Wieczór małżeński i niedziela świadectw w naszej parafii, czyli czas dla małżeństw :)

W dniu 10.02.2018 odbył się w naszej parafii wieczór małżeński połączony z randką małżeńską oraz odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, który prowadzili ks. Cezary Opalach oraz Ala i Jarek Dąbrowscy.
Był to wspaniały czas, szczególnie gdy małżonkowie odnawiali przysięgę małżeńską i wzajemnie modlili się za siebie w kościele przy wystawiony Najświętszym Sakramencie. Następnie chętne małżeństwa udały się na randkę małżeńską do domu parafialnego. Miło było patrzeć, gdy małżonkowie po wielu latach małżeństwa patrzyli sobie w oczy, przytulali się i okazywali sobie miłość, tak jak wtedy gdy ujrzeli się pierwszy raz.

Natomiast 11.02.2018 małżonkowie ze wspólnoty Domowego Kościoła dawali świadectwo jak bycie w tej wspólnocie wpłynęło na ich życie małżeńskie. Do świadectwa wprowadzali przez piękną homilię księża posługujący we wspólnocie Ks. Marian Machinek i Ks. Cezary Opalach.

Dziękujemy małżeństwom, które w tych dniach dawały świadectwa – Małgorzacie i Mirosławowi Andruszkiewiczom, Grażynie i Robertowi Niedźwieckim, Bożenie i Wojciechowi Szczurkom, Joannie i Pawłowi Letko, Małgorzacie i Pawłowi Woźnickim oraz Małgorzacie i Januszowi Szczerba – parze diecezjalnej Domowego Kościoła.

Owocem tego czasu jest pierwszy krąg powstający w naszej parafii, na który składa się 7 małżeństw, a opiekę duchową nad kręgiem obejmie ks. Mariusz oraz para pilotująca Ala i Janek Pilipienko.

Zachęcamy również chętne małżeństwa sakramentalne do włączenia się do wspólnoty Domowego Kościoła, która powstaje przy naszej parafii.

Każde małżeństwo mile widziane 🙂

Drodzy małżonkowie, może akurat dla Waszego małżeństwa Bóg ma Plan.

Otoczmy wszystkie małżeństwa naszą modlitwą, zarówno te które są w kręgu, jak i te które dołączą.

Wieczór małżeński – okiem “Posłańca Warmińskiego”