Koronki można dziś zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzień dzisiejszy to także święto patronalne członków parafialnej Caritas o których chcemy pamiętać w naszej modlitwie. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, które zostaną przeznaczone na działalność Caritas.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek po Mszy św. wieczornej w kościele.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:45.
 4. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 19:00 w salce parafialnej.
 5. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Tegorocznym hasłem są słowa: „ wierzę w Kościół Ojca i Syna, i Ducha Świętego!”.
 6. Pragniemy złożyć życzenia Braciom i Siostrom Obrządku Wschodniego z okazji Świąt Paschalnych. Życzymy świąt przepełnionych miłością, troską bliskich nam ludzi i nadzieją na dobre chwile.
 7. Kawiarenka parafialna jest nieczynna.
 8. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (9.04.2023)

 

Z życia parafii: 

 

 1. Jutro – w drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. odprawione będą jak w każdą niedzielę. Ofiara na tacę przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w sali na plebanii.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:45.
 4. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 19:00 w salce parafialnej
 5. W najbliższą niedzielę wypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Nowenna przed tą Uroczystością odmawiana będzie po Mszy św. wieczornej. O godz. 15.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Taca zebrana w tym dniu zostanie przekazana na potrzeby charytatywne Caritas.
 6. Pragniemy z głębi serca podziękować: Osobom, które pomogły przy dekoracji kościoła na Wielkanoc oraz wszystkim Parafianom za ofiary pieniężne na rzecz kwiatów i dekoracji.
 7. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafialne, składamy serdeczne Bóg zapłać!
 8. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. Kawiarenka parafialna jest nieczynna.
 10. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, świąteczny numer „Gościa Niedzielnego”; „Mały Gość”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 11. Parafianom oraz gościom życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego przeżycia czasu Świąt Paschalnych.

 

Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej (2.04.2023)

 

 

Z życia parafii: 

 

 1. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w sali na plebanii.
 2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.
 3. W tym tygodniu rozpoczynamy święte Triduum Paschalne: Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o godz. 8:00. Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Po Jej zakończeniu adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy będzie trwała do godz. 21.00. Kancelaria parafialna nie będzie czynna. Wielki Piątek w tym dniu Kościół nie celebruje Mszy Świętej. Adoracja przy Ciemnicy od godz. 08.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Droga Krzyżowa o godz. 17.00. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Po zakończeniu Liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godz. 21.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Wielka Sobota. Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 08:00 do 18:00. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny co godzinę od 10.00 do 16:00. W Gronitach o godz. 12:00, w Kudypach o 12.30. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20:00. Na liturgię prosimy przyjść ze świecami „paschaliki”. Po zakończeniu nie będzie już Adoracji Najświętszego Sakramentu. Niedziela Zmartwychwstania. Rezurekcja o godz. 6.00. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 8.00 a pozostałe wg. porządku niedzielnego. Prosimy o przygotowanie procesji rezurekcyjnej. Poniedziałek wielkanocny. Msza Św. o godz. 08:00, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00.
 4. Do środy można przynosić do zakrystii lub kancelarii długoterminową żywność oraz środki czystości w ramach akcji „Siatka Miłosierdzia”. Przyniesione dary trafią przed świętami do potrzebujących rodzin z naszej parafii.
 5. W kruchcie kościoła można nabyć wielkanocne „paschaliki”, które w Wigilię Paschalną odpalimy je od paschału oraz wielkanocną świeczkę „baranek” na stół wielkanocny. Składana ofiara przeznaczona jest na fundusz młodych.
 1. Kawiarenka parafialna w najbliższe niedziele będzie zamknięta.
 2. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Gość Niedzielny”; „Mały Gość” oraz Gość Extra „Znaki męki Boga w cenie14 zł. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 3. Parafianom oraz gościom życzymy błogosławionej niedzieli oraz dobrego przeżycia czasu Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego.

Spoza parafii:

 • W niedzielę, 21 maja odbędzie się na Jasnej Górze ze specjalnym programem Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet. Organizuję Warmińską Pielgrzymkę Kobiet na Jasną Górę. Wyjazd autokarem w sobotę, 20 maja o godz. 7.00 z Olsztyna do Warszawy (śladami bł. Stefana Wyszyńskiego) i Niepokalanowa (śladami św. Maksymiliana Kolbego). W niedzielę wyjazd z Niepokalanowa do Częstochowy. Powrót do Olsztyna w poniedziałek, 22 maja. W drodze powrotnej Choszczówka (zwiedzanie miejsc związanych z bł. Stefanem Wyszyńskim. Przewidywane koszta 400 zł od osoby (przejazd dobrym autokarem, dwa noclegi, przewodnik, obiadokolacja i śniadanie w Niepokalanowie, obiad w Choszczówce). Zgłoszenia i informacje szczegółowe do 10 kwietnia u Pani Doroty Wardowskiej-Szubzda, tel. 604 050 913. Ks. Stanisław Kozakiewicz – Diecezjalny Duszpasterz Kobiet

 

 

V Niedziela Wielkiego Postu (26.03.2023)

 

Z życia parafii: 

 

 1. Dziś w niedzielę, 26 marca: Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Witamy pośród nas księdza proboszcza Piotra Piaseckiego z Reszla. Rekolekcje potrwają do środy, 29 marca włącznie. Program rekolekcji w dni powszednie przewiduje Msze św. o godz. 8.00, 9.00 (szkolna), 10.00 i 18.00. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Zgodnie ze zwyczajem w ostatnim dniu rekolekcji będzie zbierana taca jako wyraz wdzięczności dla rekolekcjonisty. Natomiast po Mszy św. w kruchcie kościoła będą zbierane ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Dziękujemy za dar serca.
 2. Jutro po Mszy św. wieczornej odbędzie się Apel Gietrzwałdzki. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.
 4. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 19:00 w salce parafialnej.
 5. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa: Gorzkich Żali w niedzielę – godz. 7.30 i godz. 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu; Drogi Krzyżowej w piątek – dzieci godz. 16.30; dorośli o godz. 17.15.
 6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca – po porannej Mszy św. nabożeństwo I sobotnie połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 7. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Podczas wszystkich Mszy św. zostaną pobłogosławione palmy oraz odczytana zostanie Męka Pańska. Na Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się procesja z palmami z placu kościelnego do kościoła i rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą i najwyższą palmę.
 8. W okresie Wielkiego Postu można przynosić do zakrystii lub kancelarii długoterminową żywność oraz środki czystości w ramach akcji „Siatka Miłosierdzia”. Przyniesione dary trafią przed świętami do potrzebujących rodzin z naszej parafii.
 9. W kruchcie kościoła można nabyć wielkanocne „paschaliki”, które w Wigilię Paschalną odpalimy je od paschału oraz wielkanocną świeczkę „baranek” na stół wielkanocny. Składana ofiara przeznaczona jest na fundusz młodych.
 10. 31 marca 2023 r. tj. w piątek pod przewodnictwem abpa Józefa Górzyńskiego, metropolity warmińskiego odbędzie się na Starym Mieście nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które rozpocznie się o godz. 20.00 w bazylice konkatedralnej św. Jakuba, a zakończy ok. godz. 21.00 w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
 11. 1 kwietnia tj. w sobotę zapraszamy na Wielkopostne czuwanie mężczyzn „załóż zbroję Bożą”, które rozpocznie się o godz. 18.00 w kościele. W programie m.in. konferencje, Droga krzyżowa uliczkami osiedla o godz. 21.00. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 12. Serdecznie zapraszamy do kawiarenki parafialnej w godz. 10.30 – 14.00 na domowe ciasto, kawę lub herbatę.
 13. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Gość Niedzielny”; „Mały Gość” oraz Gość Extra „Znaki męki Boga w cenie14 zł. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 14. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

IV Niedziela Wielkiego Postu (19.03.2023)

 

 

Z życia parafii: 

 

 1. Uroczystość św. Józefa, która dziś wypada z racji przepisów liturgicznych przełożona jest na jutro.
 2. Od dziś rozpoczynamy Tydzień modlitw o ochronę życia przed uroczystością Zwiastowania Pańskiego po wieczornej Mszy świętej.
 3. Wspólnota Magnificat zaprasza na wielkopostną Adorację Krzyża we wtorek po Mszy św. wieczornej w kościele. Okażmy Chrystusowi wdzięczność za Jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie poprzez naszą obecność i czuwanie przy krzyżu.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Natomiast o godz. 20.30 zapraszamy na Męski Różaniec.
 5. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 19:00 w salce parafialnej.
 6. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Natomiast po każdej Mszy św. w kruchcie kościoła będą zbierane ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Prosimy o ofiarność.
 7. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa: W niedzielę Gorzkich Żali – godz. 7.30 i godz. 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu; W piątek Drogi Krzyżowej – dzieci godz.16.30; dorośli o godz. 17.15.
 8. W okresie Wielkiego Postu można przynosić do zakrystii lub kancelarii długoterminową żywność oraz środki czystości w ramach akcji „Siatka Miłosierdzia”. Przyniesione dary trafią przed świętami do potrzebujących rodzin z naszej parafii.
 9. W sobotę będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego a jednocześnie jest to Dzień Świętości Życia, połączony z Duchową Adopcją Dziecka Poczętego. Tego dnia można podjąć się Duchowej Adopcji, jednego poczętego dziecko w łonie matki, którego życie jest zagrożone na Mszy św. o godz. 8.00. Adopcja polega na codziennym odmawianiu jednej dziesiątki różańca świętego, przez dziewięć miesięcy.
 10. W kruchcie kościoła od dziś można nabyć wielkanocne paschaliki, które w Wigilię Paschalną odpalimy je od paschału oraz wielkanocną świeczkę „baranek” na stół wielkanocny. Składana ofiara przeznaczona jest na rzecz funduszu młodych.
 11. Serdecznie zapraszamy do kawiarenki parafialnej w godz. 10.30 – 14.00 na domowe ciasto, kawę lub herbatę.
 12. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 13. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

III Niedziela Wielkiego Postu (12.03.2023)

 

 

Z życia parafii: 

 

 1. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w sali na plebanii.
 2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.
 3. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 19:00 w salce parafialnej.
 4. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa: W niedzielę Gorzkich Żali – godz. 7.30 i godz. 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu; W piątek Drogi Krzyżowej – dzieci godz.16.30; dorośli o godz. 17.15.
 5. Od 19 marca rozpoczniemy Tydzień modlitw o ochronę życia przed uroczystością Zwiastowania Pańskiego po wieczornej Mszy świętej.
 6. W okresie Wielkiego Postu można przynosić do zakrystii lub kancelarii długoterminową żywność oraz środki czystości w ramach akcji „Siatka Miłosierdzia”. Przyniesione dary trafią przed świętami do potrzebujących rodzin z naszej parafii.
 7. Uczniów klasy siódmej z spoza SP nr 18 pragnących przystąpić w tym roku szkolnym w naszej parafii do sakramentu bierzmowania prosimy o zgłaszanie się do ks. Andrzeja, kancelarii lub w zakrystii.
 8. Serdecznie zapraszamy do kawiarenki parafialnej w godz. 10.30 – 14.00 na domowe ciasto, kawę lub herbatę.
 9. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafialne, składamy serdeczne Bóg zapłać!
 10. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

II Niedziela Wielkiego Postu (5.03.2023)

 

Z życia parafii: 

 

 1. Dziękujemy za ofiary do puszek, które zostaną przekazane na dzieła pomocy misjonarzom.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w sali na plebanii.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.
 4. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa: W niedzielę Gorzkich Żali – godz. 7.30 i godz. 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu; W piątek Drogi Krzyżowej – dzieci godz.16.30; dorośli o godz. 17.15.
 5. Od 10 marca rozpoczniemy nowennę do św. Józefa po wieczornej Mszy świętej.
 6. W okresie Wielkiego Postu można przynosić do zakrystii lub kancelarii długoterminową żywność oraz środki czystości w ramach akcji „Siatka Miłosierdzia”. Przyniesione dary trafią przed świętami do potrzebujących rodzin z naszej parafii.
 7. W najbliższą niedzielę taca przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafialne, składamy serdeczne Bóg zapłać!
 8. Serdecznie zapraszamy do kawiarenki parafialnej w godz. 9.00 – 14.00 na domowe ciasto, kawę lub herbatę.
 9. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

I Niedziela Wielkiego Postu (26.02.2023)

 

 

Z życia parafii: 

 

 1. Dziękujemy za ofiary z tacy, które zostaną przeznaczone na wsparcie generalnego remontu Archidiecezjalnego Domu Rekolekcyjnego „Domus Mariae” w Gietrzwałdzie oraz za ofiary do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojennym na Ukrainie.
 2. Jutro po Mszy św. wieczornej odbędzie się Apel Gietrzwałdzki. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Wspólnota Magnificat zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek o godz. 19:00 w kościele.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.
 5. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa: W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali – godz. 7.30 i godz. 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu; W piątek na nabożeństwa Drogi Krzyżowej – dzieci godz.16.30; dorośli o godz. 17.15.
 6. W tym tygodniu przypada: I czwartek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00. I piątek miesiąca – Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:30 do 21:00. Spotkanie kół różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 19:00. I sobota miesiąca –  po porannej Mszy św. nabożeństwo I sobotnie połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 7. W okresie Wielkiego Postu można przynosić do zakrystii lub kancelarii długoterminową żywność oraz środki czystości w ramach akcji „Siatka Miłosierdzia”. Przyniesione dary trafią przed świętami do potrzebujących rodzin z naszej parafii.
 8. W najbliższą niedzielę: będziemy przeżywać Dzień solidarności z misjonarzami. W kruchcie kościoła po Mszach św. zbiórka pieniężna do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom; o godz. 15.00 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej; zapraszamy do kawiarenki parafialnej, która będzie czynna od godz. 9.00 do 14.00.
 9. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

VII Niedziela zwykła (19.02.2023)

 

 

Z życia parafii: 

 

 1. Dzisiaj w niedzielę, 19 lutego rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu (19-25 lutego).
 2. Dziękujemy za ofiary do puszek, które za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i w Syrii.
 3. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 4. W nadchodzącym tygodniu Środą Popielcową (22 lutego) rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Tego dnia Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz.: 8.00, 10.00, 18.00. Podczas każdej Mszy św. nastąpi posypanie głów popiołem. W Środę Popielcową wszystkich powyżej 18. roku, a przed ukończeniem 60. roku obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz ograniczenie ilości spożywanych posiłków. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Natomiast na godz. 20:30 zapraszamy na męski różaniec do kościoła.
 5. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa : W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali – godz. 7.30 i godz. 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu; W piątek na nabożeństwa Drogi Krzyżowej – dzieci godz.16.30; dorośli o godz. 17.15.
 6. W Wielkim Poście mieszkańcy Olsztyna i okolic będą mogli uczestniczyć w nabożeństwach stacyjnych w czterdziestu kościołach. Nasza parafia będzie kościołem stacyjnym w najbliższy czwartek (23 lutego). Adoracja Najświętszego Sakramentu od 8.30 do 18.00. W tym czasie okazja do spowiedzi. O godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa; o godz. 17.00 – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Po Mszy nie będzie już Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 7. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na wsparcie generalnego remontu Archidiecezjalnego Domu Rekolekcyjnego „Domus Mariae” w Gietrzwałdzie. Natomiast po każdej Mszy św. w kruchcie kościoła będą zbierane ofiary do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojennym na Ukrainie.
 8. W dniu dzisiejszym zakończymy wizytę duszpasterską. W tym miejscu pragniemy podziękować Wszystkim, którzy przyjęli kapłana przybywającego do domu oraz za ofiary składane podczas kolędy.
 9. W Katolickim Zespole Edukacyjnym im. Świętej Rodziny rozpoczął się nabór na nowy rok szkolny. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 10. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

VI Niedziela zwykła (12.02.2023)

 

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

Wtorek – Święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa – patronów Europy

 

 

Z życia parafii: 

 

 1. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.
 3. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania w środę o godz. 19.00 i w czwartek połączone ze spowiedzią o godz. 19.00 w kościele.
 4. W sobotę w naszej parafii zostanie udzielony o godz. 11.00 przez ks. abpa Józefa Górzyńskiego sakrament Bierzmowania. Kandydaci wraz ze świadkami zbierają się w kościele o godz. 10.40. Pamiętajmy o modlitwie za przystępujących do Sakramentu Bierzmowania.
 5. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek w kruchcie na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i w Syrii. Natomiast o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej.
 6. Plan kolędy na ten tydzień przedstawia się następująco: Niedziela od godz. 15.00 Kudypy i Gronity ulice: Pod Klonami, Pod Brzozami, Pod Dębami, Na Wzgórzu, Nad Stawem, Jarzębinowy Gaj, Pod Sosnami, Nad Strumykiem. Rodziny, które nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie, a chciałyby przeżyć spotkanie prosimy o zgłoszenia, które są przyjmowane w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Termin planowany do zgłaszania to 19 luty od godz. 16.00. Również na email parafii można wysłać zaproszenie.
 7. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafialne, składamy serdeczne Bóg zapłać!
 8. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

 

V Niedziela zwykła (5.02.2023)

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

Poniedziałek – Wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

Piątek – Wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

Sobota – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes

 

Z życia parafii: 

 

