Rekolekcje dla rodziców🙏😇

W dniach od 25 do 26.10.2109 odbyły się w Naszej Parafii rekolekcje dla rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz Komunii św.

Punktem wyjścia do rozważań było porównanie do meczu piłki siatkowej – podobnie jak trener bierze czas, by wyjaśnić coś swoim zawodnikom, tak też Pan Jezus prosi o czas człowieka, by przemówić do jego serca.

Podczas pierwszego spotkania rodzice adorowali Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, wysłuchali również „Listu od Pana Boga” i mieli zastanowić się nad tym, co Mu odpowiedzą.

Kolejnego dnia uczestnicy rekolekcji poprzez pracę w grupach mieli okazję przekonać się, jak w przypadku konkretnych postaci z Biblii Pan Bóg – po siatkarsku – brał czas i tłumaczył im róże ważne kwestie, a także jak te doświadczenie każdy z nas może wykorzystać w swoim życiu.

Rekolekcje zakończyła Msza św. pod przewodnictwem abp. Józefa Górzyńskiego. Ksiądz proboszcz Krzysztof Szarowicz zaprosił wszystkich uczestników rekolekcji na kolację, podczas której rodzice dzielili się refleksjami z przeżytych dni. – Dla mnie to była petarda – spuentowała jedna z uczestniczek.

Tak o nas piszą w Gościu Niedzielnym ⤵️⤵️⤵️
https://olsztyn.gosc.pl/doc/5958610.Rekolekcje-dla-rodzicow?fbclid=IwAR1l5fF0RgQPkLfELsgaGDMbLDvbZ3Kx2sDsBqhUgjUMZyrbsjY7NN8Cuqo