Informacje dotyczące Wielkiego Tygodnia w naszej Parafii 🙏✝

1. Msze Święte w Wielkim Tygodniu do środy włącznie o godz. 8:00 i 18:00, natomiast w Wielki Czwartek, i Sobotę o godz. 18:00. W Wielki Piątek nie ma Mszy Świętej. Zachęcamy do udziału w Liturgii Wielkiego Tygodnia przez radio, telewizję i Internet.
  2. W tym tygodniu na Mszę Świętą zapraszamy tylko najbliższą rodzinę, która zamówiła intencje.
  3. W tym tygodniu nie ma wystawienia Najświętszego Sakramentu. Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 7:45.
  4. Spowiedź Świętą odkładamy na czas – po zakończenia kwarantanny narodowej.
  5. Kancelaria Parafialna nie czynna do odwołania. Sprawy pilne, po uzgodnieniu telefonicznym:
  • Telefon Parafialny – (89) 519-02-54
  • Telefon komórkowy do Księdza Proboszcza – 692138968
  1. Msze Święte w niedziele, będą odprawiane według porządku niedzielnego (w dużym i małym kościele):
  • Duży kościół na ul. Żytniej: 8:00; 10:00; 11:30; 13:00 i 18:00
  • Mały kościół na ul. Żniwnej: 8:15; 10:15; 11:45 i 18:15
  1. W Wielką Sobotę – nie ma święcenia pokarmów.
  2. Msze Święte w pierwszy dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego (w dużym kościele): 6:00 (Rezurekcja), 8:00, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00. W małym kościele: 8:15, 10:15, 11:45 i 18:15.
  3. Do nabycia: Biuletyn Parafialny.
  4. Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia oraz Wszystkim Parafianom – życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej.

Ponieważ nie ma świecenia pokarmów na stół Wielkanocny w Wielką Sobotę, zachęcamy do wspólnej rodzinnej modlitwy przed śniadaniem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Poniżej zamieszczamy tekst modlitwy do wykorzystania:

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

(„Obrzędy błogosławieństw dostosowane do zwyczajów diecezji polskich”,t. 2, Katowice 2001, nr. 1347-1350)

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:

Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Wszyscy odpowiadają:

Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.

Mt 6, 31 ab.32b-33: Nie troszczcie się zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść?

Bracia i siostry, posłuchajmy słów Ewangelii według świętego Mateusza.

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się zbytnio i nie mówicie: co będziemy  jeść? co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane”.

Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:

Módlmy się.

Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi:

Uczniowie poznali Pana. Alleluja

Wszyscy: Przy łamaniu chleba. Alleluja.

Módlmy się:

Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

Zachęcamy również do przeżywania Wielkiego Tygodnia wspólnie z rodziną w domu. Poniżej znajduje się link do przewodnika po Wielkim Tygodniu >>>

Przewodnik po świętowaniu w czasie pandemii – Wielkanoc w domu