 1. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.
 3. W sobotę przypada Światowy Dzień Chorego. Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych zostanie odprawiona o godz. 10.00. Prosimy, by umożliwić chorym przybycie do kościoła. Po Mszy św. błogosławieństwo nad chorymi na sposób lourdzki.
 4. Taca z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 5. Plan kolędy na ten tydzień przedstawia się następująco:  Czwartek od godz. 16.00 Gronity: ul. Pod Świerkami, ul. Naterska, Na skraju;  Piątek od godz. 16.00 ul. Bławatna, ul Chabrowa;  Sobota od godz. 10.00 Gronity: ul. Gietrzwałdzka; od godz. 11.30 Gronity: ul. Olsztyńska;  Niedziela od godz. 15.00 Gronity: ul. Zielona Dolina
 6. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

IV Niedziela zwykła (29.01.2023)

 

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

Wtorek – Wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera

Czwartek – Święto Ofiarowania Pańskiego

 

Z życia parafii: 

 

 1. Msze Święte w poniedziałek i wtorek o godz. 7:00 i 17:00. Natomiast od 1 lutego tj. środy wracamy do tradycyjnego rozkładu.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.45.
 4. W czwartek będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego, potocznie zwane Matki Bożej Gromnicznej. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. Taca zbierana w tym dniu jest przeznaczona na klasztor kontemplacyjny w Spręcowie.
 5. W tym tygodniu przypada: I czwartek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00 . I piątek miesiąca – Odwiedziny chorych wg. ustaleń z kapłanami. Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 7:30 i 17:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:30 do 21:00. Spotkanie kół różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 19:00. I sobota miesiąca –  po porannej Mszy św. nabożeństwo I sobotnie połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 6. Plan wizyty duszpasterskiej na ten tydzień przedstawia się następująco: Poniedziałek od godz. 15.00 ul. Chłopska. Wtorek od godz. 18.00 Gronity ul. Jeziorna
 7. W parafii św. Franciszka w dniach od 2 do 9 lutego rozpocznie się kolejne spotkanie modlitewne „Jerycho Różańcowe”. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 8. Biuro podróży organizuje wyjazd do Wilna – śladami miłosierdzia w dniach 10 – 12 lutego bieżącego roku. W programie m.in. zwiedzanie Wilna, Trok, Msza św. w kaplicy Ostrej Bramy. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 9. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

 

 

 

 

 

 III Niedziela zwykła (22.01.2023)

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

Wtorek – Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

Środa – Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

Czwartek – Wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

Sobota – Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

 

Z życia parafii: 

 

 1. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.45. Natomiast na 20:30 zapraszamy na męski różaniec do kościoła.
 3. W piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie się Apel Gietrzwałdzki. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Biuro podróży Navipo organizuje wyjazd do Wilna – śladami miłosierdzia w dniach 10 – 12 lutego bieżącego roku. W programie m.in. zwiedzanie Wilna, Trok, Msza św. w kaplicy Ostrej Bramy. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 5. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.
 7. Wizyta duszpasterska na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:

 

Dzień tygodnia

Ulica

Rozpoczęcie kolędy

Poniedziałek

Sojowa, Gryczana

Słonecznikowa, Oliwkowa

od godz. 16.00

Łubinowa

od godz. 18.00

Wtorek

Sielska 19 – 41

Sielska 12 – 30

od godz. 16.00

Sielska 1 – 15

od godz. 18.00

Środa

Sielska – nowe bloki

od godz. 16.00

Jęczmienna

od godz. 18.00

Czwartek

Owocowa

Traktorowa

od godz. 16.00

Widok

od godz. 18.00

Piątek

Chmielna

od godz. 18.00

Sobota

Konopna

od godz. 10.00

Niedziela

Włościańska

od godz. 15.00

 

II Niedziela zwykła (15.01.2023)

 

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

Wtorek – Wspomnienie św. Antoniego, opata

Czwartek – Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

Sobota – Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

 

 

 

Z życia parafii: 

 

 1. Msze święte w styczniu od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 i 17.00. Natomiast w niedziele bez zmian.
 2. We wtorek o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie kandydatów do sakramentu Bierzmowania.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.45.
 4. Dzieci oraz pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 14 im. Niezapominajki w Olsztynie mają  przyjemność zaprosić mieszkańców osiedla Dajtki i nie tylko, na uroczystość z okazji  Dnia Seniora, która odbędzie się 17 stycznia 2023r. (wtorek) o godzinie  9:30.
 5. Jest nowy numer biuletynu parafialnego i „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.
 7. Wizyta duszpasterska na ten tydzień:

 

Dzień tygodnia

Ulica

Rozpoczęcie kolędy

Poniedziałek

Strąkowa

od godz. 16.00

Strąkowa

od godz. 18.00

Wtorek

Środa

Dożynkowa 6 – 48 parzyste

Dożynkowa 3 – 75 nieparzyste

od godz. 16.00

Dożynkowa 79 – 103 nieparzyste

od godz. 18.00

Czwartek

Dożynkowa 50 – 100 parzyste

Działkowa 2 – 70 parzyste

od godz. 16.00

Pługi

od godz. 18.00

Piątek

Działkowa 5 – 57 nieparzyste

Działkowa 61 – 103 nieparzyste

od godz. 16.00

Makowa

od godz. 18.00

Sobota

Żytnia

od godz. 10.00

Niedziela

Pszenna

od godz. 15.00

 

 

 

 

 

Uroczystość Chrztu Pańskiego (8.01.2023)

 

Z życia parafii: 

 

 1. Msze święte w styczniu od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 i 17.00. Natomiast w niedziele bez zmian.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.45.
 4. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafialne, składamy serdeczne Bóg zapłać!
 5. Dzieci oraz pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 14 im. Niezapominajki w Olsztynie mają  przyjemność zaprosić mieszkańców osiedla Dajtki i nie tylko, na uroczystość z okazji  Dnia Seniora, która odbędzie się 17 stycznia 2023r. (wtorek) o godzinie  9:30.
 6. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.
 8. Wizyta duszpasterska na ten tydzień przedstawia się następująco:

Dzień tygodnia

Ulica

Rozpoczęcie kolędy

Poniedziałek

Kłosowa 1 – 69

Kłosowa 2 – 60

od godz. 16.00

Kłosowa 62 – 76

od godz. 18.00

Wtorek

Kłosowa 73 – 151

Kłosowa 155 – 221

od godz. 16.00

Kłosowa 78 – 98

od godz. 18.00

Środa

Zbożowa 4 – 60

Zbożowa 1 – 69

od godz. 16.00

Zbożowa 62 – 90

od godz. 18.00

Czwartek

Siewna 1 – 65

Siewna 4 – 72

od godz. 16.00

Zbożowa 73 – 93

od godz. 18.00

Piątek

Siewna 67 – 135

Nasienna

od godz. 16.00

Siewna 78 – 96

od godz. 18.00

Sobota

Żniwna

od godz. 10.00

Niedziela

Gronowa

od godz. 15.00

 

 

 

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (1.01.2023)

 

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

Poniedziałek – Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

Piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego

Niedziela – Uroczystość Chrztu Pańskiego

 

Z życia parafii: 

 

 1. Msze święte w styczniu od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 i 17.00. Natomiast w niedziele bez zmian.
 2. W tym tygodniu przypada: I czwartek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 . I piątek miesiąca – Odwiedziny chorych wg. ustaleń z kapłanami. Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 7:30 i 17:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:30 do 21:00. Spotkanie kół różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 19:00. I sobota miesiąca –  po porannej Mszy św. nabożeństwo I sobotnie połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 3. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.45.
 5. W piątek będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane wg. porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo kredy i kadzidła. Taca zbierana w tym dniu będzie przeznaczona na misyjne dzieła Kościoła. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  Zachęcamy do oznaczenia drzwi swoich domów pobłogosławioną kredą literami „C+M+B+2023”, które stanowią skrót od łacińskiej sentencji „Christus Mansionem Benedicat”. Oznacza ona: „niech Chrystus błogosławi ten dom”. Można również oznaczyć drzwi literami „K+M+B+2023”, które nawiązują do przekazanych przez tradycję imion trzech mędrców (Kacper, Melchior, Baltazar). Obydwa napisy są świadectwem przynależności rodziny do Chrystusa. Wiemy, jak ważne może być dla chwiejących się w wierze świadectwo ludzi przyznających się do Chrystusa.
 6. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafialne, składamy serdeczne Bóg zapłać!
 7. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.
 9. Wizyta duszpasterska na ten tydzień przedstawia się następująco:

Dzień tygodnia

Ulica

Rozpoczęcie kolędy

Poniedziałek

Rolna 2 – 46

Rolna 1 – 43

od godz. 16.00

Rolna 45 – 63

od godz. 18.00

Wtorek

Rolna 50 – 106

Rolna 67 – 109 J

od godz. 16.00

Rolna 108 – 126

od godz. 18.00

Środa

Rolna 121 – 179

Rolna 181 – 243

od godz. 16.00

Rolna 247 – 263

od godz. 18.00

Czwartek

Rzepakowa

od godz. 16.00

Piątek

Ogrodnicza

Bartnicka

od godz. 15.00

Sobota

Okrągła

od godz. 10.00

Niedziela

Kąkolowa

od godz. 15.00

 

 

Uroczystość Narodzenia Pańskiego (25.12.2022)

 

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

Poniedziałek – Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika

Wtorek – Święto św. Jana, apostoła i ewangelisty

Środa – Święto świętych Młodzianków, męczenników

Piątek – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

 

Z życia parafii: 

 

 1. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragniemy życzyć wszystkim Gościom i Parafianom niezapomnianych chwil w gronie Rodziny spędzonych bez pośpiechu, trosk i zmartwień. Niech Boże Dziecię przyniesie wszystkim: błogosławieństwo, pokój, miłość, zdrowie i szczęście. Szczęść Boże na czas świętowania Narodzin Pańskich.
 2. We wtorek zapraszamy na Apel Gietrzwałdzki po wieczornej Mszy Św. 
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16.45. Natomiast zapraszamy wszystkich mężczyzn na męski różaniec o godz. 20:30.
 4. 31 grudnia (tj. sobota) po wieczornej Mszy Św. nabożeństwo Eucharystyczne na zakończenie roku 2022.
 5. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Św. porządku niedzielnego. Mszy Św. o godz. 8:00 nie będzie.
 6. Wspólnota Magnificat zaprasza na świąteczne spotkanie opłatkowe dnia 27 grudnia o godz. 19.00 w salce parafialnej. Zaproszenie skierowane jest szczególnie do osób starszych i samotnych. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 7. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy brali udział w kolejnej edycji „Siatki miłosierdzia” oraz brali pomoc w przygotowaniu kościoła na czas Świąt Bożego Narodzenia. Bóg zapłać.
 8. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

IV niedziela Adwentu (18.12.2022)

 

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

Niedziela – Uroczystość Narodzenia Pańskiego

 

Z życia parafii: 

 

 1. Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii odbędą się jutro i we wtorek. Msze św. o godz. 7:00, 10:00 i 18:00. Sakrament pokuty i pojednania pół godziny przed każdą Mszą św. Niech ten czas przygotuje nas do głębszego przeżywania Świąt.
 2. Zapraszamy do udziału w Roratach od poniedziałku do piątku o godz. 7.00. W poniedziałek po Mszy św. porannej w sposób szczególny zapraszamy dzieci na gorącą czekoladę czy herbatę do kawiarni. Pamiętajmy, aby na Roraty przychodzić z lampionami.
 3. Wspólnota Magnificat zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek po Mszy św. wieczornej w kościele.
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16.45.
 5. W sobotę będziemy przeżywać Wigilię. W tym dniu nie ma Mszy Św. roratniej o godz. 7.00 i 17:00. Wieczorem zasiądziemy do stołu wigilijnego w gronie rodzinnym. Rozpocznijmy wspólną modlitwą i łamaniem opłatkiem. Pasterka o godz. 20:00, 22:00 i 24.00, podczas której nie będzie spowiedzi.
 6. W Uroczystość Bożego Narodzenia (tj. 25 grudnia) Msze Św. o godz. 10:00, 11:30, 13:00, 18:00 tego dnia nie ma Mszy Św. o godz. 08:00.
 7. W zakrystii można nabyć świecę Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, a także pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na cele parafialne.
 8. Zapraszamy do kolejnej edycji pomocy charytatywnej „Siatki miłosierdzia”. W kruchcie kościoła zostały wyłożone torby na zakupy, na których umieszczono informacje o prowadzonej zbiórce wraz z listą najbardziej potrzebnych produktów. Trafią one przed świętami do potrzebujących naszych Parafian. Można również złożyć ofiary do skarbony w kruchcie kościoła, z których zostaną stworzone powyższe siatki.
 9. Serdecznie zapraszamy do kawiarenki parafialnej w godz. 10.30 – 14.00 na domowe ciasto, kawę lub herbatę. Od przyszłej niedzieli do odwołania zostanie zamknięta.
 10. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

III niedziela Adwentu (11.12.2022)

 

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

Wtorek – Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

Środa –Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

 

Z życia parafii: 

 

 1. Zapraszamy do udziału w Roratach od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. W poniedziałki po Mszy św. porannej w sposób szczególny zapraszamy dzieci na gorącą czekoladę czy herbatę do kawiarni. Pamiętajmy, aby na Roraty przychodzić z lampionami.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16.45.
 4. Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii odbędą się w dniach 19 – 20 grudnia (poniedziałek, wtorek). Sakrament pokuty i pojednania pół godziny przed każdą Mszą św. Niech ten czas przygotuje nas do głębszego przeżywania Świąt.
 5. W zakrystii można nabyć świecę Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, a także pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na cele parafialne.
 6. Zapraszamy do kolejnej edycji pomocy charytatywnej „Siatki miłosierdzia”. W kruchcie kościoła zostały wyłożone torby na zakupy, na których umieszczono informacje o prowadzonej zbiórce wraz z listą najbardziej potrzebnych produktów. Trafią one przed świętami do potrzebujących naszych Parafian. Można również złożyć ofiary do skarbony w kruchcie kościoła, z których zostaną stworzone powyższe siatki.
 7. W najbliższą niedzielę o godz. 15.00 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej.
 8. Pragniemy zaprosić do udziału w wydarzeniu „Betlejem jest wśród nas”, które rozpocznie się 19 grudnia o godz. 17.00 na placu kościelnym z skąd przejdziemy świątecznym orszakiem na plac apelowy SP nr 18. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła. Odwołane!!!
 9. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafialne, składamy serdeczne Bóg zapłać!
 10. Serdecznie zapraszamy do kawiarenki parafialnej w godz. 10.30 – 14.00 na domowe ciasto, kawę lub herbatę.
 11. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 12. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

 

II niedziela Adwentu (4.12.2022)

 

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

Środa – Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

Czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

 

Z życia parafii: 

 

 1. Przeżywamy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej okazji w kruchcie kościoła będą zbierane ofiary do puszek na rzecz wsparcia Kościoła na Ukrainie. Bóg zapłać za okazane serce.
 2. Zapraszamy do udziału w Roratach od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. W poniedziałki po Mszy św. porannej w sposób szczególny zapraszamy dzieci na gorącą czekoladę czy herbatę do kawiarni. Pamiętajmy, aby na Roraty przychodzić z lampionami.
 3. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16.45.
 5. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia (tj. czwartek) od godziny 12.00 do 13.00 jest tak zwana „Godziną łaski dla świata”. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele od godz. 11.50. Zachęcamy do modlitwy.
 6. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafii, składamy serdeczne Bóg zapłać!
 7. W zakrystii można nabyć świecę Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, a także pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na cele parafialne.
 8. Zapraszamy do kolejnej edycji pomocy charytatywnej „Siatki miłosierdzia”. W kruchcie kościoła zostały wyłożone torby na zakupy, na których umieszczono informacje o prowadzonej zbiórce wraz z listą najbardziej potrzebnych produktów. Trafią one przed świętami do potrzebujących naszych Parafian. Można również złożyć ofiary do skarbony w kruchcie kościoła, z których zostaną stworzone powyższe siatki.
 9. Ks. Andrzej zaprasza kandydatów do Bierzmowania na spotkanie w środę o godz. 19:00 w kościele. Spotkanie prosimy potraktować jako obowiązkowe.
 10. Pragniemy zaprosić na uroczyste odśpiewanie Akatystu ku czci Bogurodzicy Dziewicy dzisiaj o godz. 19.00 w kościele.
 11. Serdecznie zapraszamy do kawiarenki parafialnej w godz. 10.30 – 14.00 na domowe ciasto, kawę lub herbatę.
 12. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 13. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

Ogłoszenie zewnętrzne

Gorąco apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli, by wznieśli modlitwę do Boga Wszechmogącego podczas najbliższego 7 dniowego Jerycha różańcowego, które rozpocznie się Mszą św. 1 grudnia o 18:30 w parafii Chrystusa Okupiciela Człowieka.

Niech to 80 te jubileuszowe Jerycho zgromadzi nas licznie przed Jezusem.

Na zakończenie naszej modlitwy zapraszamy was 8 grudnia o 12:00 na uroczystą Mszę św., niech Maryja wyprasza dla nas wszelkie potrzebne łaski.

Zapisy na liście internetowej (Jerycho.com.pl), bądź w Parafii, nie zapomnijmy również przynieść własnej intencji.

Szczęść Boże

W imieniu Sztabu Jerycha

Ks. Szczepan Szpyra SVD

Magdalena i Jakub Orlankowicz

 

 

 

 I niedziela Adwentu (27.11.2022)

 

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

Środa – Uroczystość św. Andrzeja, apostoła

Sobota – Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

 

Z życia parafii: 

 

 1. Od dziś będzie można nabyć świecę Caritasu „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, a także pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na cele parafialne.
 2. W okresie Adwentu Msze święte od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 i 17.00. Natomiast w niedziele bez zmian.
 3. Zapraszamy do udziału w Roratach od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. W poniedziałki po Mszy św. porannej w sposób szczególny zapraszamy dzieci na gorącą czekoladę do kawiarni. Pamiętajmy, aby na Roraty przychodzić z lampionami.
 4. Trwamy w modlitewnej pamięci o naszych zmarłych. Od jutra do środy o godz. 16.30 odmawiamy różaniec połączony z wypominkami. Msze święte zbiorowe za zmarłych polecanych przez Wiernych podawane na bieżąco w intencjach.
 5. Wspólnota Magnificat zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek po Mszy św. wieczornej w kościele.
 6. W tym tygodniu przypada: I czwartek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 . I piątek miesiąca – Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 6:30 i 16:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30 do 20:00. Spotkanie kół różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 18:00. I sobota miesiąca –  po porannej Mszy św. nabożeństwo I sobotnie połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 7. Zapraszamy do kolejnej edycji charytatywnej „Siatki miłosierdzia”. W kruchcie kościoła zostały wyłożone torby na zakupy, na których umieszczono informacje o prowadzonej zbiórce wraz z listą najbardziej potrzebnych produktów. Trafią one przed świętami do potrzebujących naszych Parafian. Można również złożyć ofiary do skarbony w kruchcie kościoła, z których zostaną stworzone siatki.
 8. Serdecznie zapraszamy do kawiarenki parafialnej w godz. 10.30 – 14.00 na domowe ciasto, kawę lub herbatę.
 9. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.
 11. W najbliższą niedzielę:

– będziemy przeżywać Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej okazji w kruchcie kościoła będą zbierane ofiary do puszek na rzecz wsparcia Kościoła na Ukrainie;

– o godz. 15.00 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej;

– po Mszy św. wieczornej zapraszamy do kościoła na uroczyste odśpiewanie Akatystu ku czci Najświętszej Maryi Panny.

 

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata (20.11.2022)

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

Poniedziałek – Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

Wtorek – Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

Czwartek – Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy

 

 

Z życia parafii: 

 

 1. Witamy w naszej wspólnocie ks. Andrzeja Baja – proboszcza z Gutkowa, który po Mszy św. w kruchcie będzie zbierał ofiary na budowę kościoła. Dziękujemy za ofiary na tacę, które zostaną przeznaczone na WSD MW „Hosianum”.
 2. Do 22 listopada włącznie w związku z Akcją „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Zostań Patronem Polskich Misjonarzy”, można zużyty sprzęt składać za bramą wjazdową na parkingu plebani po lewej stronie przy murze kościoła. Bliższe informacje na plakacie w przedsionku.
 3. Trwamy w modlitewnej pamięci o naszych zmarłych. Codziennie o godz. 17.30 odmawiamy różaniec połączony z wypominkami. Msze święte zbiorowe za zmarłych polecanych przez Wiernych podawane na bieżąco w intencjach.
 4. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 5. W środę o godz. 19.00 ks. Andrzej zaprasza uczniów z klas 8c, spoza szkoły i nieobecnych na ostatnim spotkaniu wraz z rodzicami do kościoła na spotkanie dot. bierzmowania. Natomiast o godz. 20.30 zapraszamy na męski różaniec.
 6. W przyszłą niedzielę 27 listopada rozpoczyna się już czas adwentu. Po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. W kaplicy bocznej będzie można nabyć świecę Caritasu „Wigilijne dzieło Pomocy Dzieciom”, a także pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na cele parafialne. Natomiast po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejny Apel Gietrzwałdzki.
 7. Serdecznie zapraszamy do kawiarenki parafialnej w godz. 10.30 – 14.00 na domowe ciasto, kawę lub herbatę.
 8. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

 

XXXIII Niedziela Zwykła (13.11.2022)

 

 Z kalendarza liturgicznego:

 

Czwartek – Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

Piątek – Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

 

 

 

Z życia parafii: 

 

 1. Przeżywamy w Kościele Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i z tej okazji po Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek w kruchcie kościoła.
 2. Od jutra do 22 listopada włącznie w związku z Akcją „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Zostań Patronem Polskich Misjonarzy”, można zużyty sprzęt składać za bramą wjazdową na parkingu plebani po lewej stronie przy murze kościoła. Bliższe informacje na ulotkach wyłożonych na pulpitach przy wyjściu z kościoła.
 3. Trwamy w modlitewnej pamięci o naszych zmarłych. Codziennie o godz. 17.30 odmawiamy różaniec połączony z wypominkami. Msze święte zbiorowe za zmarłych polecanych przez Wiernych podawane na bieżąco w intencjach.
 4. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 5. W środę o godz. 19.00 ks. Andrzej zaprasza uczniów z klas 8a i 8b wraz z rodzicami do kościoła na spotkanie dot. bierzmowania.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Andrzeja Baja – proboszcza z Gutkowa, który będzie zbierał ofiary do puszek w kruchcie kościoła na budowę kościoła. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na WSD “Hosianum”. Natomiast o godz. 15.00 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej.
 7. Serdecznie zapraszamy na dwudniowe rekolekcje Kurs Filipa, który odbędzie się w naszej parafii w sobotę i niedzielę 19-20 listopada. Jest on skierowany do każdego kto chciałby odnowić swoją relację z Panem Bogiem. Udział jest bezpłatny. Więcej informacji na plakacie przy wyjściu z kościoła.
 8. Za tydzień w niedzielę wznawiamy działalność kawiarenki parafialnej w godz. 10.30 – 14.00. Serdecznie zapraszamy na domowe ciasto, kawę lub herbatę.
 9. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

 XXXII Niedziela Zwykła (6.11.2022) 

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

Środa – Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

Czwartek – Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

Piątek – Wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa

Sobota – Wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

 

Z życia parafii: 

 

 1. Dziękujemy za ofiary z tacy, które przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.
 2. Trwamy w modlitewnej pamięci o naszych zmarłych. Codziennie o godz. 17.30 odmawiamy różaniec połączony z wypominkami.
 3. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 4. W piątek, 11 listopada będziemy obchodzili kolejną rocznicę odzyskania niepodległości. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 w intencji Ojczyzny, a także o pokój na Ukrainie i na świecie. Ksiądz Arcybiskup Józef Górzyński Metropolita Warmiński w trosce o dobro duchowe wiernych udziela wszystkim wiernym Archidiecezji Warmińskiej i osobom przebywającym na jej terenie dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia.
 5. W przyszłą niedzielę, tj. 13 listopada, jak co roku w drugą niedzielę listopada, obchodzony jest w Kościele w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (w tym dniu na ten cel odbędzie się zbiórka ofiar do puszek po każdej Mszy św.). Jest to zarazem ogłoszony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.
 6. Przypominamy, że kartki na wypominki i na Msze święte gregoriańskie można składać do 13 listopada.
 7. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

XXXI Niedziela Zwykła (30.10.2022)

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

Wtorek – Uroczystość Wszystkich Świętych

Środa – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych

Piątek – Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

 

Z życia parafii: 

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe dzisiaj i jutro o godz. 17.15.
 2. We wtorek 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte będą odprawianie według grafiku niedzielnego i nie będzie Mszy Św. o godz. 13.00.
  Po Mszy Św. o godz. 11:30 procesja na stary cmentarz.
 3. W środę 2 listopada przypada Dzień Zaduszny. Msze Św. o godz. 8:00, 10.00 i 18:00.
 4. W dniach 1 – 8 listopada nawiedzając cmentarz można zyskać odpust zupełny raz dziennie i ofiarować go w intencji zmarłych lub w intencji dusz cierpiących w czyśćcu.
 5. Od 1 listopada przez cały miesiąc serdecznie zapraszamy na różaniec wypominkowy o godz. 17.30. Natomiast Msza Św. zbiorowa za zmarłych wg. porządku podawanego na bieżąco.
 6. W tym tygodniu przypada: I czwartek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00 . I piątek miesiąca – Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 7:30 i 17:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:30 do 21:00. Spotkanie kół różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 19:00. I sobota miesiąca –  po porannej Mszy św. nabożeństwo I sobotnie połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 7. Zapraszamy dzieci z rodzicami na IV bal wszystkich świętych. Odbędzie się 5 listopada o godz. 10.00 w kawiarence parafialnej. Zachęcamy wszystkie dzieci do przebrania się w strój dowolnego świętego lub anioła. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.
 9. Na pulpitach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki na Msze święte gregoriańskie oraz na wypominki. Prosimy wypełnione czytelnym i drukowanym pismem kartki wrzucać do skarbon umieszczonych na filarach kościoła.
 10. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

 

XXX Niedziela Zwykła (23.10.2022)

 

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

Piątek –Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

 

 

Z życia parafii: 

 

 1. W naszej Ojczyźnie przeżywamy Światowy Dzień Misyjny. Ofiary złożone dziś do puszek przeznaczone są na Papieskie Dzieła misyjne. Bóg zapłać.
 2. Zapraszamy na modlitwę różańcową: dzieci – od poniedziałku do piątku – godz. 16.30; dorosłych przez cały tydzień na godz. 17.15.
 3. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii. Wspólnota zapewnia opiekę nad dziećmi w trakcie spotkania.
 4. Zapraszamy mężczyzn na męski różaniec w środę na godz. 20:30.
 5. W środę o godz. 19.00 w kościele spotkanie rodziców kandydatów do Bierzmowania.
 6. W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się Apel Gietrzwałdzki. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. W sobotę o godz. 11.00 odbędzie się zbiórka ministrantów i lektorów w salce parafialnej.
 8. Na pulpitach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki na Msze święte gregoriańskie oraz na wypominki. Prosimy wypełnione czytelnym i drukowanym pismem kartki wrzucać do skarbon umieszczonych na filarach kościoła.
 9. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

 

XXIX Niedziela Zwykła (16.10.2022)

 

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

Poniedziałek – Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

Wtorek – Święto św. Łukasza, ewangelisty

Środa – Wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika

Czwartek – Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera

Sobota – Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

 

Z życia parafii: 

 

 1. W naszej Ojczyźnie przeżywamy dzisiaj XXII Dzień Papieski. W kolejną rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową módlmy się, abyśmy umieli pozostać wierni Jego duchowemu dziedzictwu. Ofiary złożone dziś do puszek przeznaczone są na stypendia dla niezamożnej młodzieży.
 2. Zapraszamy na modlitwę różańcową: dzieci – od poniedziałku do piątku – godz. 16.30; dorosłych przez cały tydzień na godz. 17.15.
 3. Wspólnota Magnificat zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek po Mszy św. wieczornej w kościele.
 4. 19 października, w rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. To ustanowione w 2018 r. święto państwowe oddaje hołd „bohaterom, niezłomnym obrońcom wiary i niepodległej Polski”.
 5. W sobotę o godz. 11.00 odbędzie się zbiórka ministrantów i lektorów w salce parafialnej.
 6. W przyszłą niedzielę, tj. 23 października będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny. W tym dniu odbędzie się zbiórka ofiar przeznaczona na Papieskie Dzieła misyjne.
 7. Na pulpitach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki na Msze święte gregoriańskie oraz na wypominki. Prosimy wypełnione czytelnym i drukowanym pismem kartki wrzucać do skarbon umieszczonych na filarach kościoła.
 8. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

XXVIII Niedziela Zwykła

(9.10.2022)

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

Czwartek – Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

Sobota – Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

 

 

 1. Dziękujemy za ofiary z tacy, które przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 3. Zapraszamy na modlitwę różańcową: dzieci – od poniedziałku do piątku – godz. 16.30; dorosłych przez cały tydzień na godz. 17.15.
 4. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić XXII Dzień Papieski. W tym dniu odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Dzieło III Tysiąclecia (z tych ofiar powstają stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin).
 5. Poszukujemy chętne osoby do stworzenia zespołu odpowiedzialnego za kawiarenkę parafialną. Więcej informacji u ks. Adama.
 6. Na pulpitach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki na Msze święte gregoriańskie oraz na wypominki. Prosimy wypełnione czytelnym i drukowanym pismem kartki wrzucać do skrzynek umieszczonych na filarach kościoła.

 

XXVII Niedziela Zwykła

(2.10.2022)

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

Wtorek – Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

Środa – Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

Piątek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

 

Z życia parafii: 

 

 1. W kancelarii jest dostępny kalendarz z intencjami na rok 2023. W sposób szczególny w pierwszej kolejności zapraszamy do zamawiania Mszy św. Gregoriańskiej za jedną zmarłą osobę (tj. 30 intencji).
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 3. Zapraszamy na modlitwę różańcową: dzieci – od poniedziałku do piątku – godz. 16.30; dorosłych przez cały tydzień na godz. 17.15.
 4. W tym tygodniu przypada: * pierwszy czwartek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00. * pierwszy piątek miesiąca – Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 7:30 i 17:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:30 do 21:00. Spotkanie kół różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 19:00.
 5. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić uroczystości odpustowe ku czci NMP Różańcowej. Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 13.00 pod przewodnictwem ks. Pawła Kacprzaka. Taca zostanie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 6. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19:00 w salce parafialnej.
 7. Zbiórka ministrancka odbędzie się w sobotę o godz. 11:00 w salce kościelnej.
 8. Poszukujemy chętne osoby do stworzenia zespołu odpowiedzialnego za kawiarenkę parafialną. Więcej informacji u ks. Adama.
 9. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny” oraz „Gość Extra” (dot. tematyki Miłosierdzia Bożego) w cenie 12 zł. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

XXVI Niedziela Zwykła

(25.09.2022)

 

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

Wtorek – Wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera

Środa – Wspomnienie św. Wacława, męczennika

Czwartek – Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

Piątek – Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

Sobota – Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła

 

 

Z życia parafii: 

 

 1. Dziękujemy za ofiary na tacę, które zostaną przeznaczone na WSD „Hosianum” w Olsztynie.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej odbędzie się Apel Gietrzwałdzki. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca – po porannej Mszy św. nabożeństwo I sobotnie połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 6. Uczniów klasy ósmej i osoby z spoza szkoły pragnących przystąpić w tym roku szkolnym w naszej parafii do sakramentu bierzmowania prosimy o zgłaszanie się do ks. Andrzeja.
 7. W sobotę rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na modlitwę różańcową dzieci – od poniedziałku do piątku – godz. 16.30; dorosłych przez cały tydzień na godz. 17.15.
 8. Zapraszamy chłopców: od klasy II Szkoły Podstawowej po Maturzystów, którzy chcieliby wstąpić w szeregi ministrantów i lektorów. Zbiórka odbędzie się w sobotę o godz. 11:00 w salce kościelnej.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej oraz rodziców.
 10. Poszukujemy chętne osoby do stworzenia zespołu odpowiedzialnego za kawiarenkę parafialną. Więcej informacji u ks. Adama.
 11. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 12. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

XXV Niedziela Zwykła

(18.09.2022)

 

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

Wtorek – Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

Środa – Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Piątek – Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera

 

Z życia parafii: 

 

 1. Wspólnota Magnificat we wtorek zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej w kościele.
 2. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza młodzież do udziału w spotkaniu dnia 21 września o godz. 19.00 w salce na plebanii.
 3. W najbliższą środę: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Męski różaniec o godz. 20:30.
 4. Zapraszamy chłopców: od klasy II Szkoły Podstawowej po Maturzystów, którzy chcieliby wstąpić w szeregi ministrantów i lektorów. Zbiórka odbędzie się w sobotę o godz. 11:00 w salce kościelnej.
 5. Diecezjalny duszpasterz osób żyjących w związkach niesakramentalnych zaprasza na spotkanie organizacyjne osoby żyjące w cywilnych związkach małżeńskich, a nie mogących zawrzeć małżeństwa sakramentalnego. Spotkanie odbędzie się w środę, 21 września o godz. 17.00 w Centrum Duszpasterskim w Olsztynie, ul. Kopernika 47.
 6. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w X Koncercie Ewangelizacyjnym „…by Świat usłyszał” 2022 w Ostródzie oraz poprzedzających Koncert warsztatach muzycznych. Wydarzenia zaplanowane są na 23-25 września 2022 roku.
 7. W przyszłą niedzielę, 25 września obchodzony jest Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Dla nas jest to szczególna okazja do modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie, a także w intencji wielu braci i sióstr, którzy w Polsce znaleźli schronienie. Słowa uznania kierujemy również w stronę wszystkich parafian, którzy w różny sposób zaangażowali się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.
 8. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

 

XXIV Niedziela Zwykła

(11.09.2022)

 

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

Wtorek – Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

Środa – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

Czwartek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

Piątek – Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana bpa

 

Z życia parafii: 

 

 1. Dziękujemy za ofiary z tacy, które przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 4. W piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta za Ojczyznę, po której wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00. Serdecznie zapraszamy do modlitwy za Polskę.
 5. Diecezjalny duszpasterz osób żyjących w związkach niesakramentalnych zaprasza na spotkanie organizacyjne osoby żyjące w cywilnych związkach małżeńskich, a nie mogących zawrzeć małżeństwa sakramentalnego. Spotkanie odbędzie się w środę, 21 września o godz. 17.00 w Centrum Duszpasterskim w Olsztynie, ul. Kopernika 47.
 6. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

 

XXIII Niedziela Zwykła

(3.09.2022)

 

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

Czwartek – Święto Narodzenia NMP. Święto NMP Gietrzwałdzkiej

 

 

Z życia parafii: 

 

 1. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 3. W przyszłą niedzielę tj. 11 września odbędą się Uroczystości Odpustowe w Gietrzwałdzie.:  piesza pielgrzymka z naszej parafii wychodzi z spod dużego kościoła o godz. 6.00. Msza Św. odpustowa w Gietrzwałdzie o godz. 11.00.
 4. Taca z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 5. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

 

 XXII Niedziela Zwykła

(28.08.2022)

 

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

Poniedziałek – Wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Czwartek – Wspomnienie NMP, Królowej Pokoju

Sobota – Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

 

Z życia parafii: 

 

 1. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 3. W tym tygodniu przypada: – pierwszy czwartek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00 . – pierwszy piątek miesiąca – Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 7:30 i 17:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:30 do 21:00. Spotkanie kół różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 19:00. – pierwsza sobota miesiąca –  po porannej Mszy św. nabożeństwo I sobotnie połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 4. 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny 2022/2023. Wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom, wychowawcom i rodzicom ze SP nr 18 życzymy, by wspólnie podejmowany wysiłek przyniósł obfite owoce. Z tej okazji o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św.
 5. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

 XXI Niedziela Zwykła

(21.08.2022)

 

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

Poniedziałek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

Środa – Święto św. Bartłomieja, apostoła

Piątek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

Sobota – Wspomnienie św. Moniki

 

Z życia parafii: 

 

 1. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 3. W najbliższą środę zapraszamy na męski różaniec o godz. 20:30.
 4. W sobotę po Mszy św. wieczornej odbędzie się Apel Gietrzwałdzki. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

XX Niedziela Zwykła

(14.08.2022)

 

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

Poniedziałek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Środa – Wspomnienie św. Jacka, prezbitera

Sobota – Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

 

 

Z życia parafii: 

 

 1. Dziękujemy za ofiary z tacy, które przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.
 2. Jutro będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. Uroczystość Ta to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.
 3. We wtorek o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza Święta za Ojczyznę. Serdecznie zapraszamy do modlitwy za Ojczyznę.
 4. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne w najbliższy wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 6. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.
 8. Od 19 sierpnia w polskich kinach będzie można zobaczyć film fabularny Notre – Dame płonie. To wstrząsająca i prawdziwa historia walki o ocalenie jednego z miejsc Europy oraz bezcennych relikwii chrześcijaństwa. To także opowieść o sile wiary, modlitwy oraz poświęceniu dla ratowania chrześcijańskich wartości. Film ten będzie można obejrzeć w kinie Awangarda 2 w Olsztynie.

 

 XIX Niedziela Zwykła

(7.08.2022)

 

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

Poniedziałek – Wspomnienie św. Dominika, prezbitera

Wtorek – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy

Środa – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

Czwartek – Wspomnienie NMP Świętolipskiej

Piątek – Wspomnienie św. Klary, dziewicy

 

 

Z życia parafii: 

 

 1. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 3. Taca z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na ogrzewanie kościoła
 4. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 5. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.
 6. Z racji wakacji i letnich temperatur przypominamy o właściwym stroju w kościele, który uwzględnia szacunek dla miejsca, do którego wchodzimy oraz uwzględnia godność i sakralny wymiar naszej obecności w kościele. Przy okazji prosimy także o wyłączanie komórek na czas modlitwy w świątyni.

 

 XVIII Niedziela Zwykła

(31.07.2022)

 

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

Poniedziałek – Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

Czwartek – Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

Sobota – Święto Przemienienia Pańskiego

 

Z życia parafii: 

 

 1. Jutro rozpoczynamy miesiąc sierpień. Tradycyjnie modlimy się o trzeźwość w naszych rodzinach i zachęcamy do dobrowolnej rezygnacji w tym czasie z picia alkoholu.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 4. W tym tygodniu przypada: Pierwszy czwartek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:30 do 21:00. Pierwszy piątek miesiąca – Informujemy, że w sierpniu zawieszamy odwiedziny chorych w domach. Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 7:30 i 17:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:30 do 21:00. Spotkanie kół różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 19:00. Pierwsza sobota miesiąca –  o godz. 8:30 Nabożeństwo I sobotnie połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 1. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 2. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.
 3. Z racji wakacji i letnich temperatur przypominamy o właściwym stroju w kościele, który uwzględnia szacunek dla miejsca, do którego wchodzimy oraz uwzględnia godność i sakralny wymiar naszej obecności w kościele. Przy okazji prosimy także o wyłączanie komórek na czas modlitwy w świątyni.

 XVII Niedziela Zwykła

(24.07.2022)

 

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

Poniedziałek – Święto św. Jakuba, apostoła

Wtorek – Wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny

Piątek – Wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza

 

Z życia parafii: 

 

 1. W dniu dzisiejszym, wspominając św. Krzysztofa patrona kierowców, odbędzie się błogosławieństwo pojazdów po każdej Mszy św., a przy okazji w kruchcie kościoła będą zbierane ofiary dla organizacji MIVA Polska, która kupuje środki transportu dla misjonarzy.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 3. W najbliższą środę tj. 27 lipca: nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się Apel Gietrzwałdzki. Zapraszamy na męski różaniec o godz. 20:30
 4. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 5. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.
 6. Z racji wakacji i letnich temperatur przypominamy o właściwym stroju w kościele, który uwzględnia szacunek dla miejsca, do którego wchodzimy oraz uwzględnia godność i sakralny wymiar naszej obecności w kościele. Przy okazji prosimy także o wyłączanie komórek na czas modlitwy w świątyni.

 

 XVI Niedziela Zwykła

(17.07.2022)

 

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

Piątek – Święto św. Marii Magdaleny

Sobota – Święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy

 

 

Z życia parafii: 

 

 1. Dziękujemy za ofiary na tacę, które zostaną przeznaczone na WSD „Hosianum” w Olsztynie.
 2. Od dzisiaj rozpoczyna się XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Niesiemy narodom pokój Chrystusa”. Po raz kolejny organizacja MIVA Polska zaprasza kierowców, aby za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacili 1 grosz na środki transportu dla misjonarzy.
 3. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 5. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa. W kruchcie kościoła do puszek będą zbierane ofiary na środki transportu dla misjonarzy.
 6. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.
 8. Z racji wakacji i letnich temperatur przypominamy o właściwym stroju w kościele, który uwzględnia szacunek dla miejsca, do którego wchodzimy oraz uwzględnia godność i sakralny wymiar naszej obecności w kościele. Godne i skromne, ubranie wyraża także nasz szacunek dla innych modlących się w świątyni. Przy okazji prosimy także o wyłączanie komórek na czas modlitwy w świątyni.

 

 XV Niedziela Zwykła

(10.07.2022)

 

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

Poniedziałek – Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy

Wtorek – Wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

Środa – Wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Piątek – Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

Sobota – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

 

 

Z życia parafii: 

 

 1. Dziękujemy za ofiary na tacę, które zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 4. 16 czerwca tj. w sobotę o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza Święta za Ojczyznę. Serdecznie zapraszamy do modlitwy za Ojczyznę.
 5. Taca z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na Warmińskie Seminarium Duchowne „Hosianum”.
 6. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.
 8. Z racji wakacji i letnich temperatur przypominamy o właściwym stroju w kościele, który uwzględnia szacunek dla miejsca, do którego wchodzimy oraz uwzględnia godność i sakralny wymiar naszej obecności w kościele. Godne i skromne, ubranie wyraża także nasz szacunek dla innych modlących się w świątyni. Przy okazji prosimy także o wyłączanie komórek na czas modlitwy w świątyni.

 

 XIV Niedziela Zwykła

(3.07.2022) 

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

Środa – Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

Piątek – Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera

 

 

Z życia parafii: 

 

 1. W naszej parafii trwa Jerycho Różańcowe, które zakończymy w piątek o godz. 18.00. Częścią codziennego czuwania jest Msza Święta, Różaniec i wiele innych modlitw. Zanosimy do Pana Boga nasze modlitwy dziękczynne, wynagradzające i wstawiennicze, za pośrednictwem Niepokalanego Serca Maryi Panny. Otwórzmy nasze serca i włączmy się w to wspólne dzieło. Dla zapewnienia nieustannej obecności osób modlących się przed Najświętszym Sakramentem, zwracamy się z gorącą prośbą o wpisywanie się na listę, która jest wyłożona w kościele bądź online. Przy wyjściu są wyłożone ulotki, które można wziąć, wypisać z tyłu swoje intencje i złożyć w skrzynce pod ołtarzem w kaplicy bocznej. Więcej informacji w biuletynie oraz na stronie parafialnej.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45 w kaplicy bocznej.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca: Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach Jerycha Różańcowego po Mszy św. wieczornej.
 5. Taca z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 6. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.
 8. Z racji wakacji i letnich temperatur przypominamy o właściwym stroju w kościele, który uwzględnia szacunek dla miejsca, do którego wchodzimy oraz uwzględnia godność i sakralny wymiar naszej obecności w kościele. Godne i skromne, ubranie wyraża także nasz szacunek dla innych modlących się w świątyni. Przy okazji prosimy także o wyłączanie komórek na czas modlitwy w świątyni.

 

 XIII Niedziela Zwykła

(26.06.2022)

 

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

Wtorek – Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika

Środa – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła

 

Z życia parafii: 

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do czwartku o godz. 17:30.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 3. Jutro po Mszy św. wieczornej odbędzie się Apel Gietrzwałdzki. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W tym tygodniu przypada: pierwszy piątek miesiąca – Informujemy, że w lipcu zawieszamy odwiedziny chorych w domach. Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 7:30 i 17:30. Spotkanie kół różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 19:00. pierwsza sobota miesiąca –  po Mszy św. porannej nabożeństwo I sobotnie połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu w bocznej kaplicy.
 5. W dniach od 1 do 8 lipca br. w naszej parafii odbędzie się Jerycho Różańcowe (to szturm do nieba – nieprzerwane rotacyjne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem przez 7 dni, 24 godziny na dobę). Częścią codziennego czuwania będzie Msza Święta, Różaniec i wiele innych modlitw. Będziemy zanosić do Pana Boga nasze modlitwy dziękczynne, wynagradzające i wstawiennicze, za pośrednictwem Niepokalanego Serca Maryi Panny. Otwórzmy nasze serca i włączmy się w to wspólne dzieło. Dla zapewnienia nieustannej obecności osób modlących się przed Najświętszym Sakramentem, zwracamy się z gorącą prośbą o wpisywanie się na listę, która będzie wyłożona w kościele bądź online. Przy wyjściu są wyłożone ulotki, które można wziąć, wypisać z tyłu swoje intencje i złożyć w skrzynce pod ołtarzem w kaplicy bocznej. Więcej informacji w biuletynie oraz na stronie parafialnej.
 6. W kruchcie kościoła został wywieszony program nabożeństw w 145-ta rocznica rozpoczęcia objawień w Gietrzwałdzie dnia 27 czerwca 2022 roku.
 7. Od 1 lipca dekretem ks. abpa Józefa Górzyńskiego nowym wikariuszem został ks. Andrzej Stankiewicz. Oficjalne powitanie odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 10:00.
 8. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny” oraz Gość Extra o Cudach  Eucharystycznych (cena 12zł). Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.
 10. Z racji wakacji i letnich temperatur przypominamy o właściwym stroju w kościele, który uwzględnia szacunek dla miejsca, do którego wchodzimy oraz uwzględnia godność i sakralny wymiar naszej obecności w kościele. Godne i skromne, ubranie wyraża także nasz szacunek dla innych modlących się w świątyni. Przy okazji prosimy także o wyłączanie komórek na czas modlitwy w świątyni.

 

XII Niedziela Zwykła (19.06.2022)

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17:30.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza we wtorek na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej w kościele.
 3. W środę zapraszamy na męski różaniec o godz. 20:30.
 4. W czwartek tj. 23 czerwca:
  na godz. 9.00 zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców z SP nr 18 na Mszę św. dziękczynną za miniony rok szkolny
  o godz. 18.00 na zakończenie Oktawy Bożego Ciała odbędzie się poświęcenie wianków, i procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie bieli procesyjnej, baldachimu, chorągwi etc.
  będziemy obchodzili Dzień Ojca. Z tej okazji wszystkim Ojcom chcemy przekazać słowa uznania, szacunku i wdzięczności. Zachęcamy również do okazania wdzięczności swoim Ojcom: żyjącym poprzez jakiś gest życzliwości, a zmarłym przez modlitwę.
 5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie za swoich duszpasterzy. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. zbierane będą ofiary do puszki na Świętopietrze, które przeznaczone jest na rzecz posługi apostolskiej i charytatywnej Ojca Świętego.
 7. Dekretem ks. abpa Józefa Górzyńskiego ks. Krystian otrzymał nominację na wikariusza parafii p.w. św. brata Alberta Chmielowskiego w Bartoszycach. Księdzu Krystianowi dziękujemy za wieloletnią posługę i życzymy obfitego błogosławieństwa na nowej parafii. Podziękowanie za posługę ks. Krystiana odbędzie za tydzień w niedzielę (tj. 26 VI) na Mszy św. o godz. 10.00.
 8. Od dziś do początku września kawiarenka będzie zamknięta.
 9. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny” oraz Gość Extra o Cudach Eucharystycznych (cena 12zł). Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.
 11. Z racji wakacji i letnich temperatur przypominamy o właściwym stroju w kościele, który uwzględnia szacunek dla miejsca, do którego wchodzimy oraz uwzględnia godność i sakralny wymiar naszej obecności w kościele. Godne i skromne, ubranie wyraża także nasz szacunek dla innych modlących się w świątyni. Przy okazji prosimy także o wyłączanie komórek na czas modlitwy w świątyni.

Podziękowanie za 5 – letnią posługę w parafii Ks. Krystiana

                  Kiedy patrzymy wstecz dostrzegamy, jak wielką wartość mają słowa: “Żyj tak, aby ślady Twoich stóp przetrwały Ciebie“. Ślady Twojej pracy, Księże Krystianie, dostrzegamy wokół, a ślady Twojej działalności duszpasterskiej tkwią głęboko w naszych sercach.

Bóg zapłać za wszystkie sprawowane u nas ofiary Mszy świętej, za słowa kazań, które płynęły z Twego serca do naszych serc, za wspólne modlitwy, spowiedzi, udzielone Komunie święte, za śluby, chrzty i pogrzeby.

Dziękujemy za wszystkie duszpasterskie odwiedziny, za wspólnie przeżyte jubileusze, za pielgrzymki do wielu świętych miejsc, za wszelkie dobro i budowanie jedności, za wspieranie grup parafialnych, za tak aktywne działanie na polu dzieci i młodzieży.

Jednocześnie życzymy Księdzu dużo siły, zdrowia, wielu Łask Bożych i życzliwych ludzi.

Życzymy Ci Księże Krystianie odwagi, by stale przed ludźmi odkrywać skarb Bożych tajemnic, by strzec tego co zostało Kościołowi powierzone.

Wdzięczni parafianie wspólnie z ks. proboszczem Krzysztofem i z ks. wikariuszem Adamem

 

Niedziela (Uroczystość Najświętszej Trójcy)

(12.06.2022)

 

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

Poniedziałek – Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

Wtorek – Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Piątek – Wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

 

 

Z życia parafii: 

 

 1. Dziękujemy za ofiary, które zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17:30.
 3. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 4. W czwartek będziemy przeżywali Boże Ciało. Centralna Msza św. będzie odprawiona o godz. 11:30. Po jej zakończeniu wyruszy procesja eucharystyczna ul. Żytnią (z dużego do małego kościoła). Msze Święte w tym dniu wg. porządku niedzielnego.

Prosimy o przygotowanie ołtarzy:

Ołtarz pierwszy (przy dużym kościele) – Wspólnota Domowego Kościoła

Ołtarz drugi (przy bibliotece) – Koła Różańcowe

Ołtarz trzeci (prywatna posesja)

Ołtarz czwarty (przy małym kościele) – Wspólnota Magnificat.

Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków (ubrane na biało przychodzą z małymi koszykami i zebranymi płatkami).

 1. 16 czerwca o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza Święta za Ojczyznę, która zostanie poprzedzona Adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:00. Serdecznie zapraszamy do modlitwy za Ojczyznę.
 2. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej od godz. 10:45 do 14:00. Od przyszłej niedzieli do początku września kawiarenka będzie zamknięta.
 3. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość”, „Gość Niedzielny” oraz Gość Extra o Cudach  Eucharystycznych (cena 12zł). Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 4. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

5.06.2022

Z kalendarza liturgicznego:

 

Poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

Środa – wspomnienie św. Jadwigi Królowej

Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Sobota – wspomnienie św. Barnaby, apostoła

Niedziela – uroczystość Najświętszej Trójcy

 

Z życia parafii: 

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17:30.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 3.  Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w najbliższą niedzielę tj. 12 czerwca o godz. 13.00.
 4. Taca z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 5. Zachęcamy, aby wychodząc z kościoła zabrać do swego domu obrazek Matki Bożej Pokoju, a także książeczkę zawierającą bliższe informacje o wizerunku Matki Bożej w Wysokiej Bramie na Starym Mieście w Olsztynie. Z tym wizerunkiem Matki Bożej Pokoju związane jest specjalne papieskie błogosławieństwo dla każdej osoby, która będąc na Starym Mieście, pomodli się przed Jej wizerunkiem, odmawiając Zdrowaś Maryjo w intencji pokoju we własnej rodzinie, w naszej Ojczyźnie i na świecie.
 6. W Katolickim Zespole Edukacyjnym im. Świętej Rodziny rozpoczął się nabór na nowy rok szkolny. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła oraz na stronie: http://www.zsk.olsztyn.pl/
 7. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej od godz. 10:45 do 14:00.
 8. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość” i „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

Ogłoszenia duszpasterskie –

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

(29.05.2022r.)

 

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

Wtorek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Środa – wspomnienie św. Justyna, męczennika

Niedziela – uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

Z życia parafii: 

 

 1. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe (poniedziałek i wtorek) o godz. 17:30.
 2. Od środy tj. 1 czerwca zapraszamy na Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:30.
 3. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 4. W tym tygodniu przypada:

– pierwszy czwartek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:00.

– pierwszy piątek miesiąca – Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 7:30 i 17:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18:30 do 21:00. Spotkanie kół różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 19:00.

– pierwsza sobota miesiąca –  o godz. 7:00 Nabożeństwo I sobotnie połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu.

 1. W sobotę tj. 4 czerwca o godz. 10:00 i 12:00 oraz w niedzielę tj. 5 czerwca o godz. 11:00 zostanie udzielona I Komunia Święta dzieciom z naszej Parafii. Pamiętajmy o nich w modlitwie. Z tej racji prosimy aby osoby nie związane z Uroczystością w niedzielę wybrały inne godziny Mszy św. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spowiedź dzieci komunijnych i ich rodziców.
 1. Czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego jest piękną tradycją Kościoła. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 18:00, po której nastąpi nabożeństwo podczas, którego będziemy wołać o nowe wylanie Ducha Świętego. Serdecznie zapraszamy.
 2. Krystian organizuje wyjazd do Lednicy dla młodzieży dnia 4 czerwca br.
 3. Parafia pw. św. Jana Bosko w Olsztynie organizuje wyjazd na Ogólnopolski Kongres Żywego Różańca do Częstochowy w dniach 3 – 4 czerwca br. Koszt wyjazdu ok. 300 zł. Zgłoszenia przyjmuje p. Maria Welenc – nr tel. 602325539.
 4. W Katolickim Zespole Edukacyjnym im. Świętej Rodziny rozpoczął się nabór na nowy rok szkolny. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła oraz na stronie: http://www.zsk.olsztyn.pl/
 5. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej od godz. 10:45 do 14:00.
 6. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość” i „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie – VI niedziela Wielkanocy (22.05.2022r.)

 

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

Wtorek – wspomnienie NMP, Wspomożycielki Wiernych

Czwartek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera

Niedziela – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 

Z życia parafii: 

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w naszej parafii codziennie od godz. 17:00 do 18:00.
 3. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek w salce na plebanii.
 4. W środę (tj. 25 V) zapraszamy na męski różaniec o godz. 20:30.
 5. W czwartek (tj. 26 V) będziemy obchodzili Dzień Matki. Z tej okazji wszystkim matkom chcemy przekazać słowa uznania, szacunku i wdzięczności, pamiętając, jak wiele w rodzinach od matki zależy. Każdy z nas z pewnością osobiście w tym dniu zwróci się do swojej matki z gestem wdzięczności za trud przez nią podejmowany, a z modlitwą w stronę matek, które są już po drugiej stronie życia. Z tej racji zostanie odprawiona Msza św. o godz. 8:00.
 1. W piątek (tj. 27 V) zapraszamy na Apel Gietrzwałdzki po Mszy św. wieczornej.
 2. Krystian organizuje wyjazd do Lednicy dla młodzieży dnia 4 czerwca.
 3. Parafia pw. św. Jana Bosko w Olsztynie organizuje wyjazd na Ogólnopolski Kongres Żywego Różańca do Częstochowy w dniach 3 – 4 czerwca br. Koszt wyjazdu ok. 300 zł. Zgłoszenia przyjmuje p. Maria Welenc – nr tel. 602325539.
 4. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej od godz. 10:45 do 14:30.
 5. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość” i „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

Ogłoszenia duszpasterskie – V niedziela Wielkanocy (15.05.2022r.)

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

Poniedziałek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika

 

Z życia parafii: 

 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, które zostaną przeznaczone na inwestycję wymiany pieca w kościele i na ogrzewanie.
 2. Jutro o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta za Ojczyznę, po której wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00. Serdecznie zapraszamy do modlitwy za Ojczyznę.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w naszej parafii codziennie od godz. 17:00 do 18:00.
 5. Wspólnota Magnificat zaprasza we wtorek na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej w kościele.
 6. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 7. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 11:00 w salce na plebanii.
 8. Krystian organizuje wyjazd do Lednicy dla młodzieży dnia 4 czerwca.
 9. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej od godz. 10:45 do 14:30.
 10. Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość” i „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocy

08.05.2022r.

 

Z kalendarza liturgicznego:

 

Poniedziałek – św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

Piątek –NMP Fatimskiej

Środa – św. Macieja, apostoła

 

Z życia parafii: 

 

1.Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza, obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynamy nią Tydzień Modlitw o powołania do Kapłaństwa i życia Konsekrowanego.

2.Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30.

3.Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w naszej parafii codziennie od godz. 17:00 do 18:00.

4.Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.

5.Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkanie w środę o godz. 19.00 w salce na plebanii.

6.Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 11:00 w salce na plebanii.

7.W niedziele: 15 maja i 22 maja będą odprawiane dodatkowe Msze św. o godz. 15.00 dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

8.Ks. Krystian organizuje wyjazd do Lednicy dla młodzieży dnia 4 czerwca.      

9.15 maja br., w przyszłą niedzielę, w wigilię Św. Andrzeja Boboli, po Mszy Świętej o godz. 12.30 w konkatedrze – wyruszy pokutna Procesja Różańcowa. Zakończenie w kościele Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Olsztyna.

10.Taca z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na inwestycję wymiany pieca w kościele i na ogrzewanie.

11.Zapraszamy do kawiarenki parafialnej od godz. 10:45 do 14:30.

12.Jest nowy numer biuletynu parafialnego, „Mały Gość Niedzielny” i „Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

13.Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego tygodnia pracy, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki Pani Różańcowej.

 

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkanocy

01.05.2022

 

 1. Bardzo prosimy o przestrzeganie w zasad bezpieczeństwa oraz zachowania odpowiedniej odległości, szczególnie podczas udzielania Komunii Św.
 2. Dziś III Niedziela Wielkanocy, obchodzona jako Niedziela Biblijna. Rozpoczynamy nią Tydzień Biblijny w Polsce. Narodowe Czytanie Pisma Świętego jest to inicjatywa, która ma inspirować do częstszego indywidualnego i wspólnotowego sięgania po Słowo Boże. Tematem tegorocznego Tygodnia są słowa „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”.
 3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • 2 maja (poniedziałek)- Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
  • 3 maja (wtorek)- Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Św. tego dnia 8:00, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00.
  • 4 maja (środa) – Św. Floriana, męczennika
  • 6 maja (piątek) – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek od 18:30 do 21:00. W sobotę po Mszy Św. o godz. 08:00, nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 10:00. Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 7:30 i 17:30. Spotkanie kół różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych w piątek o godz. 19:00 .
 5. Chorych odwiedzimy 6 maja (piątek) od godz. 09:00.
 6. Zapraszamy przez cały maj na Nabożeństwo Majowe ( Litanie Loretańskie) codziennie o godz. 17:30.
 7. Dla młodzieży organizujemy wyjazd do Lednicy – 4 czerwca.
 8. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 11.00

Wspólnota Jana Chrzciciela w Olsztynie zaprasza na jednodniowe wydarzenie służące

odnowieniu życia chrześcijańskiego – „Kurs Filip”, który odbędzie się 7.05.2022 r. w budynku

Izby Lekarskiej w Olsztynie. Szczegóły dostępne na tablicy ogłoszeń parafialnych.

 1. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej od przyszłej niedzieli od godz. 10:45 do 14:30.
 2. Do nabycia: Biuletyn Parafialny, Gość Niedzielny.
 3. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafii, składamy serdeczne Bóg zapłać!
 4. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy pogody ducha, pokoju i wszelkich  Łask w codziennym życiu.
 5. Bóg zapłać za wspólną modlitwę.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Miłosierdzia Bożego

24.04.2022

 

 

 1. Bardzo prosimy o przestrzeganie w zasad bezpieczeństwa oraz zachowania odpowiedniej odległości, szczególnie podczas udzielania Komunii Św.
 2. Dziś obchodzimy Uroczystość Miłosierdzia Bożego. W tym dniu za pobożne odmówienie w kościele Koronki do Bożego Miłosierdzia wobec Najświętszego Sakramentu wystawionego bądź przechowywanego w tabernakulum, można uzyskać odpust zupełny. Zapraszamy serdecznie wszystkich do włączenia się we wspólną modlitwę o godz. 15.00 w naszej świątyni. Po koronce do Bożego Miłosierdzia Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 3. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym przeznaczone są na Caritas.
 4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • 25 kwietnia (poniedziałek) – Święto Św. Marka Ewangelisty
  • 26 kwietnia (wtorek)- Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika
  • 29 kwietnia (piątek) – Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
 5. W środę (27 kwietnia) zapraszamy po wieczornej Mszy Św. na Apel Gietrzwałdzki.
 6. W przyszłą niedziele rozpoczynamy miesiąc maj, szczególnie poświęcony czci wobec Matki Bożej. Zapraszamy przez cały maj na Nabożeństwo Majowe ( Litanie Loretańskie) codziennie o godz. 17:30. 3 maja w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski Msze Święte w układzie niedzielnym.
 7. Wspólnota Magnificat zaprasza we wtorek na spotkanie o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 8. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkania w środy o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 9. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 • Duszpasterstwo Młodzieży dla tegorocznych maturzystów organizuje Pieszą Pielgrzymkę do Gietrzwałdu 27 kwietnia o godz. 9.00 – zbiórka na parkingu przy ulicy Lotniczej 38
 • Zapraszamy do kawiarenki parafialnej po weekendzie majowym
 • Do nabycia: Biuletyn Parafialny, Gość Niedzielny.
 • Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafii, składamy serdeczne Bóg zapłać!
 • Wszystkim Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy pogody ducha, pokoju i wszelkich  Łask w codziennym życiu.
 • Bóg zapłać za wspólną modlitwę.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

17.04.2022

 

 

 1. Bardzo prosimy o przestrzeganie w zasad bezpieczeństwa oraz zachowania odpowiedniej odległości, szczególnie podczas udzielania Komunii Św.
 2. Czas Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa to radosny poranek, gdzie Chrystus pokonuje śmierci i szatana oraz zbawia każdego z nas. To czas otuchy, nadziei oraz wzajemnej życzliwości. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. Wielkanocna Niedziela jest pierwszym dniem wielkanocnego okresu świątecznego zwanego oktawą wielkanocną. Okres wielkanocny rozpoczyna się Wigilią Wielkanocną. Czas wielkanocnej radości trwa w liturgii 50 dni i kończy się niedzielą Zesłania Ducha Świętego.
 3. II Dzień Świąt Wielkiejnocy— Msza Św. o godz. 08:00, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00.
 4. W piątek w oktawie Wielkanocy (22 kwietnia) nie obowiązuje wstrzemięźliwość od jedzenia pokarmów mięsnych.
 5. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego ( 24 kwietnia), zapraszamy tego dnia na godz. 15:00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 17.45. Ofiary składane na tacę w Niedzielę Miłosierdzia będą przeznaczone na Caritas.
 6. Męski Różaniec w środę (20 kwietnia) o godz.20:30.
 7. Wspólnota Magnificat zaprasza we wtorek na spotkanie o  19:00  na plebanii.
 8. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkania w środy o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 9. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 10.
 • Zapraszamy do kawiarenki parafialnej po weekendzie majowym
 • Można przekazać 1% podatku na dzieci i młodzież z naszej parafii. W rozliczeniu podatkowym wpisujemy  KRS  0000245507 z dopiskiem -„ Młodzież Dajtki”
 • Do nabycia: Biuletyn Parafialny, Gość Niedzielny.
 • Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafii, składamy serdeczne Bóg zapłać!
 • Wszystkim Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy pogody ducha, pokoju i wszelkich  Łask w codziennym życiu.
 • Bóg zapłać za wspólną modlitwę.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkiego Postu

10.04.2022

 

 1. Zapraszamy dziś o godz. 19.00 na Drogę Krzyżową ulicami naszej dzielnicy
 2. Dzisiaj Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Rozpoczynamy Wielki Tydzień przed  Świętami Zmartwychwstania Pańskiego.
 • Wielki Czwartek – Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00.
  Na zakończenie liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy– adoracja do godz. 21:00. Tego dnia nie będzie Mszy Św. o godz. 8:00
 • Wielki Piątek– Adoracja w ciemnicy od godz. 08:00. Droga Krzyżowa o godz. 17:15. Liturgie Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18:00. Tego dnia Kościół nie sprawuje Mszy Św., a tylko podniosłą liturgię, której centralnym momentem jest odsłonięcie i adoracja Krzyża. Podczas adoracji krzyża składamy ofiary na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego—adoracja  potrwa do godz. 21.00. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60-tego. 
 • Wielka Sobota – Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 08:00 do 21:00.
  Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny co godzinę od 10.00 do 16:00. W Gronitach o godz. 12:00, w Kudypach o 12.30.  Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20:00. Na liturgię prosimy przyjść ze świecami. Po zakończeniu nie będzie już Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 • Niedziela Zmartwychwstania– W wielkanocny poranek Msza Św. Rezurekcyjna o godz. 6:00 oraz. o godz. 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00, nie będzie Mszy Św. o godz. 8:00
 • Poniedziałek Wielkanocny – Msza Św. o godz. 08:00, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00.
 1. W okresie wielkiego postu można przynosić do kancelarii długoterminową żywność oraz środki czystości – tak zwaną Siatkę Miłosierdzia. Przyniesione dary trafią przed świętami do potrzebujących rodzin z naszej parafii.
 2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 3. W Wielki Piątek rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
 4. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie we wtorek o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 5. Informujemy, że w naszym kościele chcemy dokonać wymiany po 16 latach wyeksploatowanego już pieca na nowy spełniający wymogi 5 klasy emisji spalin. Koszt pieca wraz z wymianą wynosi około 40 tysięcy złotych. Piec w naszym kościele jest uruchamiany od października do maja i pracuje całodobowo – spalając przez ten okres 20 ton peletu, co daje koszt 30 tysięcy za sezon grzewczy. Dziś, a także w przyszłą niedzielę oraz podczas poświęcenia pokarmów  ofiary przeznaczymy na zakup nowego pieca. Dziękujemy za wsparcie jednocześnie ciesząc się, że możemy  modlić się w ciepłym kościele.
 6. Kawiarenka parafialna w najbliższe niedziele będzie zamknięta. Zapraszamy po weekendzie majowym.
 7. Można przekazać 1% podatku na dzieci i młodzież z naszej parafii. W rozliczeniu podatkowym wpisujemy  KRS  0000245507 z dopiskiem -„ Młodzież Dajtki”
 8. Do nabycia: Biuletyn Parafialny, Gość Niedzielny.
 9. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafii, składamy serdeczne Bóg zapłać!
 10. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy pogody ducha, pokoju i wszelkich  Łask w codziennym życiu.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu

03.04.2022

 

 1. Bardzo prosimy o przestrzeganie w zasad bezpieczeństwa oraz zachowania odpowiedniej odległości, szczególnie podczas udzielania Komunii Św.
 2. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Witamy Ks. Piotr Chmieleckiego ze Zgromadzenia Księży Sercanów, który je dla nas poprowadzi. Msze św. o godz. 8:00, 10.00 i 18:00 z nauką dla dorosłych oraz 11:30 z nauką dla dzieci i młodzieży szkolnej. Spowiedź rekolekcyjna codziennie 20 min. przed Mszą Św. Gorąco zachęcamy, do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.– będą też kapłani z dekanatu. 
 3. Dziś o godz. 15.00 Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu  od 18:30 do 21:00.
 5. Wspólnota Magnificat zaprasza we wtorek i środę na Adoracje Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Świętej.
 6. W środę po Mszy Świętej o godz. 8.00 Nabożeństwo Eucharystyczne.
 7. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkania w środy o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 8. Spotkania Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 11.00 w salce na plebanii.
 9. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa :
  • w każdą niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali– godz. 7:30 i godz. 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu;
  • w każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej – Dzieci o godz.16:30, Dorośli o godz. 17.15.
 10. Zapraszamy dziś do kawiarenki. Od następnej niedzieli kawiarenka będzie zamknięta do Niedzieli Miłosierdzia
 11. W okresie wielkiego postu można przynosić do kancelarii długoterminową żywność oraz środki czystości – tak zwaną Siatkę Miłosierdzia. Przyniesione dary trafią przed świętami do potrzebujących rodzin z naszej parafii.
 12. Można przekazać 1% podatku na dzieci i młodzież z naszej parafii. W rozliczeniu podatkowym wpisujemy  KRS  0000245507 z dopiskiem -„ Młodzież Dajtki”
 13. Do nabycia: Biuletyn Parafialny, Gość Niedzielny.
 14. Za tydzień Niedziela Palmowa. Przypominamy by zabrać ze sobą palmy.
 15. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 Droga Krzyżowa ulicami naszej dzielnicy.
 16. Dla dzieci organizujemy konkurs na najdłuższą palmę- rozstrzygnięcie w przyszłą niedzielę o godz. 11.30
 17. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafii, składamy serdeczne Bóg zapłać!
 18. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy pogody ducha, pokoju i wszelkich  Łask w codziennym życiu.
 19. Bóg zapłać za wspólną modlitwę.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu

27.03.2022

 

 1. Bardzo prosimy o przestrzeganie w zasad bezpieczeństwa i zakładanie w kościele maseczek oraz zachowania odpowiedniej odległości, szczególnie podczas udzielania Komunii Św.
 2. Dziś po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Apel Gietrzwałdzki, podczas którego będziemy modlić się o pokój na świecie.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 18:30 do 21:00, a w sobotę Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8:30 . Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 7:30, 16:30 i 17:30. Zmiana tajemnic różańcowych w piątek o godz. 19:00 .
 4. Chorych odwiedzimy w piątek (01 kwietnia) od godz. 09:00
 5. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie we wtorek o godz. 19:00 do salki na plebanii.
 6. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkania w środy o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 7. Spotkania Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 11.00 w salce na plebanii.
 8. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa :
 • w każdą niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali– godz. 7:30 i godz. 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu;
 • w każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej – Dzieci o godz.16:30, Dorośli o godz. 17.15.
 1. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej w niedzielę w godz. 10:45-14:30.
 2. W okresie wielkiego postu można przynosić do kancelarii długoterminową żywność oraz środki czystości – tak zwaną Siatkę Miłosierdzia. Przyniesione dary trafią przed świętami do potrzebujących rodzin z naszej parafii.
 3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy od przyszłej niedzieli – zakończymy w środę. Msze Święte z nauką o godz.: 8.00; 10.00; 11.30 i 18.00. Rekolekcje poprowadzi Ks. Piotr Chmielecki ze Zgromadzenia Księży Sercanów
 4. Można przekazać 1% podatku na dzieci i młodzież z naszej parafii. W rozliczeniu podatkowym wpisujemy  KRS  0000245507 z dopiskiem -„ Młodzież Dajtki”
 5. Do nabycia: Biuletyn Parafialny, Gość Niedzielny.
 6. Spotkanie dla uczniów klas 7 przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania w najbliższą sobotę o godz. 10 w salce na plebanii.
 7. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafii, składamy serdeczne Bóg zapłać!
 8. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy pogody ducha, pokoju i wszelkich  Łask w codziennym życiu.

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu

20.03.2022

 

 1. Bardzo prosimy o przestrzeganie w zasad bezpieczeństwa i zakładanie w kościele maseczek oraz zachowania odpowiedniej odległości, szczególnie podczas udzielania Komunii Św.
 2. Dziś o godz. 15 Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej
 3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
 • 25 marca  (piątek) –  Uroczystość Zwiastowania Pańskiego
 1. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzony jest Dzień Świętości Życia, połączony z Duchową Adopcją Dziecka Poczętego. Tego dnia można podjąć się Duchowej Adopcji, jednego poczętego dziecko w łonie matki, którego życie jest zagrożone. Adopcja polega na codziennym odmawianiu jednej dziesiątki różańca świętego, przez dziewięć miesięcy. 
 2. Męski Różaniec w środę (23 marca) o godz.20:30.
 3. Przyszłą niedzielę (27 marca) po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Apel Gietrzwałdzki.
 4. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkanie we wtorek o godz. 19:00 do salki na plebanii.
 5. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkania w środy o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 6. Spotkania Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 11.00 w salce na plebanii.
 7. W piątek po zakończeniu Drogi Krzyżowej dla dzieci odmówimy Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi– odpowiadając na prośbę papieża Franciszka
 8. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa :
 • w każdą niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali– godz. 7:30 i godz. 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu;
 • w każdy piątek na nabożeństwa Drogi Krzyżowej– Dzieci godz.16:30, Dorośli o godz. 17.15.
 1. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej w niedzielę w godz. 10:45-14:30.
 2. W okresie wielkiego postu można przynosić do kancelarii długoterminową żywność oraz środki czystości – tak zwaną Siatkę Miłosierdzia. Przyniesione dary trafią przed świętami do potrzebujących rodzin z naszej parafii.
 3. Można przekazać 1% podatku na dzieci i młodzież z naszej parafii. W rozliczeniu podatkowym wpisujemy  KRS  0000245507 z dopiskiem -„ Młodzież Dajtki”
 4. Do nabycia: Biuletyn Parafialny, Gość Niedzielny.
 5. Dziś ofiarą do puszki można wspomóc kosztowne leczenie trzymiesięcznej dziewczynki
 6. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafii, składamy serdeczne Bóg zapłać! Dzisiejsze ofiary przeznaczamy na ogrzewanie naszego kościoła
 7. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy pogody ducha, pokoju i wszelkich  Łask w codziennym życiu.
 8. Bóg zapłać za wspólną modlitwę

 

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu

13.03.2022

 

 1. Bardzo prosimy o przestrzeganie w zasad bezpieczeństwa i zakładanie w kościele maseczek oraz zachowania odpowiedniej odległości, szczególnie podczas udzielania Komunii Św.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • 19 marca  (sobota) –  Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny
 3. Nowenna przed Uroczystością św. Józefa codziennie po wieczornej Mszy Świętej.
 4. W dniach 19-25 marca będziemy obchodzić Dzień Świętości Życia. Po wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych oraz ich rodziców.
 5. Dziś przy wyjściu zbierane są ofiary do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom
 6. Wspólnota Magnificat zaprasza we wtorek po wieczornej Mszy Św. na Adorację Najświętszego Sakramentu w kościele.
 7. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkania w środy o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 8. Spotkania Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 11.00 w salce na plebanii.
 9. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa :
  • w każdą niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali– godz. 7:30 i godz. 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu;
  • w każdy piątek na nabożeństwa Drogi Krzyżowej– Dzieci godz.16:30, Dorośli o godz. 17.15.
 10. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej w niedzielę w godz. 10:45-14:30.
 11. W okresie wielkiego postu można przynosić do kancelarii długoterminową żywność oraz środki czystości . Trafią one przed świętami do potrzebujących naszych parafian—tak zwana Siatka Miłosierdzia
 12. Można przekazać 1% podatku na dzieci i młodzież z naszej parafii. W rozliczeniu podatkowym wpisujemy  KRS  0000245507 z dopiskiem -„ Młodzież Dajtki”
 13. Do nabycia: Biuletyn Parafialny, Gość Niedzielny– 8 zł oraz Gość Extra poświęcony św. Ojcu Pio w cenie 10 zł.
 14. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafii, składamy serdeczne Bóg zapłać!
 15. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy pogody ducha, pokoju i wszelkich  Łask w codziennym życiu.
 16. Bóg zapłać za wspólną modlitwę.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu

06.03.2022

 

 1. Bardzo prosimy o przestrzeganie w zasad bezpieczeństwa i zakładanie w kościele maseczek oraz zachowania odpowiedniej odległości, szczególnie podczas udzielania Komunii Św.
 2. Dziś o godz. 15 Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej
 3. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkania we wtorek o godz. 19:00 do salki na plebanii.
 4. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkania w środy o godz. 19:00 w salce na plebanii.
 5. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 11.00 w salce na plebanii.
 6. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa :
  • w każdą niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali– godz. 7:30 i godz. 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu;
  • W każdy piątka na nabożeństwach Drogi Krzyżowej– Dzieci godz.16:30, Dorośli o godz. 17.15.
 7. Od 10 marca po wieczornej Mszy Świętej rozpoczniemy nowennę do św. Józefa.
 8. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 9. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej w niedzielę w godz. 10:45-14:30.
 10. Wizyta duszpasterska zwana kolędą–  w sobotę  (12 marca) od godz. 10. odwiedzimy mieszkańców Gronit, wszystkie ulice poza ul. Gietrzwałdzką i ul. Olsztyńską.
 11. Można przekazać 1% podatku na dzieci i młodzież z naszej parafii. W rozliczeniu podatkowym wpisujemy  KRS  0000245507 z dopiskiem -„ Młodzież Dajtki”
 12. Do nabycia: Biuletyn Parafialny, Gość Niedzielny.
 13. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafii , składamy serdeczne Bóg zapłać!
 14. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy pogody ducha, pokoju i wszelkich  Łask w codziennym życiu.

Ogłoszenia duszpasterskie

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

27.02.2022

 

 1. Bardzo prosimy o przestrzeganie w zasad bezpieczeństwa i zakładanie w kościele maseczek oraz zachowania odpowiedniej odległości, szczególnie podczas udzielania Komunii Św.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
 • 4 marca (piątek)-  Święto Św. Kazimierza, królewicza
 1. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkania we wtorek o godz. 19:00 do salki na plebanii
 2. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkania w środy o godz. 19:00 w salce na plebanii
 3. W sobotę o godz. 10 zbiórka ministrantów, a o godz. 11.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych w salce na plebanii
 4. W tym tygodniu obchodzimy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy wolną i trzeźwą Polskę
 5. W środę rozpoczniemy Czas Przygotowania Paschalnego, czyli Wielki Post. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a posiłki ograniczamy do jednego do syta i dwóch tylko na zaspokojenie podstawowego głodu. Msze Święte w Środę Popielcową będą odprawiane w następującym porządku: o godz. 08:00, 10:00, 18:00. Posypanie głów popiołem podczas każdej Mszy Świętej.
 6. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa :
 • W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali– godz. 7:30 i godz. 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu;
 • W piątek na nabożeństwa Drogi Krzyżowej– Dzieci godz.16:30, Dorośli o godz. 17.15.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 18:30 do 21:00, a w sobotę od 8:30 do 10:00. Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 7:30 i 17:30. Zmiana tajemnic różańcowych w piątek o godz. 19:00 w głównej nawie.
 2. W Wielkim Poście mieszkańcy Olsztyna i okolic będą mogli uczestniczyć w nabożeństwach stacyjnych w czterdziestu kościołach. Nasza parafia będzie kościołem stacyjnym w najbliższy czwartek ( 3 marca). Adoracja Najświętszego Sakramentu od 8.30 do 18.00. W tym czasie okazja do spowiedzi.. O godz.15 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i droga krzyżowa; godz. 17.00 – Gorzkie żale i nabożeństwo pierwszoczwartkowe. Po Mszy nie będzie już Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 3. Dziś, jak i w Środę Popielcową, po każdej Mszy Świętej organizujemy zbiórkę ofiar do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
 4. Chorych odwiedzimy w piątek (04 marca) od godz. 09:00
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 6. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej w niedzielę w godz. 10:45-14:30.
 7. Można przekazać 1% podatku na dzieci i młodzież z naszej parafii. W rozliczeniu podatkowym wpisujemy  KRS  0000245507 z dopiskiem -„ Młodzież Dajtki”
 8. Wizyta duszpasterska zwana kolędą w Gronitach w najbliższą sobotę od godz. 10. Odwiedzimy mieszkańców ul Gietrzwałdzkiej i Olsztyńskiej ( 5 marzec). A w następną sobotę mieszkańców pozostałych ulic ( 12 marzec).
 9. Do nabycia: Biuletyn Parafialny, Gość Niedzielny.
 10. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafii , składamy serdeczne Bóg zapłać!
 11. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy pogody ducha, pokoju i wszelkich  Łask w codziennym życiu.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

20.02.2022

 

 1. Bardzo prosimy o przestrzeganie w zasad bezpieczeństwa i zakładanie w kościele maseczek oraz zachowania odpowiedniej odległości, szczególnie podczas udzielania Komunii Św.
 2. Dziś o godz. 15.00 Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej
 3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
 • 22 luty ( wtorek) – Święto Katedry św. Piotra Apostoła
 • 23 luty (środa)- Św. Polikarpa, biskupa i męczennika
 1. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkania we wtorek o godz. 19:00 do salki na plebanii
 2. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkania w środy o godz. 19:00 w salce na plebanii
 3. W sobotę o godz. 10 zbiórka ministrantów, a o godz. 11.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych w salce na plebanii
 4. W środę ( 23 luty) o godz. 20:30—Męski Różaniec.
 5. Pragniemy zaprosić Parafian na „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski” 26 lutego 2022, które rozpocznie się o godz. 21.00 w naszym kościele. Zakończenie modlitw i adoracji Najświętszego Sakramentu 27 lutego (tj. niedziela) o godz. 7.50 uroczystym Te Deum. Przy drzwiach głównych jest wyłożona lista osób, które pragną adorować Najświętszy Sakrament od 1.30 do 7.30. Serdecznie zapraszamy do modlitwy za naszą Ojczyznę.
 6. Apel Gietrzwałdzki w przyszłą niedzielę o godz. 7.00 rano
 7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 8. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej w niedzielę w godz. 10:45-14:30.
 9. Można przekazać 1% podatku na dzieci i młodzież z naszej parafii. W rozliczeniu podatkowym wpisujemy KRS 0000245507 z dopiskiem -„ Młodzież Dajtki”
 10. Do nabycia: Biuletyn Parafialny, Gość Niedzielny.
 11. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafii , składamy serdeczne Bóg zapłać!
 12. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy pogody ducha, pokoju i wszelkich Łask w codziennym życiu.
 13. Bóg zapłać za wspólną modlitwę.

   

  „Noc Walki Duchowej o Błogosławieństwo dla Polski”

   

   

  Rozpoczęcie: 26 luty godz. 21.00

  Zakończenie: 27 luty godz. 7.50

  21.00 – APEL JASNOGÓRSKI

  * Modlitwa do Ducha Świętego

  * Akt zawierzenia Polski i siebie samych Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny

  * Litania Narodu Polskiego

  * Litania do Św. Andrzeja Boboli – o łaskę jedności wśród Polaków

  * Modlitwa za Ojczyznę do bł. ks. Jerzego Popiełuszki

  22.00 – WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

  * Modlitwa Litanijna do Św. Michała Archanioła

  * Różaniec za Ojczyznę – część Radosna

  23.00 – MODLITWA ZA KAPŁANÓW, MAŁŻEŃSTWA I RODZINY

  * Różaniec za Ojczyznę – część Bolesna

  24.00 – MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI OJCZYZNY

  PO MSZY ŚWIĘTEJ – WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

  * Różaniec za Ojczyznę – część Chwalebna

  * Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem

  6.30 – MODLITWY NA ZAKOŃCZENIE CZUWANIA

  * Różaniec za Ojczyznę – część światła

  * Apel Gietrzwałdzki

  * Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

  * Te Deum – Ciebie Boga wysławiamy

   

 

 

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

13.02.2022

 

 

1. Bardzo prosimy o przestrzeganie w zasad bezpieczeństwa i zakładanie w kościele maseczek oraz zachowania odpowiedniej odległości, szczególnie podczas udzielania Komunii Św.
2.  W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
14 luty (poniedziałek)– Świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, patronów Europy
3. Wspólnota Magnificat zaprasza na Adoracje Najświętszego Sakramentu we wtorek po wieczornej Mszy Świętej
4. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkania w środy o godz. 19:00 w salce na plebanii
5. Wsobotę o godz. 10 zbiórka ministrantów, a o godz. 11.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych w salce na plebanii
6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
7. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej w niedzielę w godz. 10:45-14:30.
8. Do nabycia: Biuletyn Parafialny, Gość Niedzielny.
9.  Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafii , składamy serdeczne Bóg zapłać! Dzisiejsze ofiary przeznaczamy na ogrzewanie naszego kościoła.
10. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy pogody ducha, pokoju i wszelkich Łask w codziennym życiu,

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Zwykła

06.02.2022

 

1. Bardzo prosimy o przestrzeganie w zasad bezpieczeństwa i zakładanie w kościele maseczek oraz zachowania odpowiedniej odległości, szczególnie podczas udzielania Komunii Św.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

· 10 luty (czwartek)–  Św. Scholastyki, dziewicy

· 11 luty (piątek) – Najświętszej Maryi Panny z Lourdes (Światowy Dzień Chorych). Msze Święte z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych o godz. 8.00; 10.00 i 18.00. Sakrament ten może otrzymać osoba, która zmaga się z chorobami zarówno fizycznymi jak i psychicznymi. Musi być wolna od grzechu ciężkiego i być w stanie łaski uświęcającej.

3. Msze Święte lutym– w sobotę o 8.00 i 18.00.

4. Wspólnota Magnificat  zaprasza na spotkania we wtorek o godz. 19:00 do salki na plebanii

5. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkania w środy o godz. 19:00 w salce na plebanii

6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.

7. W sobotę o godz. 10 zbiórka ministrantów, a o godz. 11.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych w salce na plebanii

8. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej od 13 lutego w godz. 10:45-14:30.

9. Do nabycia: Biuletyn Parafialny, Gość Niedzielny.

10. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafii , składamy serdeczne Bóg zapłać!  Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczymy na ogrzewanie naszego kościoła.

11. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy pogody ducha, pokoju i wszelkich  Łask w codziennym życiu,

 


Ogłoszenia duszpasterskie

 III Niedziela Zwykła

23.01.2022

 

 1. Bardzo prosimy o przestrzeganie w zasad bezpieczeństwa i zakładanie w kościele maseczek oraz zachowania odpowiedniej odległości, szczególnie podczas udzielania Komunii Św.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • 24 stycznia ( poniedziałek)- Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
  • 25 stycznia ( wtorek) – Święto Nawrócenie św. Pawła Apostoła
  • 26 stycznia (środa)– Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
  • 28 stycznia (piątek) – Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
 3. Msze Święte styczniu– od poniedziałku do piątku o 7.00 i 17.00, w sobotę o 8.00 i 18.00.
 4. Wizyta Duszpasterska w tym tygodniu:

Niedziela – 23 grudnia

1

ul. Bławatna

od godz. 15:00

2

ul. Bławatna

od godz. 15:00

3

ul. Gryczana

od godz. 18:00

Poniedziałek – 24 stycznia

1

ul.  Rzepakowa

od godz. 16:00

2

ul.  Rzepakowa

od godz. 16:00

3

ul.  Sielska (tylko nowe bloki przy cmentarzu) oraz ul. Łubinowa

od godz. 17:30

Wtorek – 25 stycznia

1

ul.  Traktorowa

od godz. 16:00

2

ul.  Kąkolowa

od godz. 16:00

3

ul.  Chłopska

od godz. 18:00

Środa – 26  stycznia

1

ul.  Gronowa

od godz. 16:00

2

ul.  Gronowa

od godz. 16:00

3

ul.  Chabrowa

od godz. 16:00

Czwartek – 27 stycznia

1

ul.  Sielska

od godz. 16:00

2

ul.  Sielska

od godz. 16:00

3

ul.  Sielska

od godz. 16:00

Piątek – 28 stycznia

1

ul.  Chmielna

od godz. 16:00

2

ul.  Bartnicka

od godz. 16:00

3

ul.  Jęczmienna

od godz. 18:00

 1. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkania we wtorek o godz. 19:00 do salki na plebanii
 2. Męski różaniec w środę godz. 20.30
 3. Zapraszamy w czwartek (27.01) na Apel Gietrzwałdzki po wieczornej Mszy Św.
 4. Krystian chorych odwiedzi w piątek 28 stycznia od godz. 09:00.
 5. W piątek 28 stycznia o północy Msza Święta przed wyjazdem młodzieży na ferie do Zakopanego
 6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16.45.
 7. W następną niedzielę modlitwą i ofiarą wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne w Olsztynie
 8. Kawiarenka parafialna będzie zamknięta do 06 lutego. Zapraszamy po feriach.
 9. Do nabycia: Biuletyn Parafialny, Gość Niedzielny.
 10. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafii , składamy serdeczne Bóg zapłać!
 11. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy pogody ducha, pokoju i wszelkich  Łask w codziennym życiu,

 

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

II NIEDZIELA ZWYKŁA

16.01.2022

 

 1. Bardzo prosimy o przestrzeganie w zasad bezpieczeństwa i zakładanie w kościele maseczek oraz zachowania odpowiedniej odległości, szczególnie podczas udzielania Komunii Św.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
 • 17 stycznia (poniedziałek) – Wspomnienie św. Antoniego, opata
 • 19 stycznia ( środa) – Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
 • 21 stycznia (piątek)- Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
 1. Msze Święte styczniu– od poniedziałku do piątku o 7.00 i 17.00, w sobotę o 8.00 i 18.00.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkania we wtorek o godz. 19:00 do salki na plebanii
 3. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkania w środy o godz. 19:00 w salce na plebanii
 4. Organizujemy zimowisko dla młodzieży w Zakopanem od 29 stycznia do 5 lutego stycznia. Spotkanie organizacyjne z rodzicami uczestników w czwartek 20 stycznia o godz. 19.30 w salce na plebanii.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16.45.
 6. W tym tygodniu Wizyta Duszpasterska:

Niedziela– 16 stycznia

1

ul. Owocowa

od godz. 15:00

2

ul. Owocowa

od godz. 15:00

Poniedziałek – 17 stycznia

1

Dożynkowa ul. 3-69

od godz. 16:00

2

Dożynkowa ul. 6-88

od godz. 16:00

3

Nasienna – nr. parzyste

od godz. 16:00

Wtorek – 18 stycznia

1

Dożynkowa ul. 90-106

od godz. 18:00

2

Dożynkowa ul. 71-103

od godz. 18:00

3

Nasienna– nr nieparzyste

od godz. 16:00

Środa – 19  stycznia

1

ul. Żytnia 2-50

od godz. 16:00

2

ul. Żytnia 3-43

od godz. 16:00

3

Ogrodnicza

od godz. 16:00

Czwartek – 20 stycznia

1

ul. Żytnia 52-102

od godz. 16:00

2

ul. Żytnia 47-83

od godz. 16:00

3

Włościańska

od godz. 16:00

Piątek – 21 stycznia

1

ul. Pszenna 2-68

od godz. 16:00

2

ul. Pszenna 9-69

od godz. 16:00

3

Makowa-Pługi

od godz. 16:00

Sobota – 22 grudnia

1

ul. Żniwna 2-90

od godz. 10:00

2

ul. Żniwna 3-63

od godz. 10:00

Niedziela – 23 grudnia

1

ul. Bławatna

od godz. 15:00

2

ul. Bławatna

od godz. 15:00

3

Gryczana

Od. godz. 18:00

 

 1. W przyszłym tygodniu odwiedzimy ul. Rzepakowa, Gronowa, Traktorowa, Kąkolowa, Sielska, Chłopska, Bartnicka
 2. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej w niedziele w godz. 10:45 do 14:30. Kawiarenka od przyszłej niedzieli będzie zamknięta. Zostanie otwarta po feriach.
 3. Do nabycia: Biuletyn Parafialny, Gość Niedzielny.
 4. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafii , składamy serdeczne Bóg zapłać!
 5. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy pogody ducha, pokoju i wszelkich  Łask w codziennym życiu,

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA—ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

09.01.2022

 

 1. Bardzo prosimy o przestrzeganie w zasad bezpieczeństwa i zakładanie w kościele maseczek oraz zachowania odpowiedniej odległości, szczególnie podczas udzielania Komunii Św.
 2. Msze Święte styczniu– od poniedziałku do piątku o 7.00 i 17.00, w sobotę o 8.00 i 18.00.
 3. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkania we wtorek o godz. 19:00 do salki na plebanii
 4. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkania w środy o godz. 19:00 w salce na plebanii
 5. Zbiórka Ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w salce na plebanii
 6. Dzieci od 3 klasy szkoły podstawowej zapraszamy na spotkania prowadzone w duchu Oazy Dzieci Bożych. Pierwsze spotkanie w sobotę 15 stycznia o godz. 11.00 w salce na Plebanii.
 7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16.45.
 8. W tym tygodniu wizyta duszpasterska:

Niedziela- 09 stycznia

1

Kudypy

od godz. 15:00

2

Kudypy

od godz. 15:00

3

Kudypy

od godz. 15:00

Poniedziałek – 10 stycznia

1

ul. Siewna 1-65

od godz. 16:00

2

ul. Siewna 4-54

od godz. 16:00

Wtorek – 11 stycznia

1

ul. Siewna 67-135

od godz. 16:00

2

ul. Siewna 58-96

od godz. 16:00

Środa – 12  stycznia

1

ul. Działkowa 2-30

od godz. 16:00

2

ul. Działkowa 5-33

od godz. 16:00

Czwartek – 13 stycznia

1

ul. Działkowa 38-70

od godz. 16:00

2

ul. Działkowa 41-71

od godz. 16:00

Piątek – 14 stycznia

1

ul. Działkowa 73-103

od godz. 16:00

2

ul. Konopna

od godz. 16:00

Sobota – 15 grudnia

1

ul. Strąkowa – nr parzyste

od godz. 10:00

2

ul. Strąkowa—nr nieparzyste

od godz. 10:00

Niedziela – 16 grudnia

1

ul. Owocowa

od godz. 15:00

2

ul. Owocowa

od godz. 15:00

 1. W przyszłym tygodniu odwiedzimy (17-23.01.2022) ul. Dożynkowej i Żytniej
 2. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej w niedziele w godz. 10:45 do 14:30
 3. Do nabycia: Biuletyn Parafialny, Gość Niedzielny
 4. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafii , składamy serdeczne Bóg zapłać!
 5. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy pogody ducha, pokoju i wszelkich  Łask w codziennym życiu.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Po Narodzeniu Pańskim

02.01.2022

 

 1. Bardzo prosimy o przestrzeganie w zasad bezpieczeństwa i zakładanie w kościele maseczek oraz zachowania odpowiedniej odległości, szczególnie podczas udzielania Komunii Św.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • 06 stycznia (czwartek ) – Uroczystość Objawienia Pańskiego. Zwane popularnie Świętem Trzech Króli. Jest to jedne z najstarszych świąt w chrześcijaństwie. Msze Św. błogosławieństwem kredy o godz. 08:00, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00.  . Zwyczajem ojców chcemy naznaczyć drzwi swoich mieszkań i domów literami C + M + B -, jako skrót łacińskiego Christus mansionem benedicat – „Chrystus błogosławi temu domowi”. W ten sposób damy świadectwo, że przyjęliśmy Nowonarodzonego do swojego życia.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek od 17:30 do 20:00. Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 6:30 i 16:30. Spotkanie kół różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych w piątek o godz. 18:00 w głównej nawie
 2. Msze Święte styczniu– od poniedziałku do piątku o 7.00 i 17.00, w sobotę o 8.00 i 18.00.
 3. Chorych odwiedzimy 7 stycznia ( piątek) od godz. 09:00.
 4. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkania we wtorek o godz. 19:00 do salki na plebanii
 5. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkania w środy o godz. 19:00 w salce na plebanii
 6. Zbiórka Ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w salce na plebanii
 7. Dzieci od 3 klasy szkoły podstawowej zapraszamy na spotkania prowadzone w duchu Oazy Dzieci Bożych. Pierwsze spotkanie w sobotę 15 stycznia o godz. 11.00 w salce na Plebanii.
 8. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 16.45.
 9. W tym tygodniu (03-09.01.2022) odwiedzimy:

Poniedziałek – 03 stycznia

1

ul. Rolna nr  1-9

od godz. 18:00

2

ul. Rolna nr  13-61

od godz. 16:00

3

ul. Rolna nr  2-54

od godz. 16:00

Wtorek – 04 stycznia

1

ul. Rolna nr  65-77

od godz. 18:00

2

ul. Rolna nr  79-133

od godz. 16:00

3

ul. Rolna nr  60A-124

od godz. 16:00

Środa – 05 stycznia

1

ul. Rolna nr  191-201

od godz. 18:00

2

ul. Rolna nr  135-189

od godz. 16:00

3

ul. Rolna nr  201-259

od godz. 16:00

Czwartek – 06 stycznia

1

ul. Zbożowa nr  1B-43

od godz. 16:00

2

ul. Zbożowa nr  4-40

od godz. 16:00

Piątek – 07 stycznia

1

ul. Zbożowa nr  45-93

od godz. 16:00

2

ul. Zbożowa nr  42-90

od godz. 16:00

Sobota – 08 grudnia

1

ul. Widok

od godz. 11:00

2

ul. Okrągła

od godz. 10:00

3

ul. Okrągła

od godz. 10:00

Niedziela – 09 grudnia

1

Kudypy – 3 księży

od godz. 15:00

 

 1. W przyszłym tygodniu odwiedzimy (10-16.01.2022) ul. Siewnej i Działkowej
 2. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej w niedziele w godz. 10:45 do 14:30
 3. Do nabycia: Biuletyn Parafialny, Gość Niedzielny.
 4. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę, składamy serdeczne Bóg zapłać!
 5. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy pogody ducha, pokoju i wszelkich  Łask w codziennym życiu.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela -Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

26.12.2021

 

1. Bardzo prosimy o przestrzeganie w zasad bezpieczeństwa i zakładanie w kościele maseczek oraz zachowania odpowiedniej odległości, szczególnie podczas udzielania Komunii Św.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

· 27 grudnia (poniedziałek) – Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty – po Mszy Św. błogosławieństwo wina. Zachęcamy do przyniesienia wina.

· 28 grudnia (wtorek)- Święto Świętych Młodzianków, męczenników

· 1 stycznia (sobota) – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

· 2 stycznia (niedziela) – Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

3. W poniedziałek ( 27 grudnia) po wieczornej Mszy Św.  Apel Gietrzwałdzki

4. W środę  (29 grudnia) zapraszamy wszystkich mężczyzn z naszej parafii  na Męski Różaniec na godz. 20:30

5. 31 grudnia (piątek) po wieczornej Mszy Św. Nabożeństwo Eucharystyczne na zakończenie roku 2021

6. 1 stycznia (sobota) w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Św. o godz. 10:00, 11:30, 13:00, 18:00. Mszy Św. o godz. 8:00 nie będzie.

7. Msze Święte styczniu– od pon. do pt. o 7.00 i 17.00, w sobotę o 8.00 i 18.00.

8. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.

9. W tym tygodniu rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską. Odwiedzimy :

 
 

Poniedziałek – 27 grudnia

1

ul. Kłosowa nr 1-59

od godz. 16:00

2

ul. Kłosowa nr 2-40

od godz. 16:00

Wtorek – 28 grudnia

1

ul. Kłosowa nr 44-98

od godz. 16:00

2

ul. Kłosowa nr 61-115

od godz. 16:00

 

Środa- 29 grudnia

1

ul. Kłosowa nr 117-167

od godz. 16:00

2

ul. Kłosowa nr 169-221

od godz. 16:00

Czwartek- 30 grudnia

1

Oliwkowa

od godz. 16:00

2

Sojowa

od godz. 16:00

3

Słonecznikowa

od godz. 17:00

 

8. Po nowym roku odwiedzimy mieszkańców ul. Rolnej

9. W czasie świąteczno-noworocznym kawiarenka będzie zamknięta. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej od 9 stycznia.

10. Dzieci od 3 klasy szkoły podstawowej zapraszamy na spotkania prowadzone w duchu Oazy Dzieci Bożych. Pierwsze spotkanie w sobotę 15 stycznia o godz. 11.00 w salce na

    Plebanii.

11. Do nabycia: Biuletyn Parafialny, Gość Niedzielny.

12. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafii , składamy serdeczne Bóg zapłać!

13. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy pogody ducha, pokoju i wszelkich  Łask w codziennym życiu.

14. Bóg zapłać za wspólną modlitwę.

 


Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Adwentu

19.12.2021

 

 1. Bardzo prosimy o przestrzeganie w zasad bezpieczeństwa i zakładanie w kościele maseczek oraz zachowania odpowiedniej odległości, szczególnie podczas udzielania Komunii Św.
 2. Dziś o godz. 15.00 Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 3. Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii odbędą się w dniach 20-21 grudnia ( poniedziałek, wtorek). Msze Św. z nauką rekolekcyjną o godz. 07:00, 10:00, 18:00. Rekolekcje poprowadzi Ks. Radosław Czerwiński. Zachęcamy w tym czasie do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
 4. W bocznej kaplicy można nabyć świecę caritasu „Wigilijnie dzieło Pomocy Dzieciom”, a także pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny.
 5. W czasie Adwentu Msza Św. Roratnia od poniedziałku do czwartku o godz. 7:00.
 6. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
   • 25 grudnia (sobota )- Uroczystość Narodzenia Pańskiego
   • 26 grudnia (niedziela) – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa
 1. W piątek Wigilia. W tym dniu nie ma Msza Św. Roratniej o godz. 7.00 i 18:00. Wieczorem zasiądziemy do stołu wigilijnego w gronie rodzinnym. Rozpocznijmy wspólną modlitwą i łamaniem opłatkiem. Pasterka o godz. 20:00, 22:00 i 24.00.  W Uroczystość Bożego Narodzenia ( 25 grudnia) Msze Św. o godz. 10:00, 11:30, 13:00, 18:00, tego dnia nie ma Mszy Św. o godz. 08:00.
 2. Po świętach rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. W dniach 27-30 grudnia odwiedzimy mieszkańców z ul. Kłosowej. Wizytę rozpoczniemy od godz. 16.00. Dokładny plan podamy w przyszłą niedzielę.
 3. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkania we wtorek o godz. 19:00 na Adorację Najświętszego Sakramentu do kościoła.
 4. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkania w środy o godz. 19:00 w salce parafialnej
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 6. W okresie adwentu można przynosić do kancelarii długoterminową żywność oraz środki czystości . Trafią one przed świętami do potrzebujących naszych parafian—tak zwana Siatka Miłosierdzia.
 7. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej w niedziele w godz. 10:45 do 14:30
 8. Do nabycia: Biuletyn Parafialny, Gość Niedzielny.
 9. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafii , składamy serdeczne Bóg zapłać!
 10. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy pogody ducha, pokoju i wszelkich  Łask w codziennym życiu,
 11. Bóg zapłać za wspólną modlitwę.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Adwentu

12.12.2021

 

 1. Bardzo prosimy o przestrzeganie w zasad bezpieczeństwa i zakładanie w kościele maseczek oraz zachowania odpowiedniej odległości, szczególnie podczas udzielania Komunii Św.
 2. III Niedziela Adwentu – niedziela Gaudete- „niedziela radości”.
 3. W czasie Adwentu Msza Św. Roratnia od poniedziałku do soboty o godz. 7:00, nie będzie w tym czasie Mszy Św. o godz. 08:00. Pamiętajmy aby na Roraty przychodzić z lampionami.
 4. Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii odbędą się w dniach 20-21 grudnia (poniedziałek, wtorek). Niech ten czas przygotuje nas do głębszego przeżywania świąt.
 5. W bocznej kapicy można nabyć świecę caritasu „Wigilijnie dzieło Pomocy Dzieciom”, a także pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny.
 6. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • 13 grudnia (poniedziałek) – Św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  • 14 grudnia (wtorek)- Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
 1. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkania we wtorek o godz. 19:00 w salce parafialnej
 2. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkania w środy o godz. 19:00 w salce parafialnej
 3. Zbiórka Ministrantów w sobotę o godz. 10.00
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 5. W okresie adwentu można przynosić do kancelarii długoterminową żywność oraz środki czystości . Trafią one przed świętami do potrzebujących naszych parafian—tak zwana Siatka Miłosierdzia.
 6. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej w niedziele w godz. 10:45 do 15:00
 7. Do nabycia: Biuletyn Parafialny, Gość Niedzielny.
 8. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafii, składamy serdeczne Bóg zapłać! Dzisiejsze ofiary przeznaczamy na ogrzewanie naszego kościoła.
 9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy pogody ducha, pokoju i wszelkich  Łask w codziennym życiu.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu

05.12.2021 

 1. Bardzo prosimy o przestrzeganie w zasad bezpieczeństwa i zakładanie w kościele maseczek oraz zachowania odpowiedniej odległości, szczególnie podczas udzielania Komunii Św.
 2. II Niedziela Adwentu –Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy Świętej można wspomóc ofiarą złożoną do puszki.
 3. W czasie Adwentu Msza Św. Roratnia od poniedziałku do soboty o godz. 7:00, nie będzie w tym czasie Mszy Św. o godz. 08:00. Pamiętajmy aby na Roraty przychodzić z lampionami.
 4. W bocznej kapicy można nabyć świecę caritasu „Wigilijnie dzieło Pomocy Dzieciom”, a także pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny.
 5. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • 7 grudnia ( wtorek) – Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • 8 grudnia (środa)- Uroczystość Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny.

Tego dnia od godziny 12.00 do 13.00 jest tak zwana “Godziną łaski dla świata”. Zachęcamy do modlitwy w tym czasie w naszym kościele oraz modlitwy w domu.

 1. Dziś o 15:00 Msza Św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii.
 2. Dziś po wieczornej Mszy Św. Akatyst ku czci Najświętszej Maryi Panny.
 3. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkania we wtorek o godz. 19:00 w salce parafialnej
 4. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkania w środy o godz. 19:00 w salce parafialnej
 5. Zbiórka Ministrantów w sobotę o godz. 10.00
 6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 7. W środę ( 8 grudnia) ostanie Nabożeństwo do św. Józefa na zakończenie Roku Św. Józefa.
 8. W okresie adwentu można przynosić do kancelarii długoterminową żywność oraz środki czystości. Trafią one przed świętami do potrzebujących naszych parafian—tak zwana Siatka Miłosierdzia. Siatki są wyłożone przy wyjściu z kościoła.
 9. Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii odbędą się w dniach 20-21 grudnia ( poniedziałek, wtorek). Niech ten czas przygotuje nas do głębszego przeżywania świąt.
 10. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej w niedziele w godz. 10:45 do 15:00
 11. Do nabycia: Biuletyn Parafialny, Gość Niedzielny.
 12. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafii, składamy serdeczne Bóg zapłać!
 13. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy pogody ducha, pokoju i wszelkich Łask w codziennym życiu.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu

28.11.2021

 

 1. Bardzo prosimy o przestrzeganie w zasad bezpieczeństwa i zakładanie w kościele maseczek oraz zachowania odpowiedniej odległości, szczególnie podczas udzielania Komunii Św.
 2. Dziś rozpoczyna się Adwent. Jest to bogaty w symbolikę, czterotygodniowy okres przygotowania do Bożego Narodzenia oraz wzmożonego oczekiwania na koniec czasów i ostateczne przyjście Jezusa Chrystusa. Msza Św. Roratnia od poniedziałku do soboty godz. 7:00, nie będzie w tym czasie Mszy Św. o godz. 08:00. Pamiętajmy aby na Roraty przychodzić z lampionami.
 3. Od dzisiejszej niedzieli w bocznej Kaplicy po Mszy Św. można nabyć świecę caritasu „Wigilijnie dzieło Pomocy Dzieciom”, a także pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny. Ofiary ze świec przeznaczamy na wyjazd do Zakopanego, a za opłatek na ogrzewanie naszego kościoła.
 4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • 30 listopada (wtorek)- Święto Św. Andrzeja Apostoła
  • 03 grudnia (piątek)- Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
 1. Nabożeństwa wypominkowe poniedziałek i wtorek o godz. 17:30. Zbiorowa Msza Św. Gregoriańska zgodnie z harmonogramem w biuletynie parafialnym. Zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
 2. Nowenna do św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski w dniach 28-30 listopada po Mszy św. godz. 18.00. Intencją główną nowenny jest modlitwa o pokój na granicy.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek i  piątek od 18:30 do 21:00, a w sobotę od 7:30 do 09:00. Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 6:30 i 17:30. W piątek o godz. 19:00 spotkanie kół różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych w głównej nawie.
 4. Chorych odwiedzimy w piątek (3 grudnia) od godziny 9:00.
 5. W sobotę ( 4 grudnia)  o godz. 10:00 w naszej Parafii zostanie odprawiona Msza Św.  z racji Dnia Skupienia Wspólnoty Domowego Kościoła.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
 7. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkania we wtorek o godz. 19:00 w salce parafialnej.
 8. Akatyst ku czci Matki Bożej zostanie odśpiewany w naszej parafii w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 18.
 9. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkania w środy o godz. 19:00 w salce parafialnej.
 10. Zbiórka Ministrantów w sobotę o godz. 10.00.
 11. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 12. W okresie adwentu można przynosić do kancelarii długoterminową żywność oraz środki czystości . Trafią one przed świętami do potrzebujących naszych parafian .
 13. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej w niedziele w godz. 10:45 do 15:00
 14. Do nabycia: Biuletyn Parafialny, Gość Niedzielny.
 15. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafii , składamy serdeczne Bóg zapłać!
 16. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy pogody ducha, pokoju i wszelkich Łask w codziennym życiu.


Ogłoszenia duszpasterskie

XXXIV Niedziela Zwykła

21.11.2021

 1. Bardzo prosimy o przestrzeganie w zasad bezpieczeństwa i zakładanie w kościele maseczek oraz zachowania odpowiedniej odległości, szczególnie podczas udzielania Komunii Św.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
   • 22 listopada (poniedziałek)- Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
   • 24 listopada (środa)- Świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy
 1. Nabożeństwa wypominkowe codziennie o godz. 17:30. Zbiorowa Msza Św. Gregoriańska zgodnie z harmonogramem w biuletynie parafialnym. Zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji Zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
 2. Dziś o godz. 15.00 Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 3. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkania we wtorek o godz. 19:00 w salce parafialnej
 4. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkania w środy o godz. 19:00 w salce parafialnej
 5. Zbiórka Ministrantów w sobotę o godz. 10.00 .
 6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.20.
 7. W najbliższą środę o godz. 20.30 zapraszamy Panów na męski różaniec w intencji naszej Ojczyzny.
 8. 27 listopada (sobota) zapraszamy na Apel Gietrzwałdzki po wieczornej Mszy Św. Zachęcamy tego dnia do wspólnej modlitwy za naszą Ojczyznę.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent.
 10. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć świecę caritasu „Wigilijnie dzieło Pomocy Dzieciom”, a także pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny. Ofiary ze świec przeznaczamy na wyjazd do Zakopanego, a za opłatek na ogrzewanie naszego kościoła.
 11. Zostało 5 wolnych miejsc na młodzieżowy wyjazd do Zakopanego w drugim tygodniu ferii zimowych.
 12. Organizujemy wyjście do kina na film o życiu św. Brata Alberta – „Nędzarz i Madame”. Seans odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.15 w Multikinie. Zapisy przyjmujemy do środy.

opis filmu: Nędzarz-i-madame-pressbook

 1. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej w niedziele w godz. 10:45 do 15:00
 2. Nowenna do św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski w dniach 22-30 listopada po Mszy św. o godz. 18.00. Intencją główną nowenny jest modlitwa o pokój na granicy.
 3. Do nabycia: Biuletyn Parafialny, Gość Niedzielny – z filmem o bł. Ks. Janie Macha
 4. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafii , składamy serdeczne Bóg zapłać! Dzisiejsze ofiary przeznaczamy na ogrzewanie kościoła.
 5. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy pogody ducha, pokoju i wszelkich  Łask w codziennym życiu,

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXIII Niedziela Zwykła

14.11.2021

 
 1. Bardzo prosimy o przestrzeganie w zasad bezpieczeństwa i zakładanie w kościele maseczek oraz zachowania odpowiedniej odległości, szczególnie podczas udzielania Komunii Św.
 2. Dziś przeżywamy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  • 17 listopada (środa)- Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • 18 listopada (czwartek)- Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
  • 20 listopada (sobota)- Św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
 1. Nabożeństwa wypominkowe codziennie o godz. 17:30. Zbiorowa Msza Św. Gregoriańska zgodnie z harmonogramem w biuletynie parafialnym. Zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji Zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na Adoracje Najświętszego Sakramentu we wtorek o godz. 19:00 w kościele.
 3. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkania w środy o godz. 19:00 w salce parafialnej
 4. Zbiórka Ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w salce na plebanii
 5. 19 listopada (piątek) zapraszamy po wieczornej Mszy Św. na Nabożeństwo do św. Józefa.
 6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.20.
 7. Organizujemy wypoczynek dla młodzieży w Zakopanem w terminie 29.01-05.02.2022.
 8. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej w niedziele w godz. 10:45 do 15:00
 9. Do nabycia: Biuletyn Parafialny, Gość Niedzielny.
 10. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafii , składamy serdeczne Bóg zapłać!
 11. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy pogody ducha, pokoju i wszelkich  Łask w codziennym życiu.

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXII Niedziela Zwykła

07.11.2021

 

 

 1. Bardzo prosimy o przestrzeganie w zasad bezpieczeństwa i zakładanie w kościele maseczek oraz zachowania odpowiedniej odległości, szczególnie podczas udzielania Komunii Św.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
   • 09 listopada (wtorek)- Święto Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
   • 10 listopada ( środa)- Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
   • 11 listopada (czwartek)- Św. Marcina z Tours, biskupa. Tego dnia wspominamy Odzyskanie Niepodległości przez Polskę.- Msze Św. 08:00. 10:00, 18:00.
   • 12 listopada (piątek)- Św. Jozafata, biskupa i męczennika
   • 13 listopada (sobota)- Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
 1. Nabożeństwa wypominkowe codziennie o godz. 17:30. Zbiorowa Msza Św. Gregoriańska zgodnie z harmonogramem w biuletynie parafialnym. Zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
 2. Na pulpitach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki na Msze święte gregoriańskie oraz na wypominki. Prosimy wypełnione czytelnym i drukowanym pismem kartki wrzucać do skrzynek umieszczonych na filarach kościoła. Kartki można składać do 14 listopada.
 3. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkania we wtorek o godz. 19:00 w salce parafialnej
 4. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkania w środy o godz. 19:00 w salce parafialnej
 5. Zbiórka Ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w salce w salce parafialnej.
 6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.20.
 7. Organizujemy zimowisko dla młodzieży w Zakopanem w terminie 29.01-05.02.2022.
 8. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej w niedziele w godz. 10:45 do 15:00
 9. Do nabycia: Biuletyn Parafialny, Gość Niedzielny.
 10. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafii , składamy serdeczne Bóg zapłać!
 11. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy pogody ducha, pokoju i wszelkich  Łask w codziennym życiu,

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXI Niedziela Zwykła

31.10.2021

 

 1. Bardzo prosimy o przestrzeganie w zasad bezpieczeństwa i zakładanie w kościele maseczek oraz zachowania odpowiedniej odległości, szczególnie podczas udzielania Komunii Św.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
 • 01 listopada (poniedziałek)- Uroczystość Wszystkich Świętych
 • 02 listopada (wtorek)- Wspomnienie Wszystkich Zmarłych Wiernych ( Dzień Zaduszny)
 • 04 listopada (czwartek)- Św. Karola Boromeusza, biskupa
 1. Jutro 1 listopada— Uroczystość Wszytych Świętych. Msze Św. będą sprawowane w porządku niedzielnym– nie ma Mszy Św. o godzi. 13:00. Po Mszy Św. o godzi. 11:30 procesja na cmentarz parafialny. We wtorek ( 2 listopada)- Dzień Zaduszny. Msza św. o 8:00; 10.00 i 18:00. Przez cały listopad nawiedzając cmentarz można 8razy zyskać odpust zupełny raz dziennie i ofiarować go w intencji zmarłych lub w intencji dusz cierpiących w czyśćcu.
 2. Nabożeństwa wypominkowe codziennie o godz. 17:30. Zbiorowa Msza Św. Gregoriańska zgodnie z harmonogramem w biuletynie parafialnym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
 3. Na pulpitach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki na Msze święte gregoriańskie oraz na wypominki. Prosimy wypełnione czytelnym i drukowanym pismem kartki wrzucać do skrzynek umieszczonych na filarach kościoła. Kartki można składać do 14 listopada.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17:00 do 18:00, w piątek od 18:30 do 21:00 a w sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie od 7:00 do 08:00 . Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 7:30 i 17:30. Spotkanie kół różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych w piątek o godz. 19:00 w głównej nawie. Zmiany godzin Adoracji NS wynikają z przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
 5. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.
 6. Próba liturgiczna przed Sakramentem Bierzmowania w czwartek ( 4 listopada) o godz. 18:45.
 7. Nabożeństwo Pokutne dla Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, Świadków oraz ich rodziców w czwartek ( 4listopada) o godz. 19:30
 8. Sakrament Bierzmowania w naszej parafii zostanie udzielony 06 listopada o godz. 11:00 przez J.E. Ks. Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego. Pamiętajmy o modlitwie za przystępujących do Sakramentu Bierzmowania.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza Św. dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej.
 10. Wspólnota Magnificat zaprasza na spotkania we wtorek o godz. 19:00 w salce parafialnej
 11. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkania w środy o godz. 19:00 w salce parafialnej
 12. Zbiórka Ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w salce parafialnej
 13. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej w niedziele w godz. 10:45 do 15:00
 14. Do nabycia: Biuletyn Parafialny, Gość Niedzielny.
 15. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafii , składamy serdeczne Bóg zapłać!
 16. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy pogody ducha, pokoju i wszelkich  Łask w codziennym życiu,
 17. Bóg zapłać za wspólną modlitwę.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

XXX Niedziela Zwykła

24.10.2021r.

 

 

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, które zostaną przekazane na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

Bardzo prosimy o przestrzeganie w zasad bezpieczeństwa i zakładanie w kościele maseczek oraz zachowania odpowiedniej odległości, szczególnie podczas udzielania Komunii Św.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

– 28 października (czwartek) Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

 1. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku godz. 16.30, dla dorosłych przez cały tydzień godz. 17.15.
 2. Wspólnota Magnificat zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek na godz. 19:00.
 3. Wspólnota Młodzieżowa zaprasza na spotkania w środy o godz. 19:00 w salce parafialnej.
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 5. W środę 27 października po Mszy Św. o godz. 18 zapraszamy na Apel Gietrzwałdzki.
 6. W sobotę tj. 30 października o godz. 19.00 – próba liturgiczna kandydatów do Sakramentu Bierzmowania (klasy 8).
 7. Na pulpitach przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na wypominki i Mszę św. zbiorową  za zmarłych odprawiana w listopadzie.
 8. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej w niedziele w godz. 10:45 do 15:00.
 9. Do nabycia: Biuletyn Parafialny, Mały Gość oraz Gość Niedzielny.
 10. Za wszelkie ofiary, jakie składacie na rzecz naszego kościoła na tacę oraz na konto parafii , składamy serdeczne Bóg zapłać!
 11. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy pogody ducha, pokoju i wszelkich  Łask w codziennym życiu,
 12. Bóg zapłać za wspólną modlitwę